1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спонзоруши (Sin Senos no hay Paraíso)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од barbyyy, 5 септември 2012.

 1. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  Се сеќавате на овој филм? барав ваква тема но не најдов па сигурно ќе ви се допадне.. мене многу ми се допадна овој филм некако беше поинаков од другите па ајде да споделиме мислења во врска со филмот заедно
  еве да кажам нешто повеќе за овој филм...
  Каталина Сантана живее во Переира со мајка и и брат и тие се сиромашно семејство Каталина има дечко се вика Албеиро кој е исто така скромен дечко кој многу ја сака Каталина,но другарка и на Каталина Џесика ќе ја натера да оде со богаташи за да има повеќе пари,таа оде со богати и става силикони оти има мали гради става силикони после се зима со Марсијал а мајка и ке и го преземе дечко и тој Албеиро а Џесика Марсијал и на крајот Каталина се ќе дознае и ке нареде да ја убијат Џесика Каталина и се јавува на Џесика да се видат а убијците што Пеламбре ги плати ја чекаат Џесика за да ја убијат и Каталина се јавува кај Пеламбре и му вика дека Џесика стигнала во ресторантот и Пеламбре му го кажува тоа на убијцитеи тие одат и пукаат во неа.
  на крај Пеламбре и ѕвоне на Каталина таа не крева и оде кај ресторантот каде што ја убија Џесика таму лежеше на земја и кога се тргнаа полицајците Пеламбре виде дека тоа е Каталина . А Каталина ставила црвена перика оти таква коса имаше Џесика и направила да помислат дека е тоа она оти Пеламбре гледаше од страна кога ќе дојде и Каталина на една книга имаше напишано MENTIRA SIN SENOS NO HAY PARAISO(ТАКОВ МИ Е ПОТПИСОТ АКО ВИДОВТЕ) тоа значи ЛАГА БЕЗ ГРАДИ НЕМА РАЈ ме мрза да пишам затоа вака го раскажав набрзина
   

  Прикачени фајлови:

 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  Спонзоруши-SiN SeNoS No HaY PaRaIsO

  Леле серијава ја гледав во средно и иако не ги љубам шпанскиве серии, оваа буквално ми ги отвори очите. Сега веројатно не би ми била интересна, но тогаш и те како ми беше. Дури и би ја препорачала на некои тинејџерки за да им дојде малку памет и да видат што се може да се случи кога се очајни за пари, популарност и скапа гардероба.
   
 3. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Спонзоруши-SiN SeNoS No HaY PaRaIsO

  Еј ја гледав серијава, интересна ми беше и можам да кажам и многу поучна е :!:
   
 4. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  ова е Каталина со мајка и и брат и Бајрон.

  [​IMG]
  девојката со црвената коса е џесика која ја натера Каталина на такви неубави работи

  [​IMG]
  каталина со нарко дилерот Тити,таа одеше со него за пари,тој беше многу богат

  [​IMG]


  [​IMG]
  ова е албеиро дечкото на каталина . џесика и викаше да го остави оти немал пари и да оде со богати за пари

  [​IMG]
  и вака завршува
   
 5. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.577
  Допаѓања:
  1.729
  Ја гледав серијава, ама кај нас одамна беше нели, па помала бев и мноогу ме интересираше. Некогаш некои епизоди не ги гледав, ама се разбира како сите шпански серии сватив што се случувало :D . Убава замисла имале тие што ја направиле, само некои од глумците памтам дека не ми се допаѓаа тогаш. Треба пак да ја даваат, поука некоја си има, не е како сите шпански иста. Не дека не е во ист кош како и сите, ама малку подруга е содржината.
  А ти barbyyy поубаво да одвоеше време за повеќе да ја раскажеш (бидејќи ги имаш имињата изнаставано, некои моменти и некој што не ја гледал не знам дали баш ќе те свати), а и да ја ставеше во спојлер. Па некои мали детали да кажеше само вака, бидејќи може некој :^) ќе одлучи да ја гледа, вака сега се знае што се случило.
   
 6. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Една од фаворитите :) Многу е добра серијава,се разликува од останатите како и Анали што беше,не се типични шпански серии.А и крајот е многу добар :!:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  еднаш викаш да сум раскажела поубаво а еднаш викаш дека имам многу раскажано и јас незнаев дали да ја раскажам целата убаво ако ја раскажев некој ке речеше зошто сум ја раскажала а ако не ја раскажев ке речеа зошто немам ништо кажано и никоа не си па и не е цел филм раскажан
   
 8. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  Ја гледав серијава...ама последните десетина епизоди не ги гледав
  Може некој да пише како заврши?
   
 9. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  последните епизоди каталина дозна дека мајка и останала бремена од нејзиниот дечко албеиро и дека се заедно и таа вечер си замина од дома и прво беше со нејзините другарки во барот а утредента албеиро и дона илда кога видоа дека ја нема почнаа да ја бараат но каталина му се јави на пеламбре за да му каже дека ке оде таму во тој град мислам богота беше.и нели пеламбре не и кажуваше дека е тука марсијал каталина знаеше дека тој е надвор од државата а не беше така . и таму каталина седеше во хотел,и вечерта излегоа со пеламбре во ресторант таму дојдоа џесика и марсијал каталина ги виде но тие не ја видоа и пеламбре ја замоли ништо да не прави оти марсијал ке дознае дека се гледаат а не му даваше за да не дознае дека е со џесика. и таа вечер се договорија да ја убијат џесика со тоа што утредента каталина и се јави на џесика и и рече дека е во богота и да се видат.се договорија во некој ресторант да се чекаат. каталина му кажа на пеламбре каде и кога ке се најдат но се договорија прво џесика да стигне каталина ич да не оди за да ја убијат џесика. и вечерта пеламбре седеше во колата и гледаше кога ке дојде џесика и пред ресторантот стигна кола и оттаму испадна џесика со книга,и седна надвор и ја чекаше каталина , каталина му се јави на пеламбре и му рече дека е стигната џесика и дека може да му каже на убијците што пеламбре ги плати да ја завршат работата. тие тргнаа накај ресторантот за да ја убијат а џесика пишуваше нешто во книгата убијците дојдоа и ја убија оттаму замина пеламбре за да ги земе убијците од друго место за да не видат ги зема нив и и се јави на каталина таа не креваше. после го дадоа марсијал како и купува коола на џесика и во салонот се појави џесика и сите мислевме дека грешка личност отепале,после пеламбре дојде до ресторантот за да види што како,и тој во исто време и ѕвонеше на каталина и полицијата го виде телефонот и само рече дека ѕвоне повторно тој пеламбре тој се зачуди погледна во телефонот го спушти и кога полицијата се тргна таму беше каталина а не џесика . имаше ставено црвена перика за да не ја познаат и во книгата напишала MENTIRA SIN SENOS NO HAY PARAISO - ЛАГА БЕЗ ГРАДИ НЕМА РАЈ
   
  На gothchick му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  си заборавила или не си знаела, еден важен детал за серијата да напишеш, тоа дека е снимена по вистински настан, се што се случува во серијата навистина се случило.

  инаку и јас ја гледав, преубава серија и многу поучна, мислам дека има и втора сезона, убаво би било и таа да ја даваат кај нас.
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
 12. alessandraaa

  alessandraaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  189
  ааааааа колу го сакав филмов на времето, а и заљубена си бев во тити :)
   
  На barbyyy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
 14. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.155
  Допаѓања:
  4.091
  Пол:
  Женски
  На оваа серија ќе има продолжение со наслов "Sin senos si hay paraiso" и ќерката на Дона Илда и Албеиро ќе биде порасната и ќе се вика исто Каталина.
   
 15. teressa

  teressa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  514
  Пол:
  Женски
  Има втора сезона од серијава едвај чекам да почне. Омилена серија ми беше :) Еве го трејлерот на новата сезона