1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Ники Минаж

Дискусија во 'Слики' започната од milenna.torres, 2 јули 2012.

 1. milenna.torres

  milenna.torres Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  120
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  да ви кажам дека нема што да кажам :) ви де допаѓа ?
   
 2. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  Мене Ники Минаж не ми личи на пејачка (без навреда ) туку на циркузант-кловн . |( Многу е шарена па во претерување и Лејди гага ја надминала :x
   
  На tea4e и ocila им се допаѓа ова.
 3. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Девојката НЕМА СТИЛ. Се што сака е да привлече внимание. Нема глас, нема стас (мн е мазгеста), стил исто. Навистина не знам како успева да опстои на сцената. :?: Што и да облече не ми се допаѓа. :x
   
 4. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.559
  Пол:
  Женски
  Ники си има свој стил, фала богу дека не може на секој да му се свиѓа, секој си има различен вкус. Мене ми се свиѓа оти е необична и несекојдневна, различна е од другите.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.634
  K.Mari4ka денес има толку необични и посебни, глава да те заболе. Некои и јазикот си го сечат и рогови си ставаат за да се разликуваат од другите |( Мене ми е многу мрсна и одвратна, едино последната комбинација ми се допаѓа, дури и не изгледа лошо. Вака со оваа светла коса и со курвинскиот стил, не знам каде... Па да, на продажба.
   
  На chocolate.chick му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Зарем и за Минаж отворивте тема?
  Оваа сака да е во центарот на вниманието, ама мене ми е толку гадна, пластична целата... |(
  Што има толку посебно на неа? Ноктите и се ко орли, муцката и е :x нооу комент, целата заличува на мајмунка, косата е посебна прича, дали перики става, дали ја фарба, целата оштетена, шарена никаква... за тело какво има што да ти зборувам, и некоја манекенка може да и позавиди. |(
  Мене на чудовиште ме потсеќа, без навреда на нејзини фанови.
  Не ми се свиѓа ни како пее, ни како изгледа и како привлекува внимание. Апсолутно небитна ми е, ама до кога ќе тера вака? :?:
   
  На Shpagetta му/ѝ се допаѓа ова.
 7. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  900
  Ники си е Ники единствена уникатна не копира никој баш затоа ми се допаќа ;)
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  685
  Допаѓања:
  3.788
  Пол:
  Женски
  Мене лично не ми се допаѓа нејзиниот стил, иако има некои добри комбинации но тие се ретки , а повеќето нејзини аутфити се тотален промашај.Со еден збор ја имитира Лејди Гага, но не верувам дека ќе успее пошто мене Гага повеќе ми се допаѓа отколку оваа Минаж.:D
   
 9. 2036

  2036 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  74
  Мене не ми се допаѓа, нема ниту глас ниту стил :puke: Цела пластична е. Уникатна била |( Има милион начини да бидиш уникатен, не со шарена коса и разголено деколте.
   
 10. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  2.224
  Потполно се согласувам, од збор до збор. :)

  Единствено на оваа слика малку ми се допаѓа затоа што нема некоја зелена или розева коса и не е облечена толку чудно и грдо како што се облекува

  [​IMG]
   
  На sweet-star и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 11. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.656
  Не знаев дека се смета за стил ако се извалкаш во рандом светки, бои и облеки што ќе ти се најдат на патот. Истото важи и за Лејди Гага (која патем барем беше колку толку „иновативна“ во „стилов“) и секое едно дело кое се смета за „модерна уметност“. My ass модерна уметност.
   
 12. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  Мене лично не ми се допаѓа нејзиниот стил, но ми се допаѓа тоа што е посебна :) Ја обожавам неа и нејзините песни ;)
  [​IMG]
   
 13. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.660
  Оваа пеачка е? :?:
  Не бе не сум јас со сите.
  Како и да е, што и да е, мене ич не ми се допаѓа на овие слики што сте ги постирале. Јас не ја следам ни неа, ни нејзината кариера, ни пак стилот нејзин. Вака на сликите ко шо гледам одвратна ми е, нема ништо убаво на неа.
   
 14. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Јас незнам од каде оваа се прослави толку на мене оваа не ми личи на пејачка туку на кловн или на било што друго ама да работи во циркус ....
  абе не отварајте за сите теми не значи ако се познати дека имааат стил и дека стилот им личи на нешто
  не е стил да го одлечеш првото нешто што ке ти дојде при рака...
   
 15. Thebestone

  Thebestone Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  62
  Воопшто не.
   
 16. i-v-a-n-4-e

  i-v-a-n-4-e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Јас оваа не можам да ја смислам, а не сакам ниту пак да коментирам за нејзиниот стил. Зборовите за неа се одлишни нема што да кажам едноставно ми се :puke: кога ја видам (ете мое мислење, може некој нема да се согласи со мене али тоа е)
   
 17. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  неможе да кажете дека не личи на пеачка, па добро карактеристична фаца е на сцената и плус мала информација рапува, одлични соработки има според мене.
  а за стилот, 6/10 и давам. интересна е и ја о б о ж а в а м едноставно !!! :clap:
   
 18. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Ке може ли оваа тема да оди во Насмевка вака ја грди категоријата Мода и стил......
   
 19. kathy-style

  kathy-style Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  301
  Допаѓања:
  191
  Па и не ми се баш допаѓа стилот на Ники Минаж гледа од други а не знае како...
   
 20. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  11.346
  Некој некогаш рекол дека Ники Минаж се намачкала со лепак и се стркалала по соба со расфрлани играчки.

  [​IMG]

  Или тоа за Лејди Гага беше? Барем вторава знае да пее.