1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стаклен Дом (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од unique123, 12 август 2011.

 1. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  Серијава започна да се емитува ми се чини претходната недела. Ја изгледав уште првата епизода со доза на резерва дека се работи за бугарско производство и дека се емитува на Канал 5.

  Али за некое чудо ми се допадна. Се надевам не сум единствен фрик, па секој ден одвај чекам да почне. СЕ емитува од 19 и 50мин.

  Дејството за кое се разкажува може да се посматра од повеќе агли. За момчето кое на 18 годишна возраст го напуштил својот татко-пијаница и заминал во Америка. 20 години подоцна неговиот татко е успешен бизнисмен со семејство покрај себе. Момчето кое е веќе маж-Камен се враќа за да му прости на татка си. Сепак нема да успее во тоа, бидејќи на денот на неговиот роденден, татко му е застрелан.

  Ова е краткиот вовед во серијата. Сега за сега, умее вистински да го задржи вниманието и да те остави без здив цели 30 мин. Се на се, вреди да се гледа! :)
   
  На Monchence му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dayse

  Dayse Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  133
  Пол:
  Женски
  Филмот е  убав. Не е лош. Ама ретко го гледам  :lol:
   
 3. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  Леле зар е можно само јас да сум НЕнормална па го гледам. Тоа значи дека имам вишок слободно време. Али ме разонодува и ми ги пополнува дупките во секојдневната рутина. :)

  Како и да е, навистина е добра. Ми се допаѓаат сите ликови и позитивни и негативни. Прекрасно се вклопени во целината.
   
 4. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  Не знаев дека почнале да ја даваат на канал 5.Јас ги изгледав сите сезони на бугарски :D . Си ги симнав од замунда и ги изгледав без здив. Од септември најверојатно ќе почне и нова сезона.
  Многу ми се допадна серијата, буквално се...и приказната и ликовите ;)
   
 5. Princess-S

  Princess-S Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  Многу е убааав :D Јас ги изгледав сите сезони на YouTube, има 3 и едвај чекам да ја стават на интернет 10 епизода од 3тата сезона.. Ако не ви се чека гледајте си го :D Ептен е јак, се заљубив :lol:
   
 6. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  Јуник,девојко,не се секирај,не си единствена. :)

  Јас го обожавам филмот. Не си ги симнувам од нет,ќе ги гледам. Ја обожавам Борјана,многу убава жена. Ми се допаѓа што во приказната има и млади,не се сконцентрирана само на стари приказната. Добри глумци,квалитетно сценарио,ами тој бугарскиот.. :D - е таква сум додека го слушам.

  Јас на сите го препорачувам. А и да,музиката ми се свиѓа.

  Се на се,десетче. :)
   
 7. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  Го гледам понекогаш ама не често и не цел кога како зошто малку ме нервира бугарскиот јазик,глуп ми е одбивен..Ај да се вратам на темава,тато доста го фали си го гледа стално кога ќе може.. :)
   
 8. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.968
  Пол:
  Женски
  Убава содржина, но премногу забележителни шминки и пластики кои ми го прават гледањето на овој филм одбивно. Поштувам корегирање и разубавување кое е направено умешно. Главно естетско правило: „малку е многу :)
   
 9. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Многу ми се допаѓа серијава и мило ми е што не сум единствена.
  Одлична е приказната. :)
   
 10. softqueen

  softqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  123
  Чекајте пропуштив неколку епизоди... Стариот жив е ?
   
 11. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  Да,али јас уште се обидувам да дознаам дали таа работа му е цела смислена од него или и тој е жртвата. Инаку,ако си пропуштил и ова да ти кажам. Камен и Борјана си завршија работа. Кај може малата да му тера инает.. :lol: Баш во денешната епизода беше ова. Ако не ја гледаш во 15 за 8 вечерта,ја даваат два пати реприза и во 15 за 12,тука некаде и после кај 4 и пол,така нешто,тоа време. :)
   
 12. softqueen

  softqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  123
  Ej фала ти ... Не успеав неделава да ја пратам само на кратко го видов стариот и ме зачуди... А знае тој семејството што му прави, како живеат или... И фала за репризите што ми кажа, во последно време не гледам телевизија многу а и терминиве им се тотално побркани на телевизииве едит А знае ли некој колку епизоди има серијата , секаде различно слушам... Да не се снима сеуште?
   
 13. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  ^^ Да,свесен е за Елена и на Сијана татко и,сега не ми текнува како се викаше,свесен е дека сакаат само тие двајца да останат. Инаку не му даваат никаква комуникација со надворешниот свет оние шо го чуваат. И тој за тоа малку се изнервира денес,али ќе му помине.. :lol: :D А за снимањето,поима немам,прв пат слушам од тебе. Нека се снимаат,супер е серијата. :)
   
 14. softqueen

  softqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  123
  Не не знам ни јас дали се снима, само знам дека повеќе сезони биле... :) И навистина е супер серијата , во последно време ни пуштаа досадни српски и хрватски серии а ете оваа бугарска а подобра испадна. Јас сум за да пуштаат само квалитетни серии , не е важно чии се , само да не се досадни како повеќето :)
   
 15. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Ја следам од време на време. Сметам дека е модерна, дека приказната е океј, преку глава ми е од напливот на индиско/узбекистански/турски/арапски серии. Се е океј, ама јазикот бре брате...

  Не ми влага во уво ,,не се притисњавај", ,,сабуждие" |(
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 16. HappyOne

  HappyOne Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  77
  Баш пред некој ден ја пуштив, оти немаше што друго, и баш ме бендиса. Сега почнав да ја гледам така да со ликовите малку потешко ми оди, ама ќе ги научам. Интересна серија :)
   
 17. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.968
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
  Уба е серијата :) јас во Бугарија ја гледам,заврши втората сезона,треба трета да почни,ако е доснимана.Има многу перипетии,многу зафркнати случки,ама реални работи.Гледајте го :) Јас ко видов дека и во Македонија почнал си реков супер,само на почеток не сфатив до кај е,мислев понапред е,ама бил на почеток,пошто јас овде првите епизоди ги пропуштив и незнаев како почнал.
   
 18. softqueen

  softqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  123
  А знаеш колку епизоди има :) ?
   
 19. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.968
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски

  Не,немам појма,незнам дали од шо не пишеле или јас не сум приметила...

  Еве за поќе информација,се надевам да не е ова како реклама,ако е бришете ми го мислењето...
  http://www.btv.bg/seriali/glass-home/epizodi
   
  На softqueen му/ѝ се допаѓа ова.
 20. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  Ти ли чукаш гаџото ми :D :D

  Закон се. Мене ми се свиѓа Николај и покрај тоа што има негативна улога. Некако ептен ми е одбран, а фаците што ги праи се забегани.

  Како и да е, дефинитивно има реална тематика. Е сега не ја гледав епизодата од петокот, али реприза обавезно ќе гледам.