1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Срам од партнерот...

Дискусија во 'Канта' започната од Ema007, 15 февруари 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Ema007

  Ema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  епа вака скоро го имав првиот секс,но неможам никако да се опуштам бидејќи ми е срам од партнерот(незнам како да го наречам бидејќи не ми е дечко туку другари сме),малку ми е срам од тоа што сум гола но мислам главната причина од срамот е што незнам што да правам,што како иде,тој искусен а јас не искусна...Како да го надминам тоа..не сакам да му бидам кaо дрво...совети ?:sweat:;((facepalm)
   
 2. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.321
  Ti toa prv sex i odma so drugarot?
  Cekaj malku, lekcija po lekcija.
  Kade skokas kako ..... zatoa i ti e sram. Za prv sex treba hemija, fizikata ostavija za posle.
  Bogami zelena rabota (facepalm)
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.384
  Пол:
  Женски
  Стави му кутија на глава и полесно ќе ти биде (fingers)
   
  На kim.k, blondie100, sweet-cherry и 3 други им се допаѓа ова.
 4. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.758
  Допаѓања:
  47.631
  Пол:
  Женски
  Мајтапџииве ќе никнат сега како кокичиња сред зима|(

  @Ema007 и јас се срамев на почетокот, опушти се, не дозволувај срамот да те совлада, уживај во моментот, помага и некоја чашка винце:lol: тоа дали ти е дечко или пријател воопшто не е ничија работа туку лично твоја приватност
   
  На Gosh, Cinderfakinrella, crimson и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Frose Nose

  Frose Nose Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2017
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  322
  Пол:
  Женски
  Не посто
  Ма хемија сигурно постоела повеќе отколку што е потребна, за да направиш вакво нешто мора да е последица на голема хемиска реакција.
  Физика постои во врските или бракоите после одредено време кога се станува навика и вршење на брачна дужност.
   
  На Dust и elimkd им се допаѓа ова.
 6. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.160
  Допаѓања:
  105.600
  Пол:
  Женски
  Сексот е само наредниот чекор кога има привлечност, хемија, страст и љубов, природен тек на нештата а не акција по сценарио со другар (facepalm)
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Frose Nose

  Frose Nose Активен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2017
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  322
  Пол:
  Женски
  Дали кога постои хемија е битен во кој статус сте со таа особа? Јас мислам дека нема никаква врска дали ти е другар, пријател, сосед, работодавец потчинет... едноставно кога има хемија не постои никаква препрека да две особи разменат страст. Инаку по сценарио е она, аха сега ми се свига, па ке го брам месец два да ми биде дечко, потоа ќе чекам уште месец два да не рече дека сум лесна женска и додека помиине сето тоа време хемијата ќе испари и ќе остане само физички да одработите.
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.321
  Dete, ajde netuku kazuvaj gacki za mali deca.
  Dajte maku smirete se.
  Koja crna hemija so drugar.
  Ova e cista radoznalost. (facepalm)
   
 9. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.321
  Ajde da pocneme da im skokame na sosedite.
  Brisi toa postovite.
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.029
  Пол:
  Женски
  Ме пукна :rofl:
   
  На JollyGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.396
  Допаѓања:
  27.395
  Пол:
  Женски
  Абе доста се зафркавате:D
  Шала на страна, ова озбилно е многу common проблем кај помлади девојчиња.
  На пракса кога бев нон стоп доаѓаа девојчиња со вакви прашања.
  Прво многу битно е дали се чувствуваш спремно психички и физички за да се впуштиш во тие води. Може и да е со најблиска личност, па пак uncomfortable да се чувствуваш пошо едноставно не си спремна.
  Кога веќе се десило, најотворено кажи му дека ова ти е почетно искуство, може он да преземе контрола на почеток бидејќи е веќе искусен додека ти полека се опуштиш и да почнеш да пробуваш некои работи.

  И не, не гледај порно филмови за tips :rofl: Многу се нереални, и никад нема да испаднат така работите како што изгледаат.

  Никој од нас не се родил спремен, верувам на 90% од луѓето првите неколку пати им биле awkward и тоа е нормално, нема зошто да се срамиш. Ако партнерот ти е океј личност, нема да му сметаат weird моменти, кои верувај ми ептен знаат да се случат на почетокот. Со тек на време ќе се навикнеш. Плус како што кажа тебе личноста ти е другар, ако он те прифаќа како другарка, не верувам дека би те осудувал за ова.
   
  На Gosh, Cinderfakinrella, 1209 и 5 други им се допаѓа ова.
 12. V.odolija

  V.odolija Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  20.737
  @toogood а тебе што те интересира другите што прават и со кого? Македонштина,само да се чекало некој да напише нешто за да почнете да се правите паметни.
  Ај па ако не среди ги животите на сите кога веќе си безгрешник и животот ти е тип топ среден.
  А бе за да се направите паметни ги уништувате сите теми со проповедања.
   
  На Gosh, Nausicaa, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.384
  Пол:
  Женски
  Вистина мајтапџии, досадни сте!!!!
  Одајте и берете кокичиња!!!!!!!

  Пошто некој живее за форумов само, па ќе му ја расипете вечерта ако се мајтапите!!!!
  Форумов му е свето нешто...
   
  На Nora♡, Згодно Момче, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.423
  Допаѓања:
  170.542
  Пол:
  Женски
  Подобро со другар, отколку онаа темата дали да изгубела невиност со мувач или па бетер, некој прв пат што го гледа...
  Кој со кого сака ќе легне, тоа е сепак приватна работа и нас не треба да не засега!
  Девојкава ја интересира како да не се срами..

  Ама нема метод девојче..
  Јас и ден денес не се чувствувам удобно во некои ситуации, особено со нов партнер.

  Пивни 2 чашки вино, подолга предигра ќе те опушти, па после нема ни да мислиш на друго :)
   
  На Gosh, Cinderfakinrella, kim.k и 8 други им се допаѓа ова.
 15. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.321
  Deca vie nemate pamet, bukvalno bezpamet.
  E*nje so kogo stignes?
  Alo, dali ste citale za bolesti?
  Dali tie ucitelite vi zborat nesto vo skolo?
  Dali si pravela moabet so majka ti?
  Nisto ne znaete.
  Ste cule za sex, ajdeee.
  Odi sedni zbori so majka ti. Posovetuvaj se so postar, nemojte gluposti da pisuvate.
   
  На Olgica.bu му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.423
  Допаѓања:
  170.542
  Пол:
  Женски
  Де де, ние од Марс сме паднати, врска немаме. Само ти знаеш се..
  Како што има болести има и заштита од истите..

  Што се правите светици по темиве не ми е јасно.
  Па уште во туѓи гаќи се мешате..


  Значи ако имаш конкретен совет КАКО ДА НЕ СЕ СРАМИ кажи и го..

  Не и продавај лажен морал
   
  На Gosh, Crna Dama, crimson и 8 други им се допаѓа ова.
 17. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.068
  Допаѓања:
  152.123
  Пол:
  Женски
  Како да не се срамиш ... пробај да не мислиш, пробај да се релаксираш. Кога го гледаш немој да мислиш: „Шо ако сум грда?“, „Шо ако сум дебела?“, „Шо ако не го задоволам доволно?“ едноставно препушти се на моментот, блокирај ја секоја мисла и така ќе можиш целосно да се препуштиш на моментот. Ако ти веќе еднаш си се слекла пред него и сте се обиделе веќе нема видено нешто што е скриено и од таму нема причина за срам.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.087
  Допаѓања:
  163.422
  Пол:
  Женски
  And one year after... :?: :?: :?:
  ...just saying :wasntme: #досадно
  Џоли, сестро, да се засТрамиш за мајтапот!!1 :!: :lol:
   
  На kim.k, JollyGirl, 1209 и 4 други им се допаѓа ова.
 19. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.423
  Допаѓања:
  170.542
  Пол:
  Женски
  На kim.k, V.odolija, Згодно Момче и 2 други им се допаѓа ова.
 20. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.396
  Допаѓања:
  27.395
  Пол:
  Женски
  Ау не трола?:D
  Јас па тука реферати и пишував.
   
  На kim.k, Mr. Right, elimkd и 4 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.