babylove овошни кашички

Стрии

Дискусија во 'Канта' започната од mar1, 29 ноември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mar1

  mar1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ве молам помагајте сум во пубертет и имам стрии на задникот и колковитее ..би сакала да ми се тргнат на колковите тие се црвении .
   
 2. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  159
  За да ти се даде совет, дај повеќе информации во врска со твоето тело, која е причината за појава на стриите и дали имаш вишок на килограми. А инаку има многу методи за отстранување на стрии од креми и гелови до LPG итн. Ако имаш вишок на килограми, мораш прво да ги симнеш, а после да го решаваш проблемот со стриите.
   
 3. TheIdealMe

  TheIdealMe Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  83
  Има отворено ваква тема telo/strii-t18/ немало потреба нова да се отвара :) може таму да продолжите затоа што оваа секако ке ја избрише модераторот ;) :*
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.