Стилот на Каролина Гочева

Дискусија во 'Слики' започната од ocila, 28 декември 2012.

 1. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Kаролина е девојка која е секогаш претставителна, знае да носи буквално сè, од секси и женствено, до спортски и лежерно. Нејзиниот стил е препознатлив, а се темели на елеганција, убавина, женственост, но пред сè на квалитет.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На i...ja му/ѝ се допаѓа ова.
 2. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  188
  ^ Копи пејст кафе пауза :D
  Девојкава си држи убава линија, скоро се што носи и е по мерка. И нормално опкружена е со стилисти, сега незнам дали уште има соработка со Цаци Паковска, ама сите слики погоре и се од јавни настапи, фото сесии и спотови. Не сакам да мрчам нешто многу, не дека имам нешто против нејзе, ама ова не само што не е нејзин стил, таа мора да носи што ќе и биде дадено, плус е подвижна реклама за дизејнерот. Дајте некоја приватна фотка па ќе правиме муабет :D

  Плус пази разлика од времето кога немаше стилисти, кога сите ѕвезди си носеа облека по нив избор, без спонзори, и сега :D Можат 50 страни да се наполнат тука со фантастични избори :lol:

  Не можев да најдам нешто посебно, а и мрзи да пребарувам...

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  п.с. ова многу ми се допаѓа :P
  [​IMG]
  п.п.с. не хејтам :rofl:
   
  На hermosa и ocila им се допаѓа ова.
 3. narakvica

  narakvica Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  1
  Многу убав стил има али секако тука влијааат и парите :!: :!: :!: ако имас пари ќе имаш се па така и стил :!: кога сите ќе се грижат за твојот стил убав ќе ти ееее :D :D :D :D
   
 4. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.094
  Допаѓања:
  3.475
  кога бев малечка ја сакав премногу, ми беше секогаш топ облечена, без разлика дали ке ја сретнев во град или ја гледав на настап.Особено Ја паметам по една тиркизна Баретка и мантилче и како излегува од тренд.Во тој период паметам дека стилист и беше Ношпал, имаше топ килажа(не беше анорексична) и не изгледаше старо како денес туку беше млада и елегантна девојка.Е сега од како е под капата на Цаци паковска-која ја памтам по розовиот фустан од пулси квивчето , ужасно ружна и без стил, Каролинчето ми е катастрофа. Нека што ја ослабна 10кг, и ја остареа дваесет години плус,па изгледа како да е 40 а не 30 ,од кратките панталончиња и кошулка во секоја можна прилика,и за настап и за прошетка... единствен коментар што го имам е дека ...е колку љубоморна жена може да те упропасти некој друг неможе
  и да не зборам на празно еве пример

  ова е каролина денес

  [​IMG]
  [​IMG]

  а ова е каролина јас што си ја сакам

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  и само да напоменам дека во тоа време и баш немаше некој избор на гардероба како што има денес
   
 5. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.965
  Допаѓања:
  77.246
  [​IMG]

  Ова од последниот концерт.Одлично,како и секогаш,кај неа нема промашај нема.
  Само,се имам изјаснето дека не ми се допаѓа што е преслаба :| Не и личи.
  А да,и ноктите-никогаш не и се средени,ептен груба слика ми дава и најдотерана кога ќе е :|
   
 6. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  937
  Што знам, некако ептен е слаба, преслаба ми е, ни облеката ни ништо не и стои убаво, според мене :)
   
 7. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.094
  Допаѓања:
  3.475
 8. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.111
  Допаѓања:
  8.850
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mystic999

  mystic999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Денес, музиката се слуша и се гледа.
  Да не беше Цаци Паковска, Дадар и сите останати кои се грижат за нејзиниот изглед, Каролина немаше да биде стилска икона во Македонија, а тоа многу придонесе за пораст на нејзината популарност. И така Каролина стана заштитно лице на многу македонски производи, дел од нивните промотивни кампањи, а со тоа идол на се повеќе тинејџерки. Очигледно луѓето добро си ја вршат работата, по примерот на светските ѕвезди.
   
 10. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.082
  Мене ми е најдобро облечена позната личност во Македонија а и пошироко.Не знам чија заслуга е тоа,дали на Цаци или нејзина битно ми се допаѓа.Исто и за шминката и фризурата,секогаш е средена,го вади максималното од себе.
   
 11. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
 12. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.111
  Допаѓања:
  8.850
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
 15. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.952
  Допаѓања:
  30.237
  Пол:
  Женски
  Мене Каролина ми е подвижна реклама на Цаци Паковска. Ми се допага убаво изгледа и е згодна иако е слаба,но не ми се допага што во поглед на облеката ми делува многу унифомирано. Имам чувство дека Цаци да може и гаките би и ги бирала,ко да нема свое јас и свој печат во поглед на тоа.Ако нешто многу почитувам кај нејзе тоа е дека е прибрана девојка,ја нема по жути штампи и не се експонира во јавност со глупости како останативе wanna be звезди во нашево земјиче.

  Мојата омилена песна.

  http://www.youtube.com/watch?v=s4I1AS1pcUE
   
 16. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.677
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • l.jpg
   l.jpg
   Големина на фајлот:
   60,2 KB
   Прегледи:
   255
  • karolina-goceva-eurovision-2007.jpg
   karolina-goceva-eurovision-2007.jpg
   Големина на фајлот:
   49,9 KB
   Прегледи:
   255
  • 8.jpg
   8.jpg
   Големина на фајлот:
   36,9 KB
   Прегледи:
   256
  На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. glosipgirl

  glosipgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  280
  Се извинувам што сум оф топик, но, би сакала да знам, доколку знаете која е природната боја на коса на Каролина? Знам, дека косата и беше црна, но дали таа и беше природната боја или пак беше само фарба? Иако, одлично и стои моменталната боја на коса. :)
  А што се однесува до стилот, едноставно го обожавам. Толку е прибрана, умерена и женствена. Се што една жена би требало да поседува.
   
 18. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.525
  Допаѓања:
  3.421
  Пол:
  Женски
  само фарба беше.Kаролина си има природно кафеава коса.
  и јас и го бендисам стилот.уникатна,оригинална,сексипилна :inlove:
   
 19. strawberry111

  strawberry111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  57
  Мене ми е една од поубавите во Македонија, речиси секогаш тип топ облечена. :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.766
  [​IMG]
  Тешко дека некој би имал критика за нашево македонско девојче. Секогаш средена, одмерено, елегантно, женствено, секси со вкус, онака tasteful.
  Ама ова.... не и‘ требеше. Не е таа крива додуша. Стилистите тоа...
  [​IMG]
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.