Стилот на Blair Waldorf & Serena Van Der Woodsen

Дискусија во 'Слики' започната од sweetheart10, 25 мај 2011.

 1. sweetheart10

  sweetheart10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  159
  Инспирирана од темата за Carrie Bradshaw, решив и јас да отворам тема за една од модинте икони на малите екрани Blair Waldorf.
  Девојка со изграден стил, која низ четирите сезони од серијата Gossip Girl продефилира со безвременски парчиња облека притоа добивајќи ја титулата на новата Кери Бредшоу.И секако неможе а да не го спомнеме модниот тренд кој го лансира оваа Озборувачка-додатоците за коса.

  Еве ги моите омилени комбинации од неа:
   

  Прикачени фајлови:

  На RiRii, mileystar, B.Waldorf и 5 други им се допаѓа ова.
 2. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.879
  Допаѓања:
  30.925
  Пол:
  Женски
  Стилот на Blair Waldorf

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Shoe-Gal и Angiie им се допаѓа ова.
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.532
  Стилот на Blair Waldorf

  Блер, поубава, посвежа и помодерна верзија на Кери Бредшо. ;)
  Нежна, рафинирана, близу совршена.
  Не' натера сите да си купиме по некое венче за коса, да ги вратиме лентите, брошевите и нежните кадрици повторно во мода.
  Ја обожавам. :inlove: Најубава.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Фустанот од 17-тиот роденден и ѓерданот од Чак. Perfection.
  [​IMG]
   
  На crazylady, B.Waldorf, Belieber163 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Стилот на Blair Waldorf

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Мене само на последнава слика ми се свиѓа како е облечена. Некако пренатрупана е, премногу бои за мој вкус
   
 5. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  Стилот на Blair Waldorf

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Love her style :inlove:
   
 6. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.489
  Допаѓања:
  9.347
  Стилот на Blair Waldorf

  Најмногу ми се свиѓа ова фустанче. Неможам да најдам слика од позади, преубаво беше, грбот е феноменален
  [​IMG]

  Друго
  [​IMG]
  [​IMG]

  Тука незнам која ми е поубава :inlove: Патем, би можела темава да биде и за двете во пакет :)
  [​IMG]

  [​IMG]

  Какви се, срцки :)
  [​IMG]

  [​IMG]

  Се заљубив во овој
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Вториов, совршенство
  [​IMG]

  Исто ги сакам и додатоците за коса :inlove:
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.652
  Допаѓања:
  54.743
  Пол:
  Женски
  Стилот на Blair Waldorf

  Мојот омилен е овој

  [​IMG]

  Еве еден од легендарните -
  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.532
  Стилот на Blair Waldorf

  И ова жолто фустанче од забавата кај Блер, едно од поубавите.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Angiie и rossonerka им се допаѓа ова.
 9. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111
  Стилот на Blair Waldorf

  Слободно можам да кажам дека нема комбинација на Блер што не ми се допаѓа. Секогаш ми е прекрасна.
   
  На B.Waldorf, teddybear8935 и Angiie им се допаѓа ова.
 10. sweetheart10

  sweetheart10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  159
  Стилот на Blair Waldorf
   

  Прикачени фајлови:

  На Belieber163 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Стилот на Blair Waldorf

  Ако станува збор за облека сепак малку повеќе сум Серена фан, но сепак Блаир има одлични фустани. Ми се допаѓаат и оние комбинации со бели дебели хулахопки :)

  Црвениот фустан да не го заборавиме :)
  [​IMG]

  A oна што Блер го врати во мода... венчињата :wasntme:
  [​IMG]


  A во приватен живот има циркуз комбинации.
  Еве пример лански Мет Бал.
  Еве Блер
  [​IMG]

  А Серена 8)
  [​IMG]
   
 12. nela.oh

  nela.oh Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  269
  Стилот на Blair Waldorf

  јас неможам да разберам како таа комбинација - црвениот фустан со тие љиљакови додатоци (ташничка и сандали) ви се свиѓа. И се чудам дали некој ако ја виде таа комбинација на женска кај нас за соодветна пригода ќе рече браво, прекрасна е, или овде се работи само за слепо следење на нејзиниот "прекрасен имиџ".
  Без навреда ова плс, го кажав чисто некој да не се понуди да ми го објасни :)

  Да не сум офтопик, не ја следам серијава ама според сликиве што ги имате ставено, ме бендисува нејзината храброст да си игра со бои и различни стилови, интересни додатоци... иако за мене од се е премногу во некои комбинации, посебно мешањето на дезени... а свечените комбинации и се баш убави.
   
  На Miss.Selfridge и Belieber163 им се допаѓа ова.
 13. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Стилот на Blair Waldorf

  Преубав е стилот, откако излезе серијата па навака се повеќе и повеќе среќавам девојки што се облекуваат слично вака, и јас се облекувам слично зошто ми се свиѓа. Инаку и на Серена стилот ми се свиѓа, ама коа ќе и видам некои комбинации све ми боје лепо стоје ми се повраќа :lol:
   
 14. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Стилот на Blair Waldorf

  За вкус не се дискутира.
  Мене ептен ми се допаѓа, дал го носела тоа Елена Ристеска, дал Каролина, дал Блер Волфдор.
  Јас би го носела да можам и да имам прилика, ама кај нас нема балови и гала вечери :lol:
  Ние македончињата ич не мешаме принтови, стилови и бои и прилично сме ограничени во тој поглед, па затоа не ме чудат твоите коментари :)
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Стилот на Blair Waldorf

  Ќе ги издвојам овие, иако ми се допаѓаат сите.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  Серена, нема грешка во комбинацииве. :inlove:

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 16. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.327
  Стилот на Blair Waldorf

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 17. The.Rainbow

  The.Rainbow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  32
  Стилот на Blair Waldorf

  :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 18. The.Rainbow

  The.Rainbow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  32
  Стилот на Blair Waldorf

  :)
   

  Прикачени фајлови:

 19. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Стилот на Blair Waldorf

  Стилот на Блер во првите 3 сезони беше одличен, не премногу по мој вкус ама сепак. Но кога има утка огромна е... нешто бабинско на неа често можеше да се види. А и стилот во 4та сезона речиси катастрофален. Повеќе ми се допаѓа стилот на Серена. Многу и е помодерен и посекси :)

  Убаво ми е капутчето
  [​IMG]

  а еве една од утките :?:
  [​IMG]
   
 20. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  499
  Стилот на Blair Waldorf

  Многу е убава и таа и стилот, но стилот на Серена ми е далеку поубав :inlove:

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]


  Од сето она што го видов во четирите сезони има само една комбинција што не ми се допаѓа

  [​IMG] - црвено со розово :shake: :shake: :shake: (фустанот, сандалите и чантата посебно се феноменални)
   
  На nela.oh му/ѝ се допаѓа ова.