1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спортски дневник

Дискусија во 'Спорт' започната од Snow-Queen, 16 февруари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Сегашни и ex спортисти, дали сте воделе спортски дневник?
  Дали тоа сте го сметале како обврска и терет, или пак сте уживале додека сте го пишувале?
  Колку истиот тој дневник ви помогнал пред/при натпревар?
  Што пишувавте во него (не мислам на тајните ваши,туку на дали само вежби,дали само процеси и натпревари)?

  Искрено мене мојот спортски дневник многу ми значи, мојот спорт е специфичен,имам одредено време за кое треба да се заврши мечот, во текот на мечот само доколку го напуштам местото на гаѓање смеам да комуницирам со тренерот, во спротивно доколку забележат било каква комуникација,гестикулација ќе добијам yellow card |(
  Па затоа во мојот спортски дневник, покрај тоа што се наоѓаат сите важни забелешки при тренингот, вежбите,задачите, сесиите поминати со психологот, пораките и маиловите од тренерот,визуелизации,....во него се наоѓаат поговорки и зборови на мојот тренер кои ме вратиле кога ми било најтешко во спортот/мечот.
  Па затоа овој мој дневник е секогаш покрај мене, за да можам да прочитам неколку совети и зборови на мојот тренер кога тој не е покрај мене на натпреварот.Кога ги читам неговите зборови, исто како да го слушам неговиот глас. :clap: :) :angel:
   
 2. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Немам спортски дневник. Никогаш не сум помислила на такво нешто, но добра е идејата.
   
 3. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  и јас не сум имала