1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тарнеров синдром

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од mk-kate, 19 април 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. mk-kate

  mk-kate Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Здраво јас сум 26 години. Констатиран ми е Тарнеров синдром 3. Лекарства и хормонална терапија не примам, направив испитување на сите органи и ми се нормално развиени. Месечен циклус немам редовен. Не сум имала сексуален однос до сега. Ме интересира дали може и кои испитувања треба да ги направам за да знам дали ќе можам или нема да можам да имам дете?

  со почит Катерина
   
  На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ribce27

  ribce27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  52
  ovde mislam nikoj ne e zaposznaen so ova,najdobro e da se konsultiras so strucno lice.pozdrav
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.