1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Средба во живо со виртуелен лик

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sesil, 7 декември 2018.

 1. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.805
  Допаѓања:
  132.354
  Пол:
  Женски
  Бидејќи голем дел од времето денес се минува по социјални мрежи често се случува да комуницираме со личности кои никогаш претходно не сме ги сретнале.

  Ви се случило ли да се сретнете во живо личност со која претходно само виртуелно сте комуницирале?
  Како дојди до средбата?
  Колку беше личноста слична со претставата што ја имавте за неа?
  Што најмногу ве изненади, било позитивно или негативно, кај неа?
  Продолживте ли по средбата да комуницирате на било каков начин?
   
  На Роберт 7, Milobebence, Val-Dim и 8 други им се допаѓа ова.
 2. naturallmess

  naturallmess Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2018
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  3.693
  Пол:
  Женски
  50-50 сум на темава, имам и лошо и добро искуство, само зависи каква слика си правиш за лицето од другата страна , колку поголеми очекувања толку поголеми шанси за разочарување. Еднот случај отиде во максимално позитивна насока и прерасна во прекрасно пријателство , додека другиот случај тотално разочарување .....
   
  На Milobebence, Billy Idol, M&M и 6 други им се допаѓа ова.
 3. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.160
  Допаѓања:
  105.600
  Пол:
  Женски
  Сум запознала неколку ликови од форумов.До средбата дошло така што прво сме се цитирале по теми за кои имаме заеднички интереси и мислења, па сме продолжиле по лп, па сме се аднале на фб, сме разменале телефонски броеви, сме комницирале поинтезнивно па дошло ред и за средби во живо.
  За сите претставата која ја имав и впечатокот во живо биле идентични. Сите ми се позитивни доживувања. Со сите продолжи комуникацијата, со повеќето тоа се претвори во пријателство,со дел од нив станавме и семејни пријатели, ми доаѓаат дома, одам кај нив, за дел од нив кои сум ги сретнала на темите борба за бебе сум била и на бебе и ми било особено задоволство :inlove:
   
  На 1209, Alisa22, Stressed Out и 23 други им се допаѓа ова.
 4. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.500
  Допаѓања:
  51.275
  Пол:
  Женски
  Еднаш само се имам сретнато со таква личност, поточно со машко што ми пишуваше подолго време уште пред да го запознаам дм. Инсистираше да излезиме барем на кафе и тоа и се случи. Зборувавме некое време, сфатив дека со ликот сме на тотално различна фрекфенција. Многу беше конзервативен за мој вкус, а и искрено тоа го очекував според пишувањето виртуелно. Му реков дека мило ми беше што излеговме на кафе но не сакам ништо повеќе и тоа беше тоа. :)

  Од форумов никој немам запознаено, но би ми било мило ако има можност за средба и можеби понатаму пријателство. Ми требаат нови личности во животов. :D
   
  На Роберт 7, Milobebence, M&M и 14 други им се допаѓа ова.
 5. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  949
  Допаѓања:
  3.563
  Пол:
  Женски
  Да, имав таков случај одамна можеби пред 5,6 години. Се случи само еднаш. Беше позитивна средбата и ништо страшно но, некако ми е чудно сето тоа па никогаш не сум продолжила со таквите запознавања. Доколку некој сака комуникација само за допишување онака ок. Не би сакала да се сретнувам со никого од виртуелниот свет. Имам доволно пријатели, познаници еден куп. Не сакам да се врзувам за луѓе кои не ги познавам доволно, а и не можам бидејќи немам доверба.Не знам ни што ме очекува. Многумина се спремни да ти забодат нож во грб и ич да не им е гајле, а јас тоа не го сакам.
   
  На Milobebence, referentka, Peperutce1115 и 5 други им се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.140
  Десетици сум запознала од интернет.
  Секакви приказни имам... Од пријателства, непријателства, љубов, брак :D, секс, до 'ништо посебно'.
  Не се разочарувам кога ќе ги видам во живо, затоа што обично, комуницирам долго претходно, и знам од прилика со каков човек си имам работа.

  Сакам да запознавам нови луѓе.. секогаш. :inlove:

  А да.. од форумов, само со една сум се запознала во живо. (y)
   
  На Milobebence, Petar80, M&M и 10 други им се допаѓа ова.
 7. J@cqueline

  J@cqueline Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  Во времето на мирц ова беше вообичаена појава.
  Моите одговори се:
  1.Да.
  2.Се допишувавме долго време и решив да приредам изненадување.
  3.Не многу слична ама по описот одговараше, како што се имаше опишано а и јас тие бевме, фала богу:lol:
  4.Позитивно што испадна многу фер во ситуација во која можеше многу лошо да излезе и ден денешен ја немам заборавено таа добрина.
  Негативно беше што во живо страмежливоста и повлеченоста си го направи своето, молкот царуваше, ама и така беше пријатно.
  5. Не не продолживме.
  Јас прекинав комуникација и понекогаш кога патот ме носи крај тоа мало местенце си велам како е, се снајде ли, ја пронајде личноста која ќе има разберање и почит како што заслужува.
  Ова беше во времето на мирц кога почна ерата на фејзбук го побарав и уште знам понекогаш да побарам ама нема ни траг ни глас, а ликот и делото ми останал во спомен и никогаш нема да исчезне.
  За другиве соц.мрежи веќе се гледа што е како е.
   
  Последна измена: 7 декември 2018
  На Milobebence, Rama, minne992 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.980
  Пол:
  Машки
  Случајно се имам сретнато со некои со кои имам комуницирано тука и искрено се надевам дека никогаш повеќе нема да се сретнеме односно посакувам никогаш повторно да не ни се спојат патиштата. На последното прашање од воведот на темата немам одговор.
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.140
  То оти мене не си ме запознал :inlove:

  :D
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.965
  Допаѓања:
  40.780
  Пол:
  Женски
  Со многу луѓе се имам запознаено на Фејс, Снап или Инста.Сме се допишувале па сме искочиле.
  Имам позитивни и негативни искуства, секој со своето.
  Нема проблем со такво запознавање, пазам во глобаала
   
  На Milobebence, Rama и WildMk им се допаѓа ова.
 11. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.980
  Пол:
  Машки
  Ќе да е до тоа. Јас па не се сетив дека може тоа да е причината. (fingers) :wasntme:
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.257
  Пол:
  Машки
  Јас не запознавам феминки.
  Јас ги среќавам на улици. 8)
   
  На mira.mira, Herrera, mal.ecka и 3 други им се допаѓа ова.
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.140
  И како ги познаваш дека се феминки? |(
   
 14. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.257
  Пол:
  Машки
  По слики во модни на пример?
   
  На buba4e89, Milobebence, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Heartagram

  Heartagram Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  807
  Допаѓања:
  8.779
  Пол:
  Машки
  На чело им пишувало.:lol:
   
  На Mr. Right и WildMk им се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.140
  Тие што се сликаат со фаца..да... :)
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.257
  Пол:
  Машки
  Па тие де. :)
   
  На Feminka22 и WildMk им се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.140
  Сумљив ми си ти... ама ај да не кажвам шо мислам :*
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Heartagram

  Heartagram Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  807
  Допаѓања:
  8.779
  Пол:
  Машки
  По колку пати ги листиш сликите на ден ? :lol::lol:
   
  На Alisa22 и Mr. Right им се допаѓа ова.
 20. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.750
  Допаѓања:
  222.483
  Пол:
  Женски
  Да. Од форумов. Средби од мирц и фб не сум имала. Но од овде да.
  Позитивно бев изненадена, фала богу.
  Со Дангелка посебно се изненадив пријатно. Како сродна душа да си сретнав. Многу ја сакам поради тоа. Една страна што никој што не ја познава лично не ја знае -ја видов. Тоа уште повеќе направи да ја ценам од претходно.
  Нарцис... неа и се тупнав у болница. И кажав.. верувам незгодно и беше да ме одбие. ја упознав у спаваЌа без прслук и шминка :rofl: (ќе ми се налути сеа може). Позитивно изненадена само ме нервира што е дури по толерантна од мене |( А ја сакам за цел живот и неа. :inlove:
  Мислам дека секогаш ќе сум благодарна што ги запознав тие две личности.
   
  На 1209, Kitten, DAngel и 17 други им се допаѓа ова.