1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Срам после сексот

Дискусија во 'Секс' започната од Lorcii, 18 февруари 2014.

  1. Lorcii

    Lorcii Активен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Феминки,дали се срамите од вашиот партнер после вашиот секс? :) :)
     
  2. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Поради? :?:

    Претпоставувам дека си помала и дека сеуште избрзано навлегуваш во сексуални активности ако се чувствуваш така. Сексот не треба да предизвикува срам, ниту било какви останати негативни емоции, болка или сл.
    Ако не можеш да се поврзеш и опуштиш доволно со личноста пред која планираш да се соблечеш, воопшто не треба ни да одиш понатаму.

    А ако срамот е предизвикан поради неискуство и мислиш дека нешто не си направила како што треба, тогаш отворено треба да разговараш со партнерот и двајцата треба да се потрудите да дознаете кој што и како сака.

    Но сепак ако си сеуште премногу мала, најискрено како сестра би те посоветувала да почекаш некоја година и да не подлегнуваш на притисоците од околината и од дечкото, затоа што сето тоа треба да се случува кога ти ќе сакаш и кога ќе бидеш вистински спремна и пред се доволно одговорна за такви работи.
     
    На Miss.M5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Не. Ако не ме е срам да имам секс со него, зошто би ми било после? Мислам дека вакво чувство се јавува најчесто кај партнерите кои не се познаваат доволно и кои избрзале со ваков чекор.
     
  4. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.604
    Допаѓања:
    151.814
    Неее никако зошто би се срамела?
    Знам за моите способности и квалитет не ме срамело да се соблечам ко од мајка родена гола не ми било срам да легнам до него и ке ме срамело после тоа незнам зошто ,немаш потреба од срам биди си своја и опуштена и се ке сидојде на свое место
    По моја претпоставка си мал период со партнерот па се осекаш неугодно а те уверувам дека не треба сексот е да се ужива во него не да се имаат комплекси
     
  5. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Не. Зашто срам? не гледам причина за тоа..
    Никогаш не сум имала од него срам, кога веќе сум толку интимна со него..
     
    На Meddy, Oscar Lady и Lovely93 им се допаѓа ова.
  6. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    Никогаш, нема потреба од срам.