Спиете со пуштена или врзана коса?

Дискусија во 'Коса' започната од Li..Na, 23 јули 2012.

 1. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Јас наајчесто спијам со спуштена коса бидејќи ако спијам со врзна утрото кога станам , имам белег на косата каде е стојал ластикот :o :o воопшто не ми е убаво после , и да ја чешлам пак остануваат траги :doh:
   
 2. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  131
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Лето со врзена зима со пуштена :)
   
 3. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.516
  Допаѓања:
  9.339
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  И за ова ли тема..хаха..

  Инаку спијам јас со врзана, која ми се одврзува додека спијам.
   
  На Heartbeat и DivljaISlobodna им се допаѓа ова.
 4. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  679
  Допаѓања:
  3.782
  Пол:
  Женски
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  ПА со пуштена спиев, ама дека топло е сега и со врзана морам..:D
   
  На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Зависи од расположение, најчесто пуштена, некогаш ако ми е врзана цел ден со врзана.
   
 6. tessi

  tessi Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  504
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Летно време со врзана инаку има да станам како од под туш излезена,а зимно време со пуштена
   
 7. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  145
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Врзана! Иначе како што ми е долга живо вода се праам, насекаде ме се метка, се скубам а не можам да заспијам.
   
 8. Eleonorastrumica

  Eleonorastrumica Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  170
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  И јас сега спијам со врзана коса зошто многу се потам,глава ме боли малце али што да се прави,инаку зимата со пуштена коса
   
 9. demilovato4ever

  demilovato4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  220
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  И пекол жешко да е јас спијам со пуштена :lol: :*
   
  На Daddy.girl и Ivi05 им се допаѓа ова.
 10. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.618
  Допаѓања:
  13.918
  Пол:
  Женски
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  ја спиев со собрана пунџа најгоре ама кога ќе ја пуштев ми беше никаква :o па затоа сега си ја плетам и кога ќе ја пуштам мие виткана ;)
   
  На macence13 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tropix4e

  tropix4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  139
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  За време на лето обавезно врзана(иако на сабајле се будам со најгадната и најбушавата фризура што некој може да си ја замисли), а за време на зима пуштена.
   
 12. inaaa12

  inaaa12 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Со спуштена коса
   
 13. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.517
  Допаѓања:
  3.415
  Пол:
  Женски
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Аууу нема шанса да спијам со пуштена коса,жива вода ќе станам :tmi: ,посебно на ова жешко.
  Незнам отсекогаш уште како мала си се навикнав да спијам со врзана коса,и до ден ден тоа ми е навика :mm:
   
 14. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Секогаш спијам со врзана коса... иако ми е кратка сепак некако соберам ја :D
   
 15. baby.blue

  baby.blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  32
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  со пуштена коса спијам
   
 16. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.297
  Пол:
  Женски
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Долга е, така да со врзана.
   
 17. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  633
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  со пуштена ама некогаш кога ептен ми е вруќо си ја врзувам :)
   
 18. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.664
  Пол:
  Женски
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Додека ми беше долга до половина некад ја носев секогаш ама баш секогаш во пунџа врзана,ама сега откако ја шишав :talk: :yawn: :D ми е многу кратка и само шишките ги носам фатени зошто делот одназад (Боб фризура е ) не може да се фати... :) ;) :(
   
 19. Marie.m

  Marie.m Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  681
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Јас нема шанси да заспијам ако ми е врзана косата, иако имам многу долга коса никогаш не сум ја врзувала за спиење, секогаш спијам со пуштена коса... тоа ми е незамисливо.
   
  На Look и joana18 им се допаѓа ова.
 20. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.651
  Со врзана или спуштена коса спиете ?

  Мене ми е незамисливо да заспијам со пуштена коса без разлика дали станува збор за зимно или летно време, се знае горе во пунџа и раат. Во спротивно ми смета, ми се плетка, ме нервира, постојано ја фаќам или во спиење ми се пика под мишки (народски кажано) и се кубам.
  :@