1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Станувајќи Џејн (Becoming Jane) [2007]

Дискусија во 'Филмови' започната од Hayley, 28 март 2012.

  1. Hayley

    Hayley Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    899
    Станувајќи Џејн (англиски: Becoming Jane) е историски филм од 2007 година инспириран од раниот живот на писателката Џејн Остин (Аnne Hathaway), и нејзината врска со Томас Лефрој (James McAvoy). Прикажан е почетокот на писателското дејствие на Џејн, со приказна која е фикција (но заснована на вистински биографски факти и податоци) раскажувајќи за инспирацијата за нејзините први книги, и нејзината романтична поврзаност со Том Лефрој.

    Кој го нема гледано му препорачувам да го гледа под итно, а нека си прибере и шамивче. Мене ме воодушеви, ме насмеа, ме расплака... Прекрасна љубовна, а и воопшто, приказна.

    Доколку сте го гледале, пишете впечатоци и коментари :)
     

    Прикачени фајлови:

    На JaneAusten му/ѝ се допаѓа ова.
  2. JaneAusten

    JaneAusten Активен член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    12
    Мојот омилен филм, за мојата омилена писателка!
    Сите адпации на нејзините книги се прекрасни, гледајте ги!
     
    На Hayley му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Убав е филмот, само мене ме нервираше мајка и, наместо да мислела на среќата на својата ќерка, таа парите и беа битни, додуша и татко му на Томас, ист карактер ко мајка и...Исто, го препорачувам филмот.
     
  4. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Колку тажно пренесена животната приказна на Џејн Остин ;(
    Но, мислам дека во филмов требаше да се омажи за момчето со кое сакаа да ја спојат, беше пристоен во секоја смисла на зборот, за разлика од надежниот хохштаплер кој живееше раскалашено и кон кого остана приврзана. Што виде толку во него... :( Грешки се прават под дадени околности.