Со која песна го започнувате утрото !?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Tove Lo, 22 август 2015.

 1. Tove Lo

  Tove Lo Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2015
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  418
  Moже ќе заврши во канта а може и не,бев инсирирана од тоа што секој ден секако не го започуваме баш баш секогаш ист, па според мене иам ритуал да се средам особено за викендите кога сум послободна и док почнам со домашните обврски да пуштам некоја песна со која што "баш баш ќе ми започне утрото.
  Денес искарно станав покисната ко дождов во нашиот загушен град Скопје,емоциитее и исто ко времево па си ГО ЗПАОЧНАВ УТРОТО СО СЕВЕ,

   
  На Elinora, AnGeL4e009, angelche16 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. littlevampire

  littlevampire Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2015
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  699
  Пол:
  Женски
   
  На AnGeL4e009 и Janina им се допаѓа ова.
 3. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Женски
   
  На LittlePinky, tamche995 и littlevampire им се допаѓа ова.
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.755
  Допаѓања:
  127.805
  Пол:
  Женски
   
  На LittlePinky, Janina и littlevampire им се допаѓа ова.
 5. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.879
  Допаѓања:
  7.670
  Пол:
  Женски
 6. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски

  секогаш ми дава енергија наутро
   
  На LittlePinky, littlevampire, kjukli и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. kvkviki

  kvkviki Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
 8. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.974
  Допаѓања:
  102.218
  Пол:
  Женски
  Леле, во минативе 4 години со некоја песна од типот wheels on the bus, twinkle twinkle... ама последнава година и пол дефинитовно со humpty dumpty по желба на синко, и цееел ден е на repeat i repeat i repeat...
   
  На MilaP и Rama им се допаѓа ова.
 9. J.Statham

  J.Statham Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2015
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Машки
 10. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.430
  Допаѓања:
  39.057
  Секогаш со различна, ама гледам секогаш песната да биде некоја Dance или некоја со интересен ритам...
   
 11. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.394
  Допаѓања:
  46.689
  Пол:
  Женски

  Хахаха тотално исто и јас вака го започнувам утрото,на Внук ми омилени му се сите 3 кои си ги набројала, по цел ден ни се на репит и нас овие и плус Little Bo Peep,Johny Johny yes papa,Baa baa black sheep:D со овие песни се будам и ми започнува утрото :D нема веќе нешто за мој вкус ,сега му удоволувам на малиот господин:l:
   
  На 2212 и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 12. PiaMia

  PiaMia Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2015
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  626
  Пол:
  Женски
  Секој ден се будам со антена 5, немам некоја посебна песна :)
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 13. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.201
  Допаѓања:
  16.902
 14. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
   
  На Wild Ones му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.875
  Допаѓања:
  20.010
  Пол:
  Женски

  Последниве утре со оваа...
   
  На angelche16 и maca cvet им се допаѓа ова.
 16. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  476
   
  На ivanchos му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lavina :)

  Lavina :) Активен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2015
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  209
  Пол:
  Женски


  многу добар аларм :D:music::music::sun:
   
 18. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.615
  Пол:
  Женски
   
  На Lavina :) му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.120
  Пол:
  Женски

  Isto duri i vo son da me razbudat ke gi peam ;)
   
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.835
  Допаѓања:
  55.036
  Пол:
  Женски
  Аларм ми е од Lacuna Coil каверот Losing my religion и со неа се будам тогаш кога ме буди аларм, а во деновите кога се будам без аларм тогаш случајно си избирам некоја песна и си ја пуштам.