1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Со што може да ве освои секој хороскопски знак?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 4 април 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Секој човек е поинаков и различно им пристапува на симпатиите од спротивниот пол, но ова се општо прифатените карактеристики и постапки со кои освојува секој хороскопски знак.

  Овен-освојува со својот сексапил.

  Бик-освојува со својата амбициозност и успешност.

  Близнак-освојува со поглед.

  Рак-освојува со бакнеж и нежност.

  Лав-освојува со својот неприкосновен шарм.

  Девица-освојува со рамнодушност.

  Вага-освојува со мудроста која ја поседува.

  Скорпија-освојува со интелегенција.

  Стрелец-освојува со својата позитивност.

  Јарец- освојува со својата прекрасна насмевка.

  Водолија- освојува со својата добродушност.

  Риба-освојува со нежност.
   
  На GordanaL му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.538
  Допаѓања:
  31.544
  Пол:
  Женски
  Рак-освојува со бакнеж и нежност.

  Со ова јас го освоив маж ми. :D

  Стрелец-освојува со својата позитивност.

  Со ова тој ме освои мене. :D
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Точно
  Лав-освојува со својот неприкосновен шарм.
  точно
  Девица-освојува со рамнодушност.
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  И двајцата сме девици така да изгледа тука сепак прашање е рамнодушност
  може може ништо чудно :lol:
   
 5. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  девиците се навистина рамнодушни
  а јас ракчето така некако + сараказам :D
   
 6. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Не се противам на ова, ми одговара, иако имам и од другите знаци карактеристики. :)
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Еее за ова дечко ми ќе го прашам па ќе ви пишам :D
   
 8. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.878
  Допаѓања:
  4.876
  Пол:
  Женски
  Опасни се близнаците,доволен е само еден поглед за да те заведи :) Имаат некој чуден шарм,што ли знам. :rofl: : Веднаш можат да ти го заматат умот :rofl: :rofl:
  Вака ме освои мене дечко ми :$ Ептен се нежни милички..Со еден збор душичиња се.Најмилите суштества дефинитивно :$ :$


  А за мене Рак,најдобро да го прашам дечко ми па тој да кажит :D :rofl: :rofl:
   
 9. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Незнам како, ни зошто но навистина имаат најубава насмевка. :lol:
   
 10. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  118
  :lol: да,тој ме освои мене:
  Рак-освојува со бакнеж и нежност.
  :inlove: а јас него токму вака:
  Риба-освојува со нежност.
   
 11. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Близнак-освојува со поглед. :D
   
 12. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Јас освојувам со мудрост 8)
   
 13. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
   
 14. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  145
  Бик-освојува со својата амбициозност и успешност.

  Рак-освојува со бакнеж и нежност. можеби... :P
   
 15. girl.heart

  girl.heart Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  4
  Девица-освојува со рамнодушност.

  Точно :)
   
 16. Bescheiden

  Bescheiden Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  193
  Од искуство, точно е за девица и близнаци.
  А лавовите, хаха, катасторфа. Толкаво летање во облаци немам забележано кај никој друг знак. Во случајот, за машки лавови зборувам :) И не само што со тоа ја губат способноста за освојување, туку во очите на другите изгледаат патетично. No offence женски.
   
 17. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Вага-освојува со мудроста која ја поседува. 8)
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 18. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Е такви сме ние Раковите. 8)
   
 19. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  148
  Близнак-освојува со поглед.
  Како што рече мм дека сум го освоила..
  Водолија- освојува со својата добродушност-Исто како што и тој ме освои :)
   
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.922
  Допаѓања:
  75.478
  Пол:
  Женски
  Со бакнеж и нежност. :P