1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спална соба

Дискусија во 'Дом' започната од meU, 15 февруари 2012.

 1. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.037
  Девојки дали може да ми дадете совет каде има поголем избор на квалитетни, спални (без плакари) , по пристапни цени???
  Ве молам и искуства некои ако може да споделите, оние кои веќе имате купено, од каде, колку сте задоволни, димензии стандардни или поголеми, душек за истите или одат во комплет???
  Ве молам за совети :wasntme:
   
 2. no.name6

  no.name6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  57
  има спални кои одат по елементи,имам искуство со оваа работа кажи конкретно што те интересора ке те упатам поздрав
   
 3. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.552
 4. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.037
  no.name6 значи конкретно ме интересира само лежалот, значи спалната, без никакви елементи. Меѓутоа да не е од едноставните лежаи туку нешто слично на ова
  [​IMG]
  [​IMG]

  Во овој стил да е нешто, слично ,исто....
  Цената и квалитетот ми се најважни.

  SOVRSENSTVO гледав на Мебел Ви, видов цени само за овие понудите кои им се на намаление.
  Но доколку има некој искуство со Мебел Ви ме интересираат коментари, колку се задоволни?
   
 5. no.name6

  no.name6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  57
  отвори на almak mebel имас два модели во тој стил можис да бираш и еко кожа,штоф,боја,димензијата му е 1.60 имаат и сандук долу. а обично се делат спалните :) симни го каталогот од страната и на крајот имаш лежај цезар
   
 6. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.037
  ти благодарам, а некоја информација за цени дали имаш?
   
 7. no.name6

  no.name6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  57
  тој од алмак е некаде 17000 малце се поскапи овие како што барате вие а одат со душек заедно
   
 8. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.037
  Со душек, а да е до 20 000ден???? фантастично, да бидам искрена подобро неможев ни да замислам .
  Ти благодарам :*

  п.с. гледам и во Зона мебел , дефинитивно има убави, само изгледа за поконкретни цени ќе мора на лице место да се види :nod:
   
 9. no.name6

  no.name6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  57
  Е таму можи да бидат поскапички ама мислам околу 20000 бидејки цеела спална доага некадее 1000-1200 евра е па лежајот неможе да биди повеке од 20000 ;)
   
  На meU му/ѝ се допаѓа ова.
 10. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.311
  Мојата е од Зона мебел. За цена не ми текнува, ја зедов пред 5 год. и задоволна сум. Види и таму, имаат каталози па можеби нешто ќе најдеш што ти се допаѓа.
  Душекот накнадно си го купив од Симпо и задоволна сум. Спалните не одат со душек, ретко кои одат со душек. Кој избор и да го направиш гледај одоздола да бидат дасчиња а не да биде целосно затворен лежајот со иверица или лесонит за да може душекот да има провев за да со тек на време не ти се појави буѓа. Тоа ти е еден совет, кој се јавил како проблем кај други што имам разговарано.
   
 11. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  На citiesinflames му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  1.634
  Еве интересни лежаи од Југоекспотр стил-за квалитет да не зборуваме се знае
   

  Прикачени фајлови:

 13. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.037
  Денес бевме во Алекс дизајн(во Радишани), гледавме тапацитани лежаи. Имаше неколку модели и можам да кажам не беа лоши од 14.590- 20 000 , па и поскапи.
  Душеци исто имаше од 13000- 18000 па можда и повеќе.
  Значи одприлика лежај со се душек доаѓа без малку и до 30 000 денари, што искрено малку ме замисли,но тоа е :)
   
 14. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  1.634
 15. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.037
  Мила да ти кажам искрено и скапо е , не е баш ефтино и ова.
  Кога ќе видиш пак е без душек, а само тој е колку цел лежај, а мене гардероберот не ми ни треба, зошто сакам лизгачки да биде кој би излегол многу поефтино ...
  Штознам некако не ми штимат ова цените, посебно не на душеците :?:
   
 16. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
 17. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.552
 18. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Од овие спални што ги разгледав најмногу ми се допаднаа:
   

  Прикачени фајлови:

  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.998
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  На Dvolicen му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.998
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови: