Студентски живот со партнерот.

Дискусија во 'Канта' започната од larrachi, 16 октомври 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. larrachi

    larrachi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    919
    Пол:
    Женски
    Што мислите за живеење заедно со партнерот додека студирате надвор од вашиот град?
    Колку би биле спремни на 19 години да живеете со партнерот и воопшто дали е правилна таа одлука?

    Од една страна, и да не сте во ист стан, цело време ќе сте или кај едниот или кај другиот. Од друга страна пак, кога живеете заедно повеќе се врзувате и учите еден за друг.

    Нормално дека се зависи од сериозноста на врската, ама на 19 години никој нема запечатена врска.

    На пример, една другарка ми вели да сме во ист стан јас и таа за да можел дечко и да доаѓа насекое. А зошто не одат заедно во стан? Бидејќи не и` дозволувале од дома.

    Мое мислење е дека доколку личностите се стабилни и имаат искрени намери може да опстанат заедно, но се зависи од нив, и од тоа колку се спремни на таков чекор.

    (ако е глупава или дупла слободно в канта)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.