1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Страв од загуба

Дискусија во 'Врски' започната од prominent, 27 декември 2016.

 1. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.398
  Допаѓања:
  61.185
  Се надевам дека нема ваква тема.
  Мислам дека е јасен насловот, дали се плашите дека ќе ја изгубите личноста со која сте заедно, па дури и не мора да сте заедно, може да станува збор и за личност која е присутна во вашиот живот, блиски сте, вљубени во таа личност.
  Што правите за да го намалите и за да се справите со тој страв?
  Сметате ли дека стравот е оправдан?
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.995
  Допаѓања:
  68.748
  Пол:
  Женски
  Не постои тоа кај мене. :)
   
 3. Avokado

  Avokado Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  360
  Постои голем страв несакам некој да загубам. Многу ми е страв да не останам без некој драг, мајка татко брат сестра баба дедо нема да поднесам загуба многу сум емотивна
   
  На blackwave му/ѝ се допаѓа ова.