1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спуштање слушалка...

Дискусија во 'Врски' започната од onegirl, 1 септември 2013.

  1. onegirl

    onegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2010
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    Како реагирате кога на сред расправање дечкото ке ви спушти слушалка? :call:
     
  2. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Никогаш, никогаш, никогаш, ама НИКОГАШ ми нема спуштено слушалка. :geek:
     
  3. Monika.J

    Monika.J Активен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2013
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    24

    вака :D
     

    Прикачени фајлови:

    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. askme

    askme Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    15
    gingerchild темата не е дали или не ти спуштил слушалка, него- како како реагирате во таква ситуација. :swear:

    Мене ми се десило, и да ми спушти и сум му спуштала. Он кога ке ми спушти му го вадам на нос- ја не кревам со денови 8)
     
    На honey.11 и srcekrsacka им се допаѓа ова.
  5. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    До сега еден пат ми се има случено тоа,тој да ми спушти слушалка.
    И после тоа 2 дена,не му кренав слушалка..
    Обилно јас сум таа што спушта,ама попушта ми тој :)
     
  6. Femmince

    Femmince Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2013
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    8
    ретко се случува он да ми спушти али вака останувам :o , и пак му вртам за да ми се изнавикам што ми спуштил, :lol:
     
    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    епа како да ти каже како реагира кога и се нема десено тоа |(
    јас не сум ни имала врска подолга од една недела ама еве ќе ти пишам како ја би реагирала
    би му била лута доволно за да не му текне другпат да го напраи тоа или во најлош случај би му раскинала :?:
     
  8. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Епа askme тоа сакаше и да го каже, ако и се нема случено, можела да напише како би реагирала или воопшто да не пишува, како што ти на пример си одговорила :)
     
  9. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    За таков дебилизам на другарка би и` се налутила, не па на дечко. Одбиваш дискусија = не сакаш да ни` се среди комуникацијата, јор лос. Ова не се важи у ситуација кога би била повеќе од безобразна и ми спушта за да не ме отера где сунце не сија.
     
  10. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски

    Јас се извинувам што сум офтопик. ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
     
  11. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Скапо ме кошташе тоа што еднаш спуштив слишалка :| за тоа ќе се каам дур сум жива. Тоа ми беше лекција никогаш повеќе да не го направам тоа колку и да сум лута.

    А ако се најдам во ситуација да ми спуштат слушалка, би била многу лута, мислам дека би ја казнила личноста така што неколку дена нема да кревам слушалка.
     
  12. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.136
    Допаѓања:
    88.489
    Пол:
    Женски
    И сум спуштила, а богами и ми спуштиле. Ќе се оладиме и после се јавува тој што спуштил, се продолжува со смирен разговор и се решава проблемот.
    Со сегашниов сме доста лоши на јазик, па подобро така, него да претераме и да нема назад.
     
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Доста често го добивам овој третман. И не се лутам, подобро да ми спушти него да му се изназборам што мислам и не мислам во афект. Јес да го пцујам здраво откако ќе ми спушти, ама ќе се смирам, па ќе ми се јави по некое време и ќе направиме нормален муабет.
     
    На crazylady, cresa-jagoda и Daydream им се допаѓа ова.
  14. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.880
    Допаѓања:
    34.222
    Пол:
    Женски
    Хаха и сум го направила тоа и ми го направил тоа...
    Кога јас ке му спуштам знае да се налути но за кратко време попушта А кога тој ми има спуштено слушалка му пишувам смс и после не кревам цел ден или (пократко) зш неможам да држам лутина повеке за да не се караме за глупости....
     
  15. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Ау нервоза ме фати од самиот наслов на темава.
    [​IMG]
    НЕ! Ненормално ме нервира спушањето слушалка, катастрофално непочитување ми е не знам зошто толку ама страшно ме иритира тоа.
    Абе кој сака нека е ако ми спушти ми се спојуваат жичките.

    Ова ми е првичната реакција кога било кој ќе ми спушти слушалка.
    [​IMG]

    На пример мајка ми кога ќе ми спушти, и се јавувам и кажувам два три збора ко на пример дека е некултурна и и кажувам чао :D

    Со татко ми веќе отрпнав зошто кога е на работа само врти си кажува што има и трес слушалката, ама немам што да му правам него |(

    А додека бевме заедно со човекот леле во моментот кога ќе ми спуштеше во сред разговор/кавга, притисокот максимално ми се креваше, ама не знам ниту да објаснам колкав бес ми задава тоа.
    Ми идело вратчето вака да му го свиткам
    [​IMG]
    После веќе не се караме за првичната причина туку кавгата се префрла на тоа зошто по ѓаволите ми спушта и бега од разговор. Најиритирачко е кога ќе спуштеше и после уште не ми крева, како што кажала виножитка со цел јас да се смирам, а јас со секој поминат момент се повеќе беснеам и се нервирам па посакувам да го треснам телефонот. [​IMG]
    После секако ќе се смирам ама ќе бидам многу лута и кревав ако врти ама зборував рамнодушно цело време. И од инает почнав и јас да му спуштам да види малку како е па после пеевме друга песна.

    Не знам, непочитување ми е, навистина некултурно ми е, неубаво, не разбирам зошто луѓето имаат потреба од тоа. [​IMG]


    Јас не го практикувам(освен во одредени ситуации со него), не сакам да ми спуштаат, без разлика дали се караме или убаво зборуваме, секако муабетот може да се доврши, а и да се караме не е страшно дечкото да ми каже на пример: еј мече многу си нервозна, исто и јас, ајде за еден саат ќе се слушнеме ќе збориме... а не трес слушалката.

    Навистина, можеби реално не е уау кој знае колкава работа ама... ете, моето мислење е такво. :mp:
     
    На ku4ence, Nade-sunrise, Doozy и 4 други им се допаѓа ова.
  16. Babylon

    Babylon Активен член

    Се зачлени на:
    30 август 2013
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    21
    Како живописно ги претстави ситуацииве :D Инаку нема потреба од спуштање. Ми се има случено во помладите денови и сфаќам колку било незрело и непромислено :) Тоа е како да си заминеш сред расправија. Ниту ќе се доискажеш, ниту ќе дослушаш, ниту ќе решиш нешто. Додуша, да се до/сослушуваме и да се ставаме на местото на другиот, не би доаѓало ни до расправии :)
     
    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Многу е кукавички да спуштиш слушалка, тоа значи дека неможеш да најдеш аргументи за да се спротиставиш на другата страна и секако се избира најлесниот пат да се спушти слушалка. Јас не сум спуштила слушалка или барем не памтам, а ми спуштил бившиот дечко и тоа повеќе пати и го разбирам потполно, во расправија тој се нервира, се напнува зошто неможе да се справи со мојата ладнокрвнос, иронија и сарказам. Не држам лутина ако некој ми спушти слушалка, неможам да се лутам за такви банални работи.
     
    На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    Би требало да бидит : изброј до 10 па спушти слушалка. :lol:
    ми се немат десено ни да спушта ни да ми спуштат. ама сепак никому не посакува такво нешто :) не би се чуствувала убо.
     
  19. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Искуството покажало дека спуштам само кога знам дека не сум во право, те кога сфаќам дека не сум... :wasntme:
    Инаку цк!
    А мене не ми спуштиле никогаш, но ми мрчеле ради моето спуштање. :wasntme:
    Ама после си признавам и се извинувам за реакцијата дур се смешкам под мустаќ. :D Ваљда дека не било за сериозни работи.
     
  20. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Не ми се случило да ми спуштат слушалка, ама сум спуштала и тоа како, но тоа било во ситуации кога другата страна немала што да каже, лажела, се дерела и слично. Не сум должна да трпам се и сешто.