1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Ники Минаж

Дискусија во 'Слики' започната од milenna.torres, 2 јули 2012.

  1. milenna.torres

    milenna.torres Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    120
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    да ви кажам дека нема што да кажам :) ви де допаѓа ?
     
  2. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    Мене Ники Минаж не ми личи на пејачка (без навреда ) туку на циркузант-кловн . |( Многу е шарена па во претерување и Лејди гага ја надминала :x
     
    На tea4e и ocila им се допаѓа ова.
  3. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Девојката НЕМА СТИЛ. Се што сака е да привлече внимание. Нема глас, нема стас (мн е мазгеста), стил исто. Навистина не знам како успева да опстои на сцената. :?: Што и да облече не ми се допаѓа. :x
     
  4. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Ники си има свој стил, фала богу дека не може на секој да му се свиѓа, секој си има различен вкус. Мене ми се свиѓа оти е необична и несекојдневна, различна е од другите.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    K.Mari4ka денес има толку необични и посебни, глава да те заболе. Некои и јазикот си го сечат и рогови си ставаат за да се разликуваат од другите |( Мене ми е многу мрсна и одвратна, едино последната комбинација ми се допаѓа, дури и не изгледа лошо. Вака со оваа светла коса и со курвинскиот стил, не знам каде... Па да, на продажба.
     
    На chocolate.chick му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Зарем и за Минаж отворивте тема?
    Оваа сака да е во центарот на вниманието, ама мене ми е толку гадна, пластична целата... |(
    Што има толку посебно на неа? Ноктите и се ко орли, муцката и е :x нооу комент, целата заличува на мајмунка, косата е посебна прича, дали перики става, дали ја фарба, целата оштетена, шарена никаква... за тело какво има што да ти зборувам, и некоја манекенка може да и позавиди. |(
    Мене на чудовиште ме потсеќа, без навреда на нејзини фанови.
    Не ми се свиѓа ни како пее, ни како изгледа и како привлекува внимание. Апсолутно небитна ми е, ама до кога ќе тера вака? :?:
     
    На Shpagetta му/ѝ се допаѓа ова.
  7. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Ники си е Ники единствена уникатна не копира никој баш затоа ми се допаќа ;)
     
    На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Witchy-style

    Witchy-style Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.788
    Пол:
    Женски
    Мене лично не ми се допаѓа нејзиниот стил, иако има некои добри комбинации но тие се ретки , а повеќето нејзини аутфити се тотален промашај.Со еден збор ја имитира Лејди Гага, но не верувам дека ќе успее пошто мене Гага повеќе ми се допаѓа отколку оваа Минаж.:D
     
  9. 2036

    2036 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    75
    Мене не ми се допаѓа, нема ниту глас ниту стил :puke: Цела пластична е. Уникатна била |( Има милион начини да бидиш уникатен, не со шарена коса и разголено деколте.
     
  10. Shpagetta

    Shpagetta Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    2.389
    Потполно се согласувам, од збор до збор. :)

    Единствено на оваа слика малку ми се допаѓа затоа што нема некоја зелена или розева коса и не е облечена толку чудно и грдо како што се облекува

    [​IMG]
     
    На sweet-star и Glossy-girl им се допаѓа ова.
  11. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    Не знаев дека се смета за стил ако се извалкаш во рандом светки, бои и облеки што ќе ти се најдат на патот. Истото важи и за Лејди Гага (која патем барем беше колку толку „иновативна“ во „стилов“) и секое едно дело кое се смета за „модерна уметност“. My ass модерна уметност.
     
  12. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    Мене лично не ми се допаѓа нејзиниот стил, но ми се допаѓа тоа што е посебна :) Ја обожавам неа и нејзините песни ;)
    [​IMG]
     
  13. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Оваа пеачка е? :?:
    Не бе не сум јас со сите.
    Како и да е, што и да е, мене ич не ми се допаѓа на овие слики што сте ги постирале. Јас не ја следам ни неа, ни нејзината кариера, ни пак стилот нејзин. Вака на сликите ко шо гледам одвратна ми е, нема ништо убаво на неа.
     
  14. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Јас незнам од каде оваа се прослави толку на мене оваа не ми личи на пејачка туку на кловн или на било што друго ама да работи во циркус ....
    абе не отварајте за сите теми не значи ако се познати дека имааат стил и дека стилот им личи на нешто
    не е стил да го одлечеш првото нешто што ке ти дојде при рака...
     
  15. Thebestone

    Thebestone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    63
    Воопшто не.
     
  16. i-v-a-n-4-e

    i-v-a-n-4-e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Јас оваа не можам да ја смислам, а не сакам ниту пак да коментирам за нејзиниот стил. Зборовите за неа се одлишни нема што да кажам едноставно ми се :puke: кога ја видам (ете мое мислење, може некој нема да се согласи со мене али тоа е)
     
  17. LadyH

    LadyH Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    85
    неможе да кажете дека не личи на пеачка, па добро карактеристична фаца е на сцената и плус мала информација рапува, одлични соработки има според мене.
    а за стилот, 6/10 и давам. интересна е и ја о б о ж а в а м едноставно !!! :clap:
     
  18. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Ке може ли оваа тема да оди во Насмевка вака ја грди категоријата Мода и стил......
     
  19. kathy-style

    kathy-style Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    191
    Па и не ми се баш допаѓа стилот на Ники Минаж гледа од други а не знае како...
     
  20. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.174
    Некој некогаш рекол дека Ники Минаж се намачкала со лепак и се стркалала по соба со расфрлани играчки.

    [​IMG]

    Или тоа за Лејди Гага беше? Барем вторава знае да пее.