Средба помеѓу родителите и дечкото!

Дискусија во 'Канта' започната од angel4e121, 13 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Здраво девојќи барав и не најдов ваква тема,но ако е дупла се знае каде и е местото.
  Епа вака,тука можете да напишете како се запознаа вашиот дечко,сопруг со вашите родители,какви беа реакциите и коментарите од двете страни,имаше ли некоја незгода во текот на запознавањето??
  Јас неможам да казам ништо со ова бидеќи немам дечко но можам да кажам за тоа што ме поттикна да ја направам темата,кога брачетми реши да ја запознае женската со таткому и ние во тој момент се најдовме таму.
  Таа влегува и цела здрвена вика Здраво и се позравува и седнува,и почнаа да прават некој муабет и она почна да зборува некои глупости,тие зборуваат едно она друго,ама ајде помина и сега кога ќе ни текне таа секогаш вели "тогаш да ме прашавте како се викам немаше да знаам да ви казам"

  Паа ајде чекам и ваши коментари.
   
 2. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
 3. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Како не сум ја видела одма канта оваа ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.