1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Кендис Сванпул

Дискусија во 'Слики' започната од MaTo, 30 јуни 2012.

 1. MaTo

  MaTo Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  20
  Разгледав низ вашите теми и никаде не ја најдов Кендис Сванпул иако таа е многу впечатлива низ медиумите, многу позната во светот на модата, па ете јас решив да ја истакнам нејзината убавина и нејзиниот стил :)

  Ако некогаш некој се запрашал како би требало да изгледа една девојка, според мене оваа е мојот одговор- Кендис. Гламурозна, едноставна, нежна, префинета, секогаш изгледа прекрасно.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Прекрасна е, зарем не мислите и вие така? :D
   
 2. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  634
  кендис ми е омилена едноставно ја обожавам :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На MaTo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MaTo

  MaTo Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  20
  На Кендис тешко некој да успее да и одолее, затоа што во неа има нешто што во другите манекенки, модели го нема. Таа го има онаа нешто што те тера да ја сакаш, што те тера да ти биде инспирација, што те тера да посакуваш да бидеш како неа.Толку е едноставна, слободна, реална, природна, изгледа добро и со мејкап и без мејкап, иако јас секогаш повеќе ја сакам без мејкап, природна ми е многу поубава :inlove: :* :D
   
 4. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Aбе девојки јас ја обожавам Кендис, ама вие сте ја утнале скроз со сликиве, ако е стилот на Кендис тогаш не треба да редите слики од фотосесии, туку слики надвор од фотосесиите и Викторија сикрет, слики на кои таа се облекла секојдневно и свечено.. ;)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На MaTo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Ми се допаѓа. Убава е многу, исто така и премногу згодна! :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На MaTo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MaTo

  MaTo Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  20
  http://www.candiceswanepoel.com/
  еве ја нејзината официјална страница, мислам дека сеуште не е довршена има мал дел од слики а би требало да има повеќе :)
   
 7. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  634
  добро добро не ме карајте :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

  На MaTo му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Galaxia

  Galaxia Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  94
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MaTo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Мислам дека е најзгодна од сите ангеливе :D блазе си и секој посакува вакво тело и убавина :rock:
   
  На MaTo, Divinebutterfly и Ivi05 им се допаѓа ова.
 10. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
 11. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  553
  Како кукла ми е! Ја обожавам :)
   
  На MaTo му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
 13. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  Moze nekoj da mi prati link od temata za site model I of viktoria's secet
   
 14. ohana

  ohana Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2013
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  268
  Ја обожавам Кендис. Преубава е и има убав стил според мене :) Права кукла :inlove:
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.797
  Да си бидам искрена, јас освен во долна облека, Кендис низ интернетов инаква не сум ја видела :D
  Со цел да можам да го дадам своето мислење на темава, зедов прогуглав некои фотографии и можам да кажам дека не сум нешто којзнае колку фасцинирана: модерна урбана девојка, без некои утки, ама кога ќе и‘ го видиш она фацулето невино забораваш што облекла :D
  [​IMG] - ова лично баш и не ми се допаѓа
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG] - срцуле :D
  **********************
  [​IMG][​IMG]
   
 16. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  [​IMG]
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 17. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.163
  Не сум воодушевена премногу од нејзиниот стил. Ми се допаѓа што се труди да се облекува по тој street style, ама па некако ептен и е конфузен, а и можеби дека ми е премногу слаба не ми се допаѓа.
  Неколку комбинации кои ми се убави:

  Но најчесто фустанчињата и се необични и убави.

  На фотосесијава ме освои за првпат:

  http://www.femina.mk/новости/шоу-бизнис/фото-кендис-сванапул-е-дама-во-црвено-за-вог-мексико
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   74,5 KB
   Прегледи:
   254
  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   196,6 KB
   Прегледи:
   254
 18. Petunia-Queen

  Petunia-Queen Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2013
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  315
  Кендис е стварно како кукла! Преубава е и ми се допаѓа нејзиниот стил :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Онака мислам дека луѓево не ни се замараат во што е облечена од што е таква убава и со тело ко газела па речиси се и стои добро! Најубава ми е кога е вака облечена кежуал модерно младалачки!
   

  Прикачени фајлови:

  • Candice.jpg
   Candice.jpg
   Големина на фајлот:
   62,2 KB
   Прегледи:
   222
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 20. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  потполно се сложувам со тебе мн убав стил има