1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спирала како контрацепција

Дискусија во 'Канта' започната од bubac, 4 ноември 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.865
  Пол:
  Женски
  Ако е дупла темава се извињавам...
  Абе жени да ве прашам, има ли користено некоја од вас спирала како заштита ?
  Знам дека е многу актуелна во последно па ај да си прашам.
  ГИнекологот мој ми е близок пријател и оваа ја препорачува како најбезбедна метода против несакана бременост
  Сестра ми сака да си стави зошто дечко и сака да забремени а таа несака сега, па ми требаат повеќе информации.
  Детали?
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.935
  Допаѓања:
  66.093
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.