Статуси за поскапувањето на бензините

Дискусија во 'Насмевка' започната од kikikikirika, 24 март 2012.

 1. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  2.758
  Пол:
  Женски
  Да си напунев резервар во ’96та, и сега да ви го шитнев, веќе ќе бев првиот македонски султан и ќе ме викавте Величенствениот
  * Тестамент „На внуците им го оставам бурето со безоловен 98, што стои закопано позади куќата“
  * Одеднаш томос со педаљи изгледа како тотално практична ствар
  * DHL купија нови 300 точаци од Вучко
  * Трките на водно ќе се одвиваат во Ентернет на NFS: Run
  * НЛБ тутунска има нов наменски кредит за полнење резервар, со рок на одплаќање 40 години
  * Гирадико за порачки со достава до дома ќе овозможат плаќање на рати
  * Иронија. Имаш пари да купиш 3 коли, немаш пари ни у една да ставиш бензин
  * Ако се сјебеш и свртиш круг повеќе на кружен тек, отидоа 500 денари у вода
  * Порано фраерите частеа на шанк. Сега на пумпа. „Прати и 100 милилитри на малава“
  * Омилен парфем? Безоловен 95ка
  * Порано возење со кочија беше романтика. Сега е неопходно
  * Порано моторот го пунев со 130 денари. Сега за 500 може само да ми пљукне во резервар
  * Батали Мастер Кард, Виза, Американ Експрес... Извади ти ваучер од Макпетрол да видам јас...
  * Муабет у ванила: Срце, имам пун резервар. Сакаш да видиш?
  * Макпетрол е новиот Сваровски
  * 25 евра авионска карта за до Венеција. - 50 евра бензин во Пежо за до Драчево
  * Што е главната дилема на возач на југо? Да наполни резервар или за исти пари да купи Мерцедес!
  * 1м2 = 1евро = 1/2л бензин
  * Палење кола ти е 20 денари. Ако те фати црвено на мавровка, отиде платата...
  * Сега фраерите по број на турирања на семафор се познаваат


  Напишете и вие некој статус :)
   
  На slavica999, Alesii, Fearless и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.092
  ако сакаш да ја однесеш девојката на некое скапо место однесија на бензиска :D

  ја мартинушка уште не сум ја однел, идам исклучиво сам :rofl:
   
 3. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.620
  Уште малку на бензиските ќе пишува се за 99!
   
  На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. candygirl

  candygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2010
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  98
  Нов натпис на сите бензински: “Се за 99 денари“
   
 5. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Хахаха, јаки се статусиве :rofl:
   
 6. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  7.794
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш да је однесеш девојка ти на некое скапо место, однеси ја на бензинска. :D
   
 7. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.594
  Пол:
  Женски
  Ова “се’ за 99 ден.”, дефинитивно треба да стои на бензинските. Цените се плафонски, која разлика е од пред 2 години.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.