Табата тренинг

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dazey, 3 ноември 2014.

 1. Dazey

  Dazey Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2011
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  123
  На Hipica и PinkDramaQueen им се допаѓа ова.
 2. waterllady

  waterllady Популарен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2014
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  3.171
  Дефинитивно денес почнувам со овој тρенинг. :D
  Изгледа многу забавно, а најубаво е тоа што можеш да пρавиш вежби κаκви саκаш. :)
  Во меѓувρеме ќе вежбам и дρуги вежби, па да се надеваме деκа ќе има ρезултати :smirk:
   
  На PinkDramaQueen и Dazey им се допаѓа ова.
 3. PinkDramaQueen

  PinkDramaQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2013
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Неколку пати го имам пробано,мислам дека тренингов би делувал кога би се вежбал континуирано.Се надевам дека овој пат упорноста ќе биде на моја страна :P
  @waterllady дали ќе сакаш да ми објасниш како се става ова колку килограми имаш,која ти е целта и колку си симнала ? :D
   
 4. JustBeYou

  JustBeYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  483
  Пол:
  Женски
  Не сакам да ве разочарам да се правам паметна или да ме сватите погрешно најпрво сакам да ви кажам нешто ...
  Цел живот сум слаба само сакам да се затегнам вежбам редовно и многу тешко, сите овие што се
  "8 min abs" "45min cardio" "8 min незнам шо ... НЕ НЕ НЕ факт е дека тежина не се намалува со 8 мин а не па со 4 не само тежина нема да има ни видливи резултати верувајте ми да не се надевате и јас се надевав и мислев дека ќе успеам ама нема такво нешто без Добар кардио тренинг зачинат со стомачни .....
  Знаете ли зошто кардио? За да се тргнат масните наслаги а стомачните за кога масните наслаги ќе се тргнат да наѕираат убавите и посакувани линии
   
 5. Dazey

  Dazey Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2011
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  123
  Овој тренинг започнува со 4 минути, но како што пишува во самата статија после три недели , а зошто да не завино и од тоа како се чувствува човекот што вежба спремен може и порано да се зголеми времетраењето на тренингот. И плус може да се комбинира и со други вежби.
   
 6. waterllady

  waterllady Популарен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2014
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  3.171
  @PinkDramaQueen на lilyslim.com се прават, ако не се снајдеш пиши ми порака. :P

  Инаку, како што пишува и на Фемина, Табата служи за набивање кондиција, забрзување на метаболизмот, и секако топење на мастите. На почеток јас ќе си го комбинирам со вежби од ФинтесБлендер и пешачење/трчање. Здравје кога ќе залади времево ептен па да не можам да излегувам на пешачење, ќе го комбинирам со повеќе видеа од ФитнесБлендер. Па гледам дека и ФитнесБлендер имаат видео со Табата тренинг, супер. Ќе си го вежбам него + други видеа.:rofl: Ги обожавам ФитнесБлендер, одлични се. :D
   
 7. Dazey

  Dazey Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2011
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  123
  Јас започнав со моја верзија на овој тренинг.
  Сега трае десет минути пет минути пет различни кардио вежби потоа минута одмот и потоа упте една серија од тие вежби. Понатака нормално ќе зголемам на уште една серија итн. Па да видиме резултати.