Среќен роденден на познатата личност...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Natali.3, 21 јуни 2015.

 1. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  36.135
  Пол:
  Женски
  Happy Birthday Joey Kramer
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.906
  Допаѓања:
  37.118
  Пол:
  Машки
  Среќен роденден Duffy![​IMG]
   
  На hermosa, shushu, Kukla994 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  36.135
  Пол:
  Женски
  Среќен роденден Claudia Alexandra Feliciano - Snow tha product :party::^::beer:
  [​IMG]

   
  На Janina и Ketchup им се допаѓа ова.
 4. Mina_Z

  Mina_Z Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2015
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски
  Среќен роденден Давид Алаба!
  [​IMG][​IMG]
   
 5. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  36.135
  Пол:
  Женски
  Среќен роденден Phil Anselmo (со мало закаснување :$:$:$ (30.06...))
  Love u man :l::hug::^::beer:
  [​IMG]
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  36.135
  Пол:
  Женски
  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН на најдобрио гитарист SYNYSTER GATES , ly men :l::^::beer:
  [​IMG] ]
  :l::l::l:
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  36.135
  Пол:
  Женски
  Happy 34th Birthday KING
  M.Shadows :rock: :l:
  [​IMG]
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  36.135
  Пол:
  Женски
  Happy Birthday Hetfield
  [​IMG]

  Само јас објавувавм во темава, или така ми се чини?! :P :D
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.906
  Допаѓања:
  37.118
  Пол:
  Машки
  PicsArt_1439192036756.jpg Среќен роденден Кајли! :l:
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  36.135
  Пол:
  Женски
  Happy Birthday Jack Pitts :^: :beer: :l:
  [​IMG]

  и

  Happy Birthday Serj Tankian :^: :beer: :l:
  [​IMG]
   
  Последна измена: 21 август 2015
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.612
  Допаѓања:
  48.916
  Пол:
  Женски
  Happy Birthday Jeff Stinco (гитаристот на Simple Plan)

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.381
  Пол:
  Машки
  It would have been Paul Walker's 42nd birthday today. RIP.
   
 13. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.381
  Пол:
  Машки
  Ибра полни 34
   
  На honest girl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  36.135
  Пол:
  Женски
  Happy Birthday Marshall Bruce "Eminem" Mathers III :^::beer:
  [​IMG]
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  36.135
  Пол:
  Женски
  Happy Birthday Robert! :^: :beer:
  [​IMG]
   
 16. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Срекен роденден љубе бошкоски !!! :rock:
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  36.135
  Пол:
  Женски
  Happy birthday Chad Kroeger :^: :beer:
  [​IMG]
   
 18. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.472
  Информирајте ме на Дунавка кога ќе и е роденден да и честитам
   
  На simonna.a и SWagger274 им се допаѓа ова.
 19. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Амаре стадемаер - американски кошаркар.Хепи брдееј :dance:
   
 20. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.381
  Пол:
  Машки