1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стилот на Audrey Hepburn

Дискусија во 'Слики' започната од la.parisienne, 13 јуни 2012.

 1. la.parisienne

  la.parisienne Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  172
  „Елеганцијата е единствената убавина која никогаш не бледеe.“


  Кога станува збор за Audrey Hepburn доволно е да се каже само ова. Таа е жената која стана синоним за мода, убавина и гламур. Добитничка на Оскар, изведувачка на Бродвеј, балерина, манекенка и хуманитарка од мигот на својата појава, до денешен ден, Audrey Hepburn е ословувана со титулата најубава жена на сите времиња. Нејзиниот стил ( „црното мало фустанче“ ) се’ уште е обожаван меѓу жените поради едноставноста и удобноста кои му се карактеристики, токму каква што била и самата Audrey.  Audrey Hepburn е моја модна икона, тој гламурозен шмек на стариот Холивуд само прави да чувствувам жал што не сум живеела во тоа време.


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hkikica му/ѝ се допаѓа ова.
 2. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  92
  Една од најубавите жени со совршен елегантно гламурозен стил!!!!!!!!
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  92
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hkikica му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Anabelle

  Anabelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  457
  Модна икона. Баш пред некој ден го гледав Појадок кај Тифани по којзнае кој пат. Неможам да и се изнагледам и да и се наситам на убавината.

  И под импресии од филмот си го најдов туторијалов на интернет http://www.youtube.com/watch?v=fl-Ye52XDRA

  Корисно ако сте фан на изгледот на Одри во горе наведениот филм :)
   
 5. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
 6. TheHollywoodStar

  TheHollywoodStar Активен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2012
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  19
  Мојот најголем идол! :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   31,5 KB
   Прегледи:
   405
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   25,8 KB
   Прегледи:
   405
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина на фајлот:
   75,1 KB
   Прегледи:
   405
  • 5.jpg
   5.jpg
   Големина на фајлот:
   54,4 KB
   Прегледи:
   405
  • 6.gif
   6.gif
   Големина на фајлот:
   484,3 KB
   Прегледи:
   405
 7. TheHollywoodStar

  TheHollywoodStar Активен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2012
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  19
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 7.gif
   7.gif
   Големина на фајлот:
   203,4 KB
   Прегледи:
   400
  • 8.gif
   8.gif
   Големина на фајлот:
   497,5 KB
   Прегледи:
   400
  • 9.gif
   9.gif
   Големина на фајлот:
   488,6 KB
   Прегледи:
   400
  • 10.gif
   10.gif
   Големина на фајлот:
   497,6 KB
   Прегледи:
   400
  • 11.gif
   11.gif
   Големина на фајлот:
   489,4 KB
   Прегледи:
   400
 8. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
 9. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  92
 10. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.087
  Допаѓања:
  28.064
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]

  :)
   
  На CrystalNoir му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  „Верувам во розовата боја. Верувам дека со смеењето се согоруваат најмногу калории. Верувам во бакнување, во многу бакнување. Верувам дека треба да се остане силна, кога изгледа како сè да оди наопаку. Верувам дека среќните девојки се најубави. Верувам дека утре е уште еден нов ден и верувам во чуда“.

  „Има многу повеќе во сексуалната привлечност од мерките на телото. Не ми треба спална соба за да ја докажам својата женственост. Можам да покажам исто толку сексапил и берејќи јаболка од дрво или стоејќи на дождот.“

  „Како што стареете, ќе откриете дека имате две раце – едната за да си помагате себеси, другата за да им помагате на другите.“

  „Еднаш слушнав дефиниција: Среќата е здравје и кратко памтење! Посакувам јас да го измислев тоа, затоа што е многу вистинито.“

  „За привлечни усни, зборувајте само добри зборови. За убави очи, барајте го доброто во луѓето. За слаба фигура, споделувајте ја храната со гладните. За убава коса, дозволувајте му на дете да поминува со прстите низ неа еднаш дневно.“
   
  На Mia-Wallace му/ѝ се допаѓа ова.
 12. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
 13. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
 14. Mia-Wallace

  Mia-Wallace Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  59
  Прекрасна е. Вистинска модна икона
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  4.175
  Пол:
  Женски