1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Среќен роденден на познатата личност...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Natali.3, 21 јуни 2015.

 1. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.213
  Пол:
  Женски
  Happy Birthday Joey Kramer
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.483
  Допаѓања:
  39.290
  Среќен роденден Duffy![​IMG]
   
  На hermosa, shushu, Kukla994 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.213
  Пол:
  Женски
  Среќен роденден Claudia Alexandra Feliciano - Snow tha product :party::^::beer:
  [​IMG]

   
  На Janina и Ketchup им се допаѓа ова.
 4. Mina_Z

  Mina_Z Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2015
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски
  Среќен роденден Давид Алаба!
  [​IMG][​IMG]
   
 5. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.213
  Пол:
  Женски
  Среќен роденден Phil Anselmo (со мало закаснување :$:$:$ (30.06...))
  Love u man :l::hug::^::beer:
  [​IMG]
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.213
  Пол:
  Женски
  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН на најдобрио гитарист SYNYSTER GATES , ly men :l::^::beer:
  [​IMG] ]
  :l::l::l:
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.213
  Пол:
  Женски
  Happy 34th Birthday KING
  M.Shadows :rock: :l:
  [​IMG]
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.213
  Пол:
  Женски
  Happy Birthday Hetfield
  [​IMG]

  Само јас објавувавм во темава, или така ми се чини?! :P :D
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.483
  Допаѓања:
  39.290
  PicsArt_1439192036756.jpg Среќен роденден Кајли! :l:
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.213
  Пол:
  Женски
  Happy Birthday Jack Pitts :^: :beer: :l:
  [​IMG]

  и

  Happy Birthday Serj Tankian :^: :beer: :l:
  [​IMG]
   
  Последна измена: 21 август 2015
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.131
  Допаѓања:
  56.880
  Пол:
  Женски
  Happy Birthday Jeff Stinco (гитаристот на Simple Plan)

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.370
  Пол:
  Машки
  It would have been Paul Walker's 42nd birthday today. RIP.
   
 13. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.370
  Пол:
  Машки
  Ибра полни 34
   
  На honest girl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.213
  Пол:
  Женски
  Happy Birthday Marshall Bruce "Eminem" Mathers III :^::beer:
  [​IMG]
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.213
  Пол:
  Женски
  Happy Birthday Robert! :^: :beer:
  [​IMG]
   
 16. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Срекен роденден љубе бошкоски !!! :rock:
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.213
  Пол:
  Женски
  Happy birthday Chad Kroeger :^: :beer:
  [​IMG]
   
 18. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.475
  Информирајте ме на Дунавка кога ќе и е роденден да и честитам
   
  На simonna.a и SWagger274 им се допаѓа ова.
 19. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Амаре стадемаер - американски кошаркар.Хепи брдееј :dance:
   
 20. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.370
  Пол:
  Машки