1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Српска музика

Дискусија во 'Канта' започната од Sweetlove_0312, 29 октомври 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  12.420
  Пол:
  Женски
  Какво мислење имате за српските песни и дали слушате српска музика ?
  Ако слушате кои пејачи ги слушате, кои ви се омилени ? Дали слушате од постарите српски евергрини (кои за мене се незаменливи и засекогаш ќе се слушаат и ќе се паметат) или слушате од поновите што се ?
  Јас ги обожавам ама само не турбо фолк. :tmi:
  Омилени ми се Северина, Јелена Розга, Саша Ковачевиќ. Инаку ги слушам повеќето.Немам ништо против српската музика. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.