Студирање во Италија

Дискусија во 'Образование' започната од mikis, 15 август 2015.

 1. mikis

  mikis Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Го следам форумот многу одамна. Во коментарите и темите имам најдено одговори на многу прашања. Но во моментот сум во прикакската за студирање. Во досегашните теми не најдов ништо на оваа тема. Ќерка ми сака да студира во Милано на Математички Инженеринг на Политекнико. Ќе полага приемен испит на втори септември. Приемниот е тежок а и примаат многу малку студенти од странство. Ме интересира дали некој има искуство, а можеби има и некој друг што ќе оди, па да се организираме. Можеби имате некој познат што веќе студира таму или пак на друг факултет во Милано. Секоја помош е добредојдена