1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Страв од бременост

Дискусија во 'Канта' започната од simicka, 19 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. simicka

    simicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    91
    Здраво јас сум нова и имам едно прашање до вас имам нередовна менструација првиот полов однос го имав пред да добијам посе два дена добив на 11 август , по заврсуванјето на менструацијата повторно со мојот дечко имавме и заститени и незаститени односи се случуваше и по двапати на ден наутро и навечер (бевме заедно на одмор) знате како тоа изгледа :inlove: но ниту еднаш не заврси во мене ни кога имаше ставено кондом свршуваше секогаш 5-10 мин потоа ,последниот полов однос го имавме на 19 август , отогаш наваму ми е страв од бременост зошто додека бевме на плажа малку само ми се слоши , а и после одмор кога се шетав на сонце ми се потслоши еве сега на 11 сптември почнаа да ме болат градите и едно 6 дена до кај 16 сптември осеќав посилни болки болки во градите на допир а имав и слаби грцеви во долниот дел од стомакот но постепено градите престанаа да ме болат , вчера имав само грцеви во стомакот и нервоза но никако да ми дојде веќе е 9 ден од сиптомите иначе секогаш ги осеќам пред да ми дојде, менструациите ми се секогаш нередовни предходните месеци ми идеа на 2 па 5 наредн месец, на 11 август последната можно ли е да сум бремена со оглед на предходно кажаново а сиптомите да ги осетам баш кога треба да ми иде зошто обично почнувам да ги осеќам на датата од предходната менструација со е случај и сега, а ми има каснето и по 15 дена , ве молам за одговор
     
  2. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Еве ти тема каде можеш да прашаш за твојов проблем seks/dali-sum-bremena-t424/ ...а не да отвараш нова тема без потреба
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.