1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стормбрејкер (Ентони Хоровиц)

Дискусија во 'Книги' започната од Stylesh, 26 јануари 2014.

 1. Stylesh

  Stylesh Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Стормбрејкер - значи најомилена книга ми е, се работи за 14 годишниот Алекс Рајдер дознава дека чичко му бил шпион, и не загинал, туку бил убиен. Алекс е уценуван да ја заврши мисијата од чичко му, затоа тој станува шпион за 3 дена и ќе проба да го спаси светот. Многу е интересна, ја имам прочитано 1000 пати, можете да ка најдете во повеќето книжарници :)
   
  На black's'thebest му/ѝ се допаѓа ова.