babylove овошни кашички

Субвенции

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Sesil, 30 август 2019.

 1. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.360
  Допаѓања:
  119.845
  Пол:
  Женски
  Субвенциите се форма на финансиска помош или подршка која им се нуди на физички лица и бизниси со цел промовирање на економски и социјални цели. Субвенциите кои ги нуди државата може да се јават како земјоделски субевнции, потрошувачки, даночни, развојни, субвенции за вработување итн.

  Сте аплицирале ли за некаква субвенција од владата? Имате ли искористено некаква субвенција до сега?

  Темава може да послужи и за информации за тековни субвенции и меѓусебни консултации околу потребната документација и процедура за добивање на некаква субенција.
   
  На Sofronko, cresa-jagoda и LejlaD им се допаѓа ова.
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.829
  Допаѓања:
  28.127
  Пол:
  Женски
 3. Sofronko

  Sofronko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  634
  Допаѓања:
  875
  Пол:
  Женски
  Сопругот пред две години искористи субвенција за самовработување, посетуваше обуки, правеше бизнис план, и сето тоа траеше околу 4 месеци и си отвори фирма а субвенцијата од 5000 евра ги искористи за купување на репроматеријали за работа, и после тоа му се јавија и од сос детско село и таму посетуваше предавања и обуки и од таму му дадоа субвенција од 1000 евра кои ги искористи за лаптоп, столче, и многу други потребни работи за неговата работа и сакам да кажам дека има многу позитивно околу субвенцијата за самовработување
   
  На cresa-jagoda и Sesil им се допаѓа ова.