1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Според Аватарот...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од mil4ence, 27 август 2013.

 1. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Здраво! :hai:
  Денес се инспирирав од темата Според корисничкото име... па еве и за аватарот! :D
  Темите се слични и имаат исти правила самошто оваа тема е да проценуваме каква е форумџииката над нас од сликата, т.е аватарот! Ајде проценете ме мене од аватарот. ;)
  Ако имитирам некој незначи дека сакам да го нервирам, туку ми се допаѓаат неговите идеи и сакам да помогнам со усовршување :sun:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.739
  според аватарот сакаш кучиња :)
   
 3. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Ок, сега некој да ја процени feminium според аватарот. ;)
   
 4. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.173
  Пол:
  Женски
  Забавна ,радосна,ги сака животните..
   
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.969
  Допаѓања:
  162.505
  Пол:
  Женски
  Ја сака Лана дел Реј :)
   
 6. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.336
  Женска со стил, префинетост и грациозност :hug:
   
 7. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Многу сака да јаде :lol:
   
 8. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.336
  Нели гледате бре луѓе, ви подавам на вас колачиња, печени :D Толку великодушна јас, ти дог лапачка ме сметаш :rofl:
   
 9. Blue97

  Blue97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  44
  COOL LADY ! :lol:
   
 10. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.739
  како мала го гледала пикачу :rofl:
   
 11. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Го сака девојчето на аватрот :D
   
 12. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
 13. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.098
  Допаѓања:
  2.516
  Пол:
  Женски
  Опуштено релаксирано девојче што ја сака природата? :?: :D
   
 14. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Слободна, party animal и опуштена девојка :D
   
 15. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Ја сака Лана :)
   
 16. BeautyQueen

  BeautyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  32
  Грациозна и вистинска дама :)
   
 17. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Девојка што го обожава Париз. :)
   
 18. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Девојка со стил и се разбира од модата.
   
 19. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Сака кучиња
   
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.969
  Допаѓања:
  162.505
  Пол:
  Женски
  Опуштено девојче, спортски тип. :)