1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Срам после сексот

Дискусија во 'Секс' започната од Lorcii, 18 февруари 2014.

 1. Lorcii

  Lorcii Активен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Феминки,дали се срамите од вашиот партнер после вашиот секс? :) :)
   
 2. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.945
  Допаѓања:
  10.077
  Поради? :?:

  Претпоставувам дека си помала и дека сеуште избрзано навлегуваш во сексуални активности ако се чувствуваш така. Сексот не треба да предизвикува срам, ниту било какви останати негативни емоции, болка или сл.
  Ако не можеш да се поврзеш и опуштиш доволно со личноста пред која планираш да се соблечеш, воопшто не треба ни да одиш понатаму.

  А ако срамот е предизвикан поради неискуство и мислиш дека нешто не си направила како што треба, тогаш отворено треба да разговараш со партнерот и двајцата треба да се потрудите да дознаете кој што и како сака.

  Но сепак ако си сеуште премногу мала, најискрено како сестра би те посоветувала да почекаш некоја година и да не подлегнуваш на притисоците од околината и од дечкото, затоа што сето тоа треба да се случува кога ти ќе сакаш и кога ќе бидеш вистински спремна и пред се доволно одговорна за такви работи.
   
  На Miss.M5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. viki-dete

  viki-dete Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  765
  Пол:
  Женски
  Не. Ако не ме е срам да имам секс со него, зошто би ми било после? Мислам дека вакво чувство се јавува најчесто кај партнерите кои не се познаваат доволно и кои избрзале со ваков чекор.
   
 4. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  14.097
  Допаѓања:
  158.355
  Неее никако зошто би се срамела?
  Знам за моите способности и квалитет не ме срамело да се соблечам ко од мајка родена гола не ми било срам да легнам до него и ке ме срамело после тоа незнам зошто ,немаш потреба од срам биди си своја и опуштена и се ке сидојде на свое место
  По моја претпоставка си мал период со партнерот па се осекаш неугодно а те уверувам дека не треба сексот е да се ужива во него не да се имаат комплекси
   
 5. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  980
  Не. Зашто срам? не гледам причина за тоа..
  Никогаш не сум имала од него срам, кога веќе сум толку интимна со него..
   
  На Meddy, Oscar Lady и Lovely93 им се допаѓа ова.
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.337
  Допаѓања:
  77.609
  Пол:
  Женски
  Никогаш, нема потреба од срам.