1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Средно Техничко Училиште- Битола

Дискусија во 'Образование' започната од Majuv4ence13, 18 јули 2012.

  1. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Ја отворив оваа тема затоа што ме интересираат многу работи за ова средно училиште бидејки сакам таму да се запишам...Дали некој од вас кој учел тука може да ми даде информации ???Колку поени ми требаат за да се запишам тука?Јас планирав да се запишам средно техничко тука на смер информатика и потоа да продолжам на Технички факултет или пак треба да одам прво гимназија?Навистина сум збунета ве молам за помош :(
     
  2. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Moжеш првин на Технички , па на факултет. Ако одиш средно техничко , можеш и со успех 3 да влезиш . Ќе си одбериш смер за на Електротехнички Факултет ( математички смер -а ) :) . Гимназија зависи која ( долна или горна) . На едната ( долната мислам беше :?: , ама не ме фаќај за збор, ако си од Битола знаеш за што ти зборувам) повеќе бараат учење , а на другата ( горната) поминуваат доста полесно . После на гимназија има смерови за во трета година. Ќе си одбериш природно математички смер комбинација А ( за на технички факултет тоа е ) и ќе се запишиш на Технички факултет.
     
  3. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    ^
    Горната е потешко, а долната е полесно :lol: Да не ги измеша :!:
     
    На Aleksandar441 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    А колку поени ми требаат?
    Овие дена само во тоа ми е мозокот..Незнам дали ке ме примат затоа што во 5то поминав одлична со една 4,во 6то поминав одлична со сите петки,во 7мо одлична со две 4 и осмо мислам дека ќе ми бидат сите петки...Ако знае некој нека ми каже ве молам :)