Стилот на Јелена Карлеуша

Дискусија во 'Слики' започната од mime87, 17 април 2015.

 1. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.924
  Допаѓања:
  6.327
  Пол:
  Женски
  Сите знаеме Јелена Карлеуша колку е екстравагантна и просто ниту една нејзина комбинација неможи да остани незабележана според мене...Па како ви се допаѓа нејзиниот стил?
  Мене нејзиниот стилот на облекување мн.ми се допаѓа има предобри комбинации и секогаш е скоцкана, уредна и блеска просто а затоа колку е згодна сите знаеме...Некои ја сакаат некои не но доколку ви се допаѓа темата можите да постирате слики од неа мислам дека има што да е види...
  Како пејачка не сум нејзин golem фан има неколку песни кои ми се допаѓат и толку,но како уметник ја почитувам...
  За почеток еве од мене видео каде што има 100 модни комбинации од неа предобри се... jel.jpg500.jpg Screenshot_27.jpg 1394035_10151961418201282_1743916815_n.jpg
   
  На Acka22, Glasna, Petar80 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.522
  Ако е можно да се отвори тема за стилот на Драгана Миркович ,баш ме интересира дали има свој стилиста зашто епем кич е ,а и некако траперестата форма на ракависте секогаш доминира кај неа :)
   
  На makgirl и Abeja им се допаѓа ова.
 3. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.727
  Допаѓања:
  253.534
  Пол:
  Женски
  Ептен ептен ми е згодна така да и врека да навлече на неа ке и седи топ.Она ја носи облеката а не обратно.
  И не почнувајте одма со тоа дали е силиконска,како пее и други глупости.
  Топ комбинации има.Може е и една од најдобрите облечени србинки.Од моб пишувам па неможам слики да наогам сега и постирам.
   
  На marlonbrando69, macka91, mime87 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Sfera

  Sfera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  2.194
  Во целост се согласувам со горе напишаното на @joy1!
  Само ќе додадам нели пред извесно време имаше дека Карлеуша ја копирала Кардашијан или Кардашијан ја копирала Карлеуша, како и да е... ќе кажам само дека Кардашијан може вода да и' носи на Карлеуша во однос на модните комбинации, а тек па во згодноќа.
  btw не ги сакам ниту Кардашијан, ниту Карлеуша, онака "им фаќам сеир" колку да сум во тек со настаните:D
   
  На marijaz и joy1 им се допаѓа ова.
 5. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.727
  Допаѓања:
  253.534
  Пол:
  Женски
  Да да го гледав тоа.Дури и лајкувала слики на инстаграм а и Валентино и е фоловер на ЈК :D
  Ја имаше по сите новини од Кина до Турција.
   
  На Sfera му/ѝ се допаѓа ова.
 6. marijaz

  marijaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  Одличен стил има Карлеуша, и супер тело. Се што ќе облече со сигурност убаво и стои.
  Предобра е во секој поглед, и паметна жена која секогаш дава добри интервјуа секаде.
  За стилот немам коментар, знае да искомбинира.. едноставно си го може тоа.
  Знаеме дека носи скапа облека, но и сама рече дека она носи и скапа и ефтина облека понекогаш.
  Што се однесува до Ким Кардашијан може вода да и носи, сега гледаме дека всушност цело време она ја копирала Карлеуша, значи стилот на Ким е фејк, така можам да речам.
  Деновиве цело време за тоа се збореше, и имаше поставено многу слики и од двете.. како Ким го ископираа нејзиниот стил, а Јелена ја имаше по сите светски весници се со цел да и донесе повеќе слава на Јелена, бидејки ги отвори и границите подалеку од балканот за да ја примети цел свет.
  Најдобра е, жена со стил на нашиот балкан.
   
  На joy1 и elisabeta им се допаѓа ова.
 7. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.522
  Kaква Ким ,таа ги преземаше комбинациите од Јелена,а за Јелена немам зборови ,жената стварно знае да се облече има сенс има и топ тело,јас незнам што видоа во оваа Ким?Задникот што и е како торта скисната или дека е финансиски најмоќната старлета 11138515_10153366694941282_7416956741755341004_n.jpg 10374537_10153191152321282_1251156920909925008_n.jpg БОЖАНСТВЕНА
   
  Последна измена: 17 април 2015
  На Acka22, One.Moment и marijaz им се допаѓа ова.
 8. marijaz

  marijaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
 9. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.924
  Допаѓања:
  6.327
  Пол:
  Женски
  jelena_348106683.jpg 348802_jelena-karleusa--foto-facebook-com_f.jpg :whew:
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  5.428
  Допаѓања:
  92.258
  Штo и дa oблече ќе ми изгледa прoстaчки, oти тaквa женa е, aлaпaчa, нaпaднa, грубa. Ништo не ми изгледa финo нa неa.
   
  На Offspring, piglet1, makgirl и 12 други им се допаѓа ова.
 11. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.727
  Допаѓања:
  253.534
  Пол:
  Женски
  Или е само директна и што на ум тоа на друм?
  Знае како да си направи публицитет а со тоа и пари и популарност.
  Поголема селанка ми е Цеца ,шо дека изиграва дама кога е далеку од тоа.
   
  На scorpias, Rama и marijaz им се допаѓа ова.
 12. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.952
  Допаѓања:
  30.235
  Пол:
  Женски
  Карлеуша ја следам на Инста и можам да кажам дека ми е мегу омилените коа станува збор за стил на облекување.Јес да има некои премногу екстравагантни слики како и комбинации кои се too much за мене ама бре дури и таквите знае како да ги носи и да не изгледа селска.Телото без разлика дали и е вештачко или не мене ми е совршено освен ликот кој за мене е прегруб и на моменти ми делува како транвестит да е. Се на се знае да извади добри комбинации а пред се тие совршено да и прилегаат на нејзината градба. Омилени ми се дамските комбминации кои ги вади со бунди и шешири мислам дека тие најубаво и прилегаат.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На Acka22, anakonda88, marama и 4 други им се допаѓа ова.
 13. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  5.428
  Допаѓања:
  92.258
  Па баш тоа што на ум тоа на друм(а нема баш многу во умот, имам неколку интервјуа со неа гледано, и не знам зошто се пали народ дека е паметна кога зборува само глупости и издава прљави ствари за кој ќе стигне само да одржи имиџ на некоја опасна типка без влакна на јазикот ) за мене е доволно простачки, бар за јавна личност. Типична селска алапача само подобро облечена.
   
  На makgirl, Minnie 1 и Arthur им се допаѓа ова.
 14. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.924
  Допаѓања:
  6.327
  Пол:
  Женски
  Pa mene mi se dopaga kaj zenata sto na nikoj ne mu pravi lice tuku na sekoj mu pleska otvoreno toa sto misli za nego,pocituvam takvi luge bidejki vo denesno vreme se mn.retki i ne se lugeto dvolicni tuku 100licni,ima stil za koi site mozat voda da mu nosat,tuka ke ja stavam i Severina bideki i nejziniot stil mi se dopaga no so drugite nema sporedba...Site bukvalno site pejacki, sponzorusi i red drugi se obicni seljacki koi nemat ni svoe jas niti pak stil, e ovaja ima...Ne e za cabe proglasena za najdobro oblecena zena na balkanot pa i posiroko,a ja imam gledano i na mn.intervjua kade dava dilomatski odgovori na prasanjata i zenata ima intelegencija,ovaja ako e alapaca sto da recime za tie vistina sto se...
   
  На Faline му/ѝ се допаѓа ова.
 15. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.522
  Мене баш ми е супер Јелена :)
   
 16. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
  404352_425015447555653_269885154_n.jpg 553018_464690940254770_1802030260_n.jpg 1098110_650772731646589_1341113139_n.jpg 1526687_652579421465920_1736571262_n.jpg 1966667_653503388040190_250100499_n.jpg
   
  На Acka22, Sani.Z, Sky-butterfly и 5 други им се допаѓа ова.
 17. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.522
  Fantzija:inlove: image.jpg image.jpg image.jpg
   
  На Acka22 и mime87 им се допаѓа ова.
 18. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
  Искрени да бидеме, навистина има добар стил. И таков некој лик, што знае да се носи со истиот.
  Иако често знае да претера со некои ептен екстравагантни ( за мој вкус) парчиња, сепак во глобала ми е во ред.
  Е сеа надворешниот изглед и вокалните способност, не се тема на муабет.:)
  1653684_655414341182428_1597797489_n.jpg 1656299_651379588252570_84010332_n.jpg 1922435_652993678091161_1097350914_n.jpg 10014689_654583427932186_1452008234_n.jpg 10401419_686235184767010_6858239570049552932_n.jpg
   
  На Acka22, Sani.Z, Sky-butterfly и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Ferhundela

  Ferhundela Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2015
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Го обожавам
   
 20. love.a7x

  love.a7x Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  112
  Со еден збор: FABULOUS!
   
  На elisabeta и marijaz им се допаѓа ова.