Спанаќ

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од T.e.d.d.y, 7 март 2012.

 1. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.360
  Допаѓања:
  8.168
  Пол:
  Женски
  Дали ги јадете оние ролати, баници итн. со спанаќ
  Како повеќе го јадете спанаќот варен или во баник, ролат ... :wasntme:
  Споделете ги вашите мислења овде :)
  Инаку јас не го јадев спанаќот ми беше одвратен :puke:, а сега по 2 чинии :D
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.280
  Допаѓања:
  5.165
 3. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Oбожавам спанаќ. Мајка ми прави банички и такви работи со него, ама повеќе го сакам со ориз и кисело млекце. Мх, мх. [​IMG] :wasntme:

  [​IMG]
   
 4. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.627
  Допаѓања:
  22.017
  Пол:
  Женски
  Ах го обожавам ..
  само мама Знае најдобро да го направи

  Сега ке одам да купам (иако нема свеж)ке си купам замрзнат за утре за руЧек
  :D :D
   
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.708
  Допаѓања:
  145.700
  Пол:
  Женски
  Замрзнат спанаќ не е добар, всушност, полн е со нитрити. Затоа и не се замрзнува никогаш. Исто не се притоплува, ниту пак се јаде зготвен од претходниот ден.
   
 6. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.865
  Пол:
  Женски
  спанаќ и кисело млеко :P
  како и до сега така и од сега = моето омилено јадење заедно со мусака :D
   
 7. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.627
  Допаѓања:
  22.017
  Пол:
  Женски
  Знам дека не е добар , ама овде нема никаде Свеж :^)
  Само во супермаркетите се продава така замрзнат .

  ;(
   
 8. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.360
  Допаѓања:
  8.168
  Пол:
  Женски
  Заборавив да кажам :lol: дека ако темата е дупла слободно клуч ;)
   
 9. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.050
  Го користам спанаќот често, било да е во каша или пак триаголници со спанаќ, нив најмногу ги сакам. Посни и вкусни а и здрави.
   
 10. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Обожавам спанаќ во пита, баничка или пак само варен или печен со ориз и кисело млеко. Инаку убаво што ја видов темава ми текна дека утре имам спанаќ за ручек така да ми се отвори апетитот уште одсега :D
   
 11. Bajaderka

  Bajaderka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  323
  Допаѓања:
  339
  Спанаќ јадам во сите можни варијации, комбинации и пермутации :D го сакам секаков и во се. Во последно време сум му стилена на оној во тенџере, како манџичка што е, мајка ми одкако ќе го пропржи става еден дел во тавче и го потпекува, а друг дел во тенџерче го вари за мене :D убава таа на мајка, шта чеш :D
   
  На thatnorma му/ѝ се допаѓа ова.
 12. hehehe

  hehehe Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  52
  И мене како помала ми беше многу одвратен а сега просто го обожавам!
   
 13. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  mmmm..јас просто обожавам спанаќ..најубав ми е кога мајка ми ќе ми го придготви со малце ориз многу спанаќ .ммм :l: :l: :l:
  И да реков веќе нема да ја читам категоријава ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ затоа што све ми се пријадува :sweat: :sweat:
   
 14. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.673
  Допаѓања:
  19.345
  Пол:
  Женски
  Најубото јадење на светот :D :inlove:
  Го обожавам, мн го јадам. особено со јогурт :D
  Денес имав за вечера отепав две пајнци :D :rofl:
   
 15. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.028
  Минатата година за прв пат јадев спанаќ. Единствена варијанта како би можела да го јадам е печен со ориз и питата мајка ми што ја прави со спанаќ и сирење, варен никако.
   
 16. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.232
  Допаѓања:
  8.212
  Не го обожавам баш, ама може да помине во некоја пита со сирење. Инаку сакав да прашам, дали се јаде свеж како салата? Така можам да го јадам со лимон, сол и масло и многу ми е вкусно.
   
 17. marina.m.g

  marina.m.g Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  86
  и потпечениот спанаќ со ориз е сварен уствари,со вода се става во рерна.
  јас обожавам спанаќ,во секоја форма и комбинација,знам дека се вари 5 минути.го јадам со ориз и кисело млеко,во пита,имам направено и солени палачинки со спанаќ и излегоа топ
   
 18. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Одвратен ми е :puke:
   
 19. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.460
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Спанаќ јадам во сите можни комбинации го сакам секаков и во се.
   
 20. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.666
  Допаѓања:
  19.775
  Пол:
  Женски
  највеке како манџа што го прави мама..па некогаш со пита и нешто така..
  инаце не го сакам со ролати и слицно :)