1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сурогат мајки

Дискусија во 'Канта' започната од baba Rada, 29 мај 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.584
  Пол:
  Женски
  Идеја за темава ми е од бурните дискусии кои се водеа од претходната тема и ме интересира какви се вашите мислења за овие т.н.вештачки мајки,инкубатори идр.Во поголемиот дел од Европа не е дозволено со закон да има сурогат мајки,незнам точно во Македонија дали се утврди некоја законска регулатива но што мислите за овие жени кои се пазарат да родат туѓо дете?Дали би можеле вие да носите 9 месеци во вашата утроба нов живот и на крај да се породите и за одредена сума на пари да му го предадете на некое друго семејство?Лично јас се грозам од вакви жени!
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.935
  Допаѓања:
  66.090
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.