1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спуштање слушалка...

Дискусија во 'Врски' започната од onegirl, 1 септември 2013.

 1. onegirl

  onegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Како реагирате кога на сред расправање дечкото ке ви спушти слушалка? :call:
   
 2. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Никогаш, никогаш, никогаш, ама НИКОГАШ ми нема спуштено слушалка. :geek:
   
 3. Monika.J

  Monika.J Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  24

  вака :D
   

  Прикачени фајлови:

  На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. askme

  askme Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  12
  gingerchild темата не е дали или не ти спуштил слушалка, него- како како реагирате во таква ситуација. :swear:

  Мене ми се десило, и да ми спушти и сум му спуштала. Он кога ке ми спушти му го вадам на нос- ја не кревам со денови 8)
   
  На honey.11 и srcekrsacka им се допаѓа ова.
 5. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.320
  Допаѓања:
  8.398
  До сега еден пат ми се има случено тоа,тој да ми спушти слушалка.
  И после тоа 2 дена,не му кренав слушалка..
  Обилно јас сум таа што спушта,ама попушта ми тој :)
   
 6. Femmince

  Femmince Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  8
  ретко се случува он да ми спушти али вака останувам :o , и пак му вртам за да ми се изнавикам што ми спуштил, :lol:
   
  На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  епа како да ти каже како реагира кога и се нема десено тоа |(
  јас не сум ни имала врска подолга од една недела ама еве ќе ти пишам како ја би реагирала
  би му била лута доволно за да не му текне другпат да го напраи тоа или во најлош случај би му раскинала :?:
   
 8. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.896
  Епа askme тоа сакаше и да го каже, ако и се нема случено, можела да напише како би реагирала или воопшто да не пишува, како што ти на пример си одговорила :)
   
 9. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.456
  Допаѓања:
  19.999
  Пол:
  Женски
  За таков дебилизам на другарка би и` се налутила, не па на дечко. Одбиваш дискусија = не сакаш да ни` се среди комуникацијата, јор лос. Ова не се важи у ситуација кога би била повеќе од безобразна и ми спушта за да не ме отера где сунце не сија.
   
 10. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски

  Јас се извинувам што сум офтопик. ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
   
 11. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.908
  Пол:
  Женски
  Скапо ме кошташе тоа што еднаш спуштив слишалка :| за тоа ќе се каам дур сум жива. Тоа ми беше лекција никогаш повеќе да не го направам тоа колку и да сум лута.

  А ако се најдам во ситуација да ми спуштат слушалка, би била многу лута, мислам дека би ја казнила личноста така што неколку дена нема да кревам слушалка.
   
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.717
  Допаѓања:
  79.349
  Пол:
  Женски
  И сум спуштила, а богами и ми спуштиле. Ќе се оладиме и после се јавува тој што спуштил, се продолжува со смирен разговор и се решава проблемот.
  Со сегашниов сме доста лоши на јазик, па подобро така, него да претераме и да нема назад.
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.513
  Допаѓања:
  58.915
  Пол:
  Женски
  Доста често го добивам овој третман. И не се лутам, подобро да ми спушти него да му се изназборам што мислам и не мислам во афект. Јес да го пцујам здраво откако ќе ми спушти, ама ќе се смирам, па ќе ми се јави по некое време и ќе направиме нормален муабет.
   
  На crazylady, cresa-jagoda и Daydream им се допаѓа ова.
 14. princess5

  princess5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  4.176
  Допаѓања:
  30.269
  Пол:
  Женски
  Хаха и сум го направила тоа и ми го направил тоа...
  Кога јас ке му спуштам знае да се налути но за кратко време попушта А кога тој ми има спуштено слушалка му пишувам смс и после не кревам цел ден или (пократко) зш неможам да држам лутина повеке за да не се караме за глупости....
   
 15. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.365
  Ау нервоза ме фати од самиот наслов на темава.
  [​IMG]
  НЕ! Ненормално ме нервира спушањето слушалка, катастрофално непочитување ми е не знам зошто толку ама страшно ме иритира тоа.
  Абе кој сака нека е ако ми спушти ми се спојуваат жичките.

  Ова ми е првичната реакција кога било кој ќе ми спушти слушалка.
  [​IMG]

  На пример мајка ми кога ќе ми спушти, и се јавувам и кажувам два три збора ко на пример дека е некултурна и и кажувам чао :D

  Со татко ми веќе отрпнав зошто кога е на работа само врти си кажува што има и трес слушалката, ама немам што да му правам него |(

  А додека бевме заедно со човекот леле во моментот кога ќе ми спуштеше во сред разговор/кавга, притисокот максимално ми се креваше, ама не знам ниту да објаснам колкав бес ми задава тоа.
  Ми идело вратчето вака да му го свиткам
  [​IMG]
  После веќе не се караме за првичната причина туку кавгата се префрла на тоа зошто по ѓаволите ми спушта и бега од разговор. Најиритирачко е кога ќе спуштеше и после уште не ми крева, како што кажала виножитка со цел јас да се смирам, а јас со секој поминат момент се повеќе беснеам и се нервирам па посакувам да го треснам телефонот. [​IMG]
  После секако ќе се смирам ама ќе бидам многу лута и кревав ако врти ама зборував рамнодушно цело време. И од инает почнав и јас да му спуштам да види малку како е па после пеевме друга песна.

  Не знам, непочитување ми е, навистина некултурно ми е, неубаво, не разбирам зошто луѓето имаат потреба од тоа. [​IMG]


  Јас не го практикувам(освен во одредени ситуации со него), не сакам да ми спуштаат, без разлика дали се караме или убаво зборуваме, секако муабетот може да се доврши, а и да се караме не е страшно дечкото да ми каже на пример: еј мече многу си нервозна, исто и јас, ајде за еден саат ќе се слушнеме ќе збориме... а не трес слушалката.

  Навистина, можеби реално не е уау кој знае колкава работа ама... ете, моето мислење е такво. :mp:
   
  На ku4ence, Nade-sunrise, Doozy и 4 други им се допаѓа ова.
 16. Babylon

  Babylon Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2013
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  21
  Како живописно ги претстави ситуацииве :D Инаку нема потреба од спуштање. Ми се има случено во помладите денови и сфаќам колку било незрело и непромислено :) Тоа е како да си заминеш сред расправија. Ниту ќе се доискажеш, ниту ќе дослушаш, ниту ќе решиш нешто. Додуша, да се до/сослушуваме и да се ставаме на местото на другиот, не би доаѓало ни до расправии :)
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  337
  Многу е кукавички да спуштиш слушалка, тоа значи дека неможеш да најдеш аргументи за да се спротиставиш на другата страна и секако се избира најлесниот пат да се спушти слушалка. Јас не сум спуштила слушалка или барем не памтам, а ми спуштил бившиот дечко и тоа повеќе пати и го разбирам потполно, во расправија тој се нервира, се напнува зошто неможе да се справи со мојата ладнокрвнос, иронија и сарказам. Не држам лутина ако некој ми спушти слушалка, неможам да се лутам за такви банални работи.
   
  На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  142
  Би требало да бидит : изброј до 10 па спушти слушалка. :lol:
  ми се немат десено ни да спушта ни да ми спуштат. ама сепак никому не посакува такво нешто :) не би се чуствувала убо.
   
 19. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.053
  Допаѓања:
  132.307
  Искуството покажало дека спуштам само кога знам дека не сум во право, те кога сфаќам дека не сум... :wasntme:
  Инаку цк!
  А мене не ми спуштиле никогаш, но ми мрчеле ради моето спуштање. :wasntme:
  Ама после си признавам и се извинувам за реакцијата дур се смешкам под мустаќ. :D Ваљда дека не било за сериозни работи.
   
 20. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  576
  Не ми се случило да ми спуштат слушалка, ама сум спуштала и тоа како, но тоа било во ситуации кога другата страна немала што да каже, лажела, се дерела и слично. Не сум должна да трпам се и сешто.