Списание "Vogue"

Дискусија во 'Слободно време' започната од Angel-Adriana, 1 ноември 2012.

 1. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Што мислите за списанието Вог?
  Мене многу ми се допаѓа иако го нема кај нас, јас го порачувам по сестра ми (бидејќи она студира во Виена) и цената е отприлика 12 евра!

  АЈДЕ ДА СЛУШНАМ ОД ВАС!
  -КАКО ВИ СЕ СОПАЃА СПИСАНИЕТО?
  -ДАЛИ СТЕ ГО ЧИТАЛЕ?
  -ДАЛИ МОЖЕ ДА СЕ ПОРАЧА ОД САД ИЛИ ДРУГА ДРЖАВА ОНЛАЈН? ;)
  :) :) :)
   
 2. bubu1

  bubu1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  12
  Списанието го има во Сити Мол:)
   
 3. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552

  Тоа не сум го приметила, а и темава е отворена пред да се отвори сити мол :)
   
 4. Boleyn.7

  Boleyn.7 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2013
  Пораки:
  375
  Допаѓања:
  423

  Сега и во МПМ, новата продавници за весници и списанија одма до Тренд, на ул.Македонија. :)
   
 5. Kaylie

  Kaylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  500
  Допаѓања:
  1.400
  Сестра ми секој месец го купува и јас редовно си го разгледувам. Многу ми е убаво, иако уствари скоро само слики се. :)
   
 6. SnowDOG

  SnowDOG Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2014
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  207
  Пол:
  Женски
  Znam deka temava e otvorena od pred 100 godini, ama ima nekoj da mi kaze kade moze da se.kupi VOGUE kaj nas?
   
 7. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  848
  Да провериш во блокот што е спроти Горки кафичот. Во средината на блокот има Тинекс, НЛБ банка. На едниот крај има Виола и Амбар. На другиот крај, од Партизанска кога доаѓаш, има продавница со странски списанија
  На времето имаа и Вог.
   
  На SnowDOG му/ѝ се допаѓа ова.