1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сува кожа на главата

Дискусија во 'Коса' започната од mackice, 1 септември 2010.

 1. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  Kako da se spreci lusteneto i cesanjeto na kozata od glavata,probav najrazlici sampomi no nikakov rezultat,narocito vo zima prvut nevideno,pomagajte...
   
 2. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Мачкај ја главата со чичково уље,и нека ти постои подолго време,па после тоа измиј ја.Така на братучедка ми и помогна.
   
 3. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  sum slusnala i za maslinovo maslo
   
 4. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Користи некој полесен шампон..Косили на пример...Кој нема да да ти ја суши толку кожата..
   
 5. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  леле јас никогаш у живот не сум имала првут се до сега :( и се тоа зш сакав да го испробам шампонот од авон АТ зелениот. Ама ич не сум задоволна, ич. Добро може до мојата коса да е не викам...
   
  На Angela12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Angela12345

  Angela12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  26
  и јас сакав да го пробам шампонот од авон зелениот и одма мн првут ми излезе значи друг пат во живот не го ставам шампонот макар и последен да е :)
   
 7. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  540
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  За сува кожа добар е шампонот на докторс од невен јас го користев и мн ми помогна