1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спиете со пуштена или врзана коса?

Дискусија во 'Коса' започната од Li..Na, 23 јули 2012.

 1. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Јас наајчесто спијам со спуштена коса бидејќи ако спијам со врзна утрото кога станам , имам белег на косата каде е стојал ластикот :o :o воопшто не ми е убаво после , и да ја чешлам пак остануваат траги :doh:
   
 2. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  132
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Лето со врзена зима со пуштена :)
   
 3. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.189
  Допаѓања:
  16.374
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  И за ова ли тема..хаха..

  Инаку спијам јас со врзана, која ми се одврзува додека спијам.
   
  На Heartbeat и DivljaISlobodna им се допаѓа ова.
 4. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  3.788
  Пол:
  Женски
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  ПА со пуштена спиев, ама дека топло е сега и со врзана морам..:D
   
  На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Зависи од расположение, најчесто пуштена, некогаш ако ми е врзана цел ден со врзана.
   
 6. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  515
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Летно време со врзана инаку има да станам како од под туш излезена,а зимно време со пуштена
   
 7. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  146
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Врзана! Иначе како што ми е долга живо вода се праам, насекаде ме се метка, се скубам а не можам да заспијам.
   
 8. Eleonorastrumica

  Eleonorastrumica Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  192
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  И јас сега спијам со врзана коса зошто многу се потам,глава ме боли малце али што да се прави,инаку зимата со пуштена коса
   
 9. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  И пекол жешко да е јас спијам со пуштена :lol: :*
   
  На Daddy.girl и Ivi05 им се допаѓа ова.
 10. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.984
  Допаѓања:
  16.549
  Пол:
  Женски
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  ја спиев со собрана пунџа најгоре ама кога ќе ја пуштев ми беше никаква :o па затоа сега си ја плетам и кога ќе ја пуштам мие виткана ;)
   
  На macence13 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tropix4e

  tropix4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  139
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  За време на лето обавезно врзана(иако на сабајле се будам со најгадната и најбушавата фризура што некој може да си ја замисли), а за време на зима пуштена.
   
 12. inaaa12

  inaaa12 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Со спуштена коса
   
 13. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.362
  Допаѓања:
  7.605
  Пол:
  Женски
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Аууу нема шанса да спијам со пуштена коса,жива вода ќе станам :tmi: ,посебно на ова жешко.
  Незнам отсекогаш уште како мала си се навикнав да спијам со врзана коса,и до ден ден тоа ми е навика :mm:
   
 14. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.182
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Секогаш спијам со врзана коса... иако ми е кратка сепак некако соберам ја :D
   
 15. baby.blue

  baby.blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  33
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  со пуштена коса спијам
   
 16. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Долга е, така да со врзана.
   
 17. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  со пуштена ама некогаш кога ептен ми е вруќо си ја врзувам :)
   
 18. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.734
  Допаѓања:
  4.823
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Додека ми беше долга до половина некад ја носев секогаш ама баш секогаш во пунџа врзана,ама сега откако ја шишав :talk: :yawn: :D ми е многу кратка и само шишките ги носам фатени зошто делот одназад (Боб фризура е ) не може да се фати... :) ;) :(
   
 19. Marie.m

  Marie.m Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  764
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Јас нема шанси да заспијам ако ми е врзана косата, иако имам многу долга коса никогаш не сум ја врзувала за спиење, секогаш спијам со пуштена коса... тоа ми е незамисливо.
   
  На Look и joana18 им се допаѓа ова.
 20. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.666
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Мене ми е незамисливо да заспијам со пуштена коса без разлика дали станува збор за зимно или летно време, се знае горе во пунџа и раат. Во спротивно ми смета, ми се плетка, ме нервира, постојано ја фаќам или во спиење ми се пика под мишки (народски кажано) и се кубам.
  :@