Тажна жена (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Osamena devojka, 16 ноември 2019.

  1. Osamena devojka

    Osamena devojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2018
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    2.681
    Пол:
    Женски
    Zdravo ne vidov vakva tema zatoa otvoriv nova sakam da prasam od kolku saat igra serijava?
     
  2. NoU-NoLove

    NoU-NoLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2012
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    150
    Од 21.20 часот почнува на Канал 5,ама има милион реклами пред да почне
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Osamena devojka

    Osamena devojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2018
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    2.681
    Пол:
    Женски
    Ok Fala ti:)
     
  4. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.210
    Допаѓања:
    22.459
    Оваа жената цела серија ли ќе биде тажна и несреќна (facepalm)
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. L.i.n.a.a

    L.i.n.a.a Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2013
    Пораки:
    621
    Допаѓања:
    571
    Пол:
    Женски
    Ја гледа некој серијава? Како умрел Сарп? Што се случило?
     
  6. simona_baby

    simona_baby Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2017
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    8.892
    Пол:
    Женски
    не е умрен,жив е Сарп
     
    На cresa-jagoda и L.i.n.a.a им се допаѓа ова.
  7. marchi-cool

    marchi-cool Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    5.956
    Допаѓања:
    12.610
    Пол:
    Женски
    претпоставував инаку нема да е интересна серијата
     
    На cresa-jagoda и simona_baby им се допаѓа ова.
  8. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    540
    Допаѓања:
    1.360
    Пол:
    Женски
    Не ја гледав отпочеток. Може да ми објасни некој отприлика што се случувало до она што е прикажано оваа недела?
     
  9. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    540
    Допаѓања:
    1.360
    Пол:
    Женски
    Како е оригинално името на серијата? Под кое име ја има на страниците за гледање со превод?
     
  10. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    6.662
    Допаѓања:
    30.900
    Пол:
    Женски
    Каде е Сарп?
     
  11. simona_baby

    simona_baby Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2017
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    8.892
    Пол:
    Женски
    Серијава ја нема со превод па колку што можев да сфатам Сарп кога паднал од бродот го изгубил помнењето.Отпосле се преженил и има жена и деца.Ама не сум 100 посто сигурна.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  12. marchi-cool

    marchi-cool Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    5.956
    Допаѓања:
    12.610
    Пол:
    Женски
    ќе биде интересно :lol:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    786
    Допаѓања:
    542
    Пол:
    Машки
    Сарп го имаат излажано дека сите се мртви, дури имаат и лажни гробови. Тој е преженет за жена која не ја сака и има близнаци. Тој се појавува околу 16 епизода, а се сретнуваат мислам дека беше во 36та епизода, т.е. во втората сезона

    Серијата ја има на Балкање и на натабану, пишете Жена (kadin) са преводом на гугл, и ќе ви испадне
    Ги има првите две сезони, третата што оди моментално во турција ја нема
    Ама со синхронизацијава се подобри, по се доловува некако
     
    На tace73 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  14. marchi-cool

    marchi-cool Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    5.956
    Допаѓања:
    12.610
    Пол:
    Женски
    опаа.... Ќе биде долга серијава. (Ама со Елиф не си може не знам таа има мислам и ера сезона)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  15. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    540
    Допаѓања:
    1.360
    Пол:
    Женски
    Ау, три сезони :). Да не отупат премногу :)
     
  16. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    786
    Допаѓања:
    542
    Пол:
    Машки
    Моментално три, се шпекулираше дека ќе заврши до нова година, па ќе видиме

    Елиф заврши со 5та сезона, но не ја достигна ни 1000та епизода, помалку се
    А Прости ми што одеше на Алфа, заврши со 8 сезони и 1477 епизоди
     
    На marchi-cool, nextredstyle, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.210
    Допаѓања:
    22.459
    А Малечката невеста не ни заврши повеке од 4000 епизоди :wasntme::drunk:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Bzaubzz.xy

    Bzaubzz.xy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    786
    Допаѓања:
    542
    Пол:
    Машки
    MН има околу 2200 епизоди мислам
     
  19. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    6.662
    Допаѓања:
    30.900
    Пол:
    Женски
    Ние до која епизода сме стигнати?
     
  20. marchi-cool

    marchi-cool Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    5.956
    Допаѓања:
    12.610
    Пол:
    Женски
    леле... Кој ли ги догледал :rofl: остајте за малечката невеста тие индиски немаат друго што да прават :rofl: ај ќе видиме ко кај ќе оди оваа тажнава жена :)