1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сте размислувале ли некогаш да правите видеа на YouTube?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од CrazyCrazy09, 1 јуни 2014.

 1. CrazyCrazy09

  CrazyCrazy09 Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки:) Мислам дека порано некој имаше отворено ваква тема но сега не можам да ја најдам |(
  Голем фан сум на Bethany Mota .. сигурно ја знаете прави видеа на YT. И има 6 000 000 subs. :D
  Имам желба да почнам да правам и јас видеа :lol: :lol: вие што мислите? :~: :~:
   
  На 4rever.unique му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  223
  И јас многу ја саκам Bethany Mota и многу пати сум ρазмислувала κаκо би било κога и јас би пρавела видеа. Дуρи и имам неκои идеичκи само κој да собеρе хρабρост за да започне. Сепаκ не е едноставно, целиот свет ќе те гледа. Дуρи тρеба и да се очеκува и на светсκа популатност, доста фанови, заρем Bethany очеκувала деκа ќе стане толκу популаρна? Сепаκ тρеба доста ρесуρси и хρабρост да се осмелиш да дојдеш на чеκоρ до популаρноста. Инаκу имаш голема поддρшκа од мене за да започнеш да пρавиш видеа :D ;)
   
 3. CrazyCrazy09

  CrazyCrazy09 Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Во Америка секое 2 девојче прави видеа, и тоа не е воопшто чудно... А овде Македонија не познавам девојче што прави видеа... :( :(
   
 4. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  223
  Па да очигледно се посовρемени од нашиве. Туκа да земеш да напρавиш ќе ρечат види ја што се глупиρа оваа :fubar:
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.665
  Допаѓања:
  11.836
  Пол:
  Женски
  Не е причината дека се посовремени, туку дека и правење видеа е навидум лесно, но е всушност прилично скапа инвестиција.
  Секој може да се снима со просечна камера, но факт е дека квалитетот на видеата е најбитен, а за тоа се потребни скапи објективи за dslr камери, потоа добро познавање на програми за едитирање - они сите до една имаат MacBook pro, што им го олеснува сето тоа.
  Нашиот стандард овде е поинаков, не секој може да си дозволи поквалитетна камера, а за објективите да не зборуваме, на оние погодни за снимање цените им се од 600-700 евра па нагоре.

  Втора причина е овдешниот менталитет. :)
   
  На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  1.197
  Допаѓања:
  4.534
  Пол:
  Женски
  Неостварен сон ми е да сум некоја како што е Bethany , missglamorazzi и ред други. :?: Ама ова е Македонија :@ , а не Америка.Ако имате гледано видеа со хаули (sephora Haul) купуваат
  еден куп козметика , облека и ред други ствари .Ние неверувам дека би си дозволиче толку скапа козметика да си купиме во еден ден :)А и ако сакаш квалитетно видео ти треба доообра камера и имам видено имаат и големи светла зад камерите.Следам една од хрватска , не и се лоши видеата.:)А и секако може и смешно да им изгледа на Македончињава , се е можно во оваа држава.
   
 7. CrazyCrazy09

  CrazyCrazy09 Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  во право си :) ;(
   
 8. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.295
  Допаѓања:
  8.684
  Пол:
  Женски
  Камерата е едно од нај не битните работи овде.
  Ако не сте приметиле сите што прават видеа се некои богаташки,па какви куќи имаат,козметика,облека...
  Не верувам дека некој има такви услови.Имаат да покажат и нешто во нивниот град,ние што,расфрлани канти со ѓубре во видеата ли да имаме ?
  Инаку мене омилена ми е missglamorazzi,но ги следам и Bethany Mota,Stilababe09...
  Makeupbymandy24 има убави видеа,ама многу не редовно објавува и малку се видеата.
  Во последно време следам и едно машко,Connor Franta,интересен ми се виде. :lol:
   
  На IvanovskaM, WaffleGirl и cooll им се допаѓа ова.
 9. CrazyCrazy09

  CrazyCrazy09 Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  и јас ги следам StilaBabe09 и Makeupbymand24 :inlove: :inlove: :inlove: ии уште неколку други аа и да не ја заборавам Chelsea Crockett (BeautyLiciousInsider) :?: :lol: но сепак Beth ми е на првото место <3
   
  На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. anabela525

  anabela525 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2013
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  44
  Господи колку ми е симпатичен Connor Franta! Дечкото е навистина сладок :D
  Инаку, да се вратиме на темата. Јас на пример, обожавам да ги гледам видеата кои имаат навистина добар квалитет и имаат да покажат интересни работи, трендови или пак само за забава. Од мене имаш голема поддршка! За се си има почеток, па не е проблем ако почнеш со снимање само од телефон :lol: :P
   
  На Srckata28 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.066
  Допаѓања:
  85.313
  Пол:
  Женски
  Па не, повеќе би сакала да си направам еден блог ама се некако немам време :D иначе, немора видеото да е како на американциве , јас следам неколку грчки јутјуберки и прават по 2-3 видеа на месец , кога ќе купат нешто било да е крема за лице,лосион,потоа прават видео со омилени/неомилени работи за секој месец итн...немора да се купува и толку често нешто за да се направи некое видео :)
   
  На TheSecret и 4rever.unique им се допаѓа ова.
 12. aleksandra15

  aleksandra15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  6
  И јас долго време се мислев дали да правам некое видео, ама знам дека сите ќе речат дека сум забегала :lol: :lol: па затоа направив нешто ама за одделението. https://www.youtube.com/watch?v=12dmhkND8DM
  P.s. Знам дека тука не е цело одделение ама другите несакаа да ги снимам :D :D
   
 13. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Никогаш.Дури сега кога ја видов темата се подзамислив, ама сепак не. :)
   
 14. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Не сум размислувала,а никад не би ни правела :D Иначе мене омилени ми се Bethany Mota,BeautyLiciousInsider(Chelsea,знам дека прво со нејзе бев опседната па со другиве),MakeupbyMandy24,breelovesbeauty (Cambria,девојкава не е нешто мнгоу со шминкањето,ама некако ми е многу околу фитнес,здрава исхрана блабла ^_^ ),MayBaby,StilaBabe09,Rclbeauty101 (секад ме смее со видеата :rofl: ),АndreasChoice,krazyrayray....А највише што ме нервира е онаа Dua Asgerdur,незнам од кај е девојкава ама со тоа англискиот нејзин на нерви ми оди. |( :swear:
   
  На HuntressGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.599
  Допаѓања:
  18.481
  Па зависи во врска со што ќе биде видеото.Но видео на кое јас ќе правам некои make up или да пеам песни.Неее немам талент за тоа,а и да имам нема шанси цел свет да ме гледа,а коментарите скоро на секое видео повеќето се навредливи. :swear: :swear:
   
 16. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
 17. BestFriends.99

  BestFriends.99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2014
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  440
  Пол:
  Женски
  Не.Никогаш!
  Иначе најомилени ми се Wassabi Productions и Bethany Mota
   
 18. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2.569
  Допаѓања:
  8.067
  Пол:
  Женски
 19. Derby

  Derby Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Сум размислувала но сепак ја немам таа храброст.Имаше едно девојче од мојот град што имаше направено само едно видео и одма другиот ден на фејсбук сите го објавуваа видеото и ја измејуваа :^)
   
 20. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.739
  Не, за да правиш видеа и зборувам за успешно да ги правиш, да бидат гледани, не само како лична колекција треба да имаш одредени способности да речам како што се пријатен глас(пример тамара од theglamandglitter има одлични видеа ама колку и да сакам неможам да ги гледам ми иде на живци со гласот), елоквентност( да го нема она ааааа ,ммммм и такви моменти- многу непријатни се за слушање), да зборува пред се (ок нема да те разбере цел свет ако си зборуваш македонски ама долу преведи на англиски со текст немора да молчиш апсолуно е здодевно така), а си треба и да се има што да се покаже( навистина да имаш стил, мејк ап трик или нешто што би ме навлекло да те гледам 5мин, знаеме нели дека од македонскиве девојки половина прават видеа со она ајлајнерот со крем сенка или со зачадени очи, една дури и бејби липс лабело ставаше-мислам стварно децата од градинка знаат како се става лабело дај да видиме нешто што вреди) иии да за сите оние кои во првото видео прават топ 5 нешта: девојки тие топ видеа се за веќе познати, гледани луѓе чие мислење ми значи, а не за почетници, вие најпрво треба да стигнете до таму па после да правите топ видеа.

  Е бидејки немам ни време, ни некои од горе наведените услови не сум ни помислила а и искрено повеќе сакам да гледам :)