1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Средство за рачно миење садови

Дискусија во 'Дом' започната од April87, 29 јануари 2013.

 1. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  543
  Допаѓања:
  445
  Пол:
  Женски
  Какво средство за миење садови користите и колку сте задоволни од истиот?
  Дали преферирате да биде со заштита за рацете - балсам?

  Најмногу ги користам и моментално ми се најдобри Tipso (Herbal) и Spin (Aloe&Bamboo). :)
   

  Прикачени фајлови:

  • Tipso.jpg
   Tipso.jpg
   Големина на фајлот:
   20,2 KB
   Прегледи:
   421
  • Spin.jpg
   Spin.jpg
   Големина на фајлот:
   12,3 KB
   Прегледи:
   419
  На fear му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  1.205
  Ние најчесто земаме Типсо, но и Спин се квалитетни.
   
 3. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.955
  Пол:
  Женски
  Јас си ги откорнав рацете додека миев рачно,што ти не пробав и конечно се спасив со Mer на Henkel и не го менувам.Од се друго ми пукаа рацете.Од кога имам машина мијам по потреба ако нешто не ми собере во неа :)
   
 4. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  854
  Дома користиме Spin или Feya. Убави се и тие и тие, посебно Spin. Прекрасно мирисаат, немаат некој тежок мирис, туку онака пријатен. Вредат за парите :)
   
 5. fear

  fear Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  19
  Spin (Aloe&Bamboo) :)
   
 6. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Spin или пак Feya :inlove:
  Ама почесто феја :)
   
 7. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  моментално користиме едно германско средство од кам маркет,многу е убав тој сјај,инаку вообичаено феја,спин,вики.јас најчесто ги одбирам ,уживам во тоа да пробувам со различни мириси :$
  а кога татко ми бира, тоа е посебна приказна,обично ќе биде некој сјај со арома на лимон ,и ќе гледа да е најевтиниот :lol:
   
 8. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.231
  Допаѓања:
  118.687
  Користев Feya,ама ја заменив со Gloss.Gloss многу повеќе прави пена,и чашите светат после миењето,навистина им дава сјај.
  [​IMG]
   
 9. H.e.L.e.N

  H.e.L.e.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  218
  :) според мене нај нај добар
   

  Прикачени фајлови:

  • palmolive.jpeg
   palmolive.jpeg
   Големина на фајлот:
   17,2 KB
   Прегледи:
   345
  На loki.c9 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. trendafilka2

  trendafilka2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  20
  според мене најдобар е спин Сите врсти се добри 8) 8) 8)
   
 11. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  10.294
  Моментално најзадоволна сум од Mer,а ги имам испробано сите,исто така и Spin и Feya ми се многу убави.
   
  На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  За миење садови користам Типсо. Најдобро ми ги мие садовите.
   
 13. trendafilka2

  trendafilka2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  20
  маж ми донесе сјај од грција мислам дека се викаше W5 и многу убаво чисти и е економичен една капка капниш знаиш колку пена прави се чудам кога мијам садови :D
   
 14. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.064
  Мер ми е најдобар и само тој не ми ги суши рацете плус имаат многу убави мириси!
   
  На Snowbell му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  750
  Пол:
  Женски
  [​IMG]Спин од камилица
   
 16. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.980
  Пол:
  Женски
  Фери платинум
   
 17. nevermet18

  nevermet18 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  5.092
  Допаѓања:
  12.522
  Пол:
  Женски
  Моментално го користам Мер, а претходно имам пробано секакви средства. Од Мар сум најзадоволна. :)
   
 18. do-re-mi

  do-re-mi Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  15.540
  Frosch Aloe Vera веќе три години ми е незаменлив во кујна.
  На дел од европскиот пазар е познат како Froggy.
   

  Прикачени фајлови:

 19. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.704
  Пол:
  Женски
  Mer од лимон ми е најубав, има свеж мирис и не ги суши рацете.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Kbr

  Kbr Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2020
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  1.581
  Пол:
  Женски
  Фери, Феја или Ден Мит розевиот