1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Списание „Убавина и здравје“

Дискусија во 'Слободно време' започната од roberta-rubi, 19 септември 2010.

 1. roberta-rubi

  roberta-rubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  60
  Ја отварам темава бидејки ова списание ми е омилено и редовно го читам,а се надевам дека има многу како мене.Ве повикувам заедно да го коментираме,што ви се допага а што не,да даваме некои критики и слично.Се надевам дека ке се дружиме,па повелете :)

  п.с.Ако случајно темава не е соодветна, можете да ја заклучите...
   
  На Chocoholic.girl и praski4e им се допаѓа ова.
 2. Kaliopi

  Kaliopi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  5
  Списание"убавина и здравје"

  и јас го купувам. т.е. мајка ми па го читам.... повеќе разлистувам. интересно е да..
  но не ми се допаѓа тоа што мислам дека наградите се наместени или нешто...
  бидејќи од самиот почеток, значи од првиот број ги праќаме тие наградни купони и не знам што чудо ќе беше до сега ни една награда да не ни се падне. ни нешто најситно.. за фустан или за липосукција да не правиме муабет.... така да најверојатно веќе и нема да го купуваме бидејќи не прават будала во здрав мозок. подобро нека нема никакви награди ништо. а не вака не залажуваат само.. кој си го сака списанието ќе си го купува и без награди ..
   
 3. roberta-rubi

  roberta-rubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  60
  Списание"убавина и здравје"

  Се извинувам заборавив да кажам што најмногу сакам да читам,односно најинтересна ми е МИС-ТРАЧ :rofl: едноставно го сакам списанието но не ми е за наградите(и јас пракав но во почетокот а сега се откажав бидејки ништо од тоа)навистина има многу работи интересни и корисни :*
   
 4. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  8.644
  Списание"убавина и здравје"

  И јас понекогаш го купувам, ама некако порано ми беа многу слични со Unique, а сега Unique ми е дури повпечатлив и поиновативен. Мис трач ми е омилена колумна во Убавина и здравје.
   
 5. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  Списание"убавина и здравје"

  Па има неколку интерсни колумни, се само мис трач. На пример интересно ми е мене кога има за патувања, или работа и пари совети итн., предлог книги за читање, само зависи, во некој број се поинтересни во некој малку запурни...Инаку ме нервира што, оскапе, а дебелината на списанието се намали :P . Порано обавезно купував Лепота и здравље и Џој. Сега само македонсково..А Јуник не сум купила, ама баш ќе купам да видам што нуди :)
  П.С. Зависник сум од списанија (нередовно купувам и некои за дом и уредување или со подароци ако се на пример :lol: )
   
 6. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  280
  Пол:
  Женски
  Списание "Убавина и здравје"

  Da spisanieto e navistina mn ubavo pravo zensko spisanie ja redovno go citam site broevi gi imam od makedonskoto ubavina i zdravje a pred da izleze makedonskoto redovno go kupuvav i srpskoto by the way temata e odlicna :)
   
 7. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  Списание "Убавина и здравје"

  Да го обожавам, редно беше нешто во стилот на списанијата во другите земји, да има и кај нас вакво, а не да читаме се на српски! Мн ми се допаѓа, а и вреди за парите, има многу корисни совети!
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Списание "Убавина и здравје"

  Стварно вреди за парите. Супер содржини има, а и квалитетот на хартијата ептен ми се свиѓа.
   
  На LittlePinky и Iva-Eve им се допаѓа ова.
 9. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Списание "Убавина и здравје"

  И јас редовно го купувам Убавина&Здравје, а купувам и Unique и JOY (ме нервира што со JOY ужасно каснат, значи пред еден месец го купив јулскиот број и сеуште само тој е во оптег и чекам да го донесат изданието од август!). Има интересни содржини и секојпат по нешто за секого. Јас ги читам од прва до последна страна а и знам да си ги пролистувам пред спиење или во wc :D . Мислам дека си е ок цената и можеме да си пружиме едно вакво женско задоволство секој месец. Ги препорачувам!
   
 10. sugar.nn

  sugar.nn Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  15
  Списание "Убавина и здравје"

  Не купувам многу убавина и сдравје еднаш купив и не ме бендиса баш.. Купувам JOY, и Unique.. Знам дека не беше ова прашањето ал ја се пофалив битно :$
   
 11. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Списание "Убавина и здравје"

  Порано го купував редовно, сега само понекогаш, затоа што забележав дека исти содржини се повторуваат во секој нареден број и почнаа да ставаат повеќе реклами отколку текстови. Во рубриката кај што предлагаат модни комбинации, секогаш предлагаат некои скапи брендови, па кога ќе видам дека предложиле чизми од 20.000 илјади, си викам кој ќе го купи ова?
  Кога бев тинејџерка не пропуштав ниту еден број од ТАА, а мајка ми постојано читаше Комплетна и сметам дека е навистина квалитетно списание. Во последно време ми е поубаво да читам Joy, а Убавина и Здравје, не го купувам често. И Unique имам читано, ама мислам дека се слични со Убавина и здравје.
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  Списаниjе "Убавина и здравје"

  Секогаш купувам Убавина и Здравје и тоа уште истиот ден кога ќе излезе. :) Има многу корисни совети, квалитетна хартија, убави модни коминации... Unique никогаш не сум купила баш ќе купам да видам што има.
   
 13. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Списаниjе "Убавина и здравје"

  Порано купував убавина и здравје но сега само Unique. Мислам дека Unique е по за тинејџерки а убавина и здравје за по возрасни девојки и жени :)
   
 14. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  152
  Супер е,го читам.За мене е едно од подбрите списанија што ги има.Има интересна содржина и има што да се прочита.
   
 15. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Јас искрено не го купувам од проста причина што не наоѓам ништо интересно во него.
  Се чита за 1 час и не вреди за парите.

  Српското Убавина и здравје е многу пообемно и поинтересно.

  Најмногу сакам да читам Џој, ама тој доцни по еден месец, кај нас идат оние списанија кои не биле продадени и затоа е 50денари, ама има многу корисни совети :!:
   
  На purple.butterfly и girl1985 им се допаѓа ова.
 16. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  jaс го читам списаниево многу ми е убаво и има некои интересни работи и совети
   
 17. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  Порано го купував секој можен број, ама одкако излезе јуник многу ретко зошто немам време, а некако ова другово повеќе има што да се прочита :?: И секако џои не си го пропуштам. За овие нашиве се познава дека македонче ги пишувало :P
   
 18. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Редовно го купувам.Порано морав да чекам српската верзија да стигне кај нас дури по еден месец.Сега си ја читкам со голем мерак,посебно ми се наоѓа на релација Ск-Бт :)
  Има добар склоп на модата и здравјето,не е едно од оние досадни списанија.
  Само морам да дадам мала замерка дека српското беше некако пообемно.
  Но и ова за наши услови,за разлика од некои други,е супер!
   
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Искрено, ниедно наше списание не купувам. Го тупат со се едни те исти теми, како да се облечете, како да го заведете, секс пози што веќе сите сме ги пробале и да не набројувам, а плус многу повеќе има реклами отколку содржина, а изгледот и темите им се само преведувани од странските, ништо ново и интересно да смислат, само копирај и преведи. Повеќе информации ќе најдам во 24часа здравје за 15денари со весник, отколку во овие глупости.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 20. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.046
  Го купувам редовно , читам првиот ден се, евентуално и вториот . И така списанието за 2-3дена славно завршува во кошот со сите други весници. Понекогаш се чудам како давам пари за списанија, ама пусто ни со нив ни без нив. Колку толку нудат барем за момент поинаква занимација иако е се веќе претходно прочитано.