1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Танга vs. боксерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од red, 20 октомври 2010.

?

Што преферирате повеќе?

 1. Танга

  102 глас(а)
  31,3%
 2. Боксерки

  224 глас(а)
  68,7%
 1. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Aјде да видиме што преферирате повеќе танга или боксерки (мислам дека нема ваква тема ако има се извинувам) еве на пример јас ги носам и двете работи, ама поудобно ми е во боксерки :)


  Едит:

  Мислењето е променето од страна на модератор. Ве молиме користети ги боите само кога сакате да потенцирате или издвоите дел од текстот.
   
 2. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  танга vs. боксерки

  Кога би морала да бирам помеѓу овие две кажувам боксерки,ма да исклучиво носам модерна женска гаќа :rofl: А танга носам зависи кога како,не ја игнорирам скроз ама не сум љубител на танги..Едноставно ми смета таа неудобност на мојот задник,ја чуствувам како страно тело :D
   
 3. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.021
  Допаѓања:
  86.700
  Пол:
  Женски
  танга vs. боксерки

  Танга. Боксерки неможам да носам. Имам поголем задник и некако не ми стојат боксерките.
   
 4. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.947
  Пол:
  Женски
  танга vs. боксерки

  секогаш повеќе сум за секси чипкести боксерки и дефинитивно ги обожавам и за денски слатки памбучни носам и 2те ама поќе сум за боксерки дефинитивно.... :)
   
  На cupidsarow му/ѝ се допаѓа ова.
 5. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  танга vs. боксерки

  чипка си е чипка, обожавам чипкани боксерки :) позз
   
 6. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  117
  Преферирам боксерки. Многу би сакала да можам да носам танга, ама едноставно ме нервираат и ги осеќам во задникот...баш штета :(
   
  На Brokeneyes му/ѝ се допаѓа ова.
 7. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Боксерки... Танга не поднесувам и носам многу ретко плус и мене многу ме нервираат! Ги чувствувам ко да сакаат да ми се пикнат буквално в гас :lol:
   
 8. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  обожавам секси боксерки искомбинирани со исто прслуче :$
  не ја занемарувам тангата (кога морам ја носам), но повеќе преферирам боксерки (барем во последно време).
   
 9. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  боксерки да али танга неее, носам само коа морам...
   
 10. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  Боксерки....Не сакам танга ич не ја ни носам од 16 год....немам ниту една :tmi: ама затоа имам боксерки во сите бои и модели... уф обожавам боксерки...поубаво се чуствувам и посекси се од танга :$
   
 11. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  169
  За на школо си носам боксерки.
  А за некои денски или вечерни излегувања си преферирам танга,а и кога сум со дечко ми иако тој повеќе мерак има на полубоксерки.
   
 12. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Зависи од тоа што носам, на пример на бели панталони, суќнички, фустанчиња секако дека преферирам танга, додека пак на фармерки боксерки :)
   
 13. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  Обожавам боксерки,ама оние од микрофибер што се(материјалов ми е омилен)...ги имам во многу бои и стално си ги носам. А танга избегнувам да носам, ама за навечер или кога се познаваат на облека носам обавезно и тоа само дури си дојдам дома и веднаш соблекувањеее... не можам да си замислам да си легнам со танга па колку и да сум комирана :!:
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Боксерки дефинитивно. Комоција си е комоција.
   
 15. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Во живот немам купено танга, секси ми е, ама па не ми е удобна. Мене ме нервираат и нормалните гаќи кога ќе ми се напикаат во задникот, а не па танга! Боксерки имам во различни бои, искомбинирани со горна тесна маичка или градник. Покомотни ми се, а и оние полу - боксерки ми се многу секси, па и такви си носам :)
   
 16. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Преферирам боксерки, танга само кога носам тесни фармерки или панталони.
   
 17. hiena.epa.sto

  hiena.epa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  5
  Боксерки дефинитивно :) најудобно ми е коа си ги носам ама и поли боксерките не се лопи...Танга не ми паднало на памет ни да купам ни да облечам
   
 18. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
 19. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  386
  Боксерки чипкани обавезно танга многу ретко ако се мора ептен али неја обожавам .
   
 20. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.456
  полубоксерки...тангата може да предизвика инфекции, а и не ми изгледа убаво...носам само кога морам на пр на бело фустанче