1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тајланд

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Donatela.W, 15 мај 2017.

  1. Donatela.W

    Donatela.W Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2017
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Од она што сум го видела и прочитала на гугл и јутјуб за Тајланд , ме оставило без коментар

    Крајот на летово ке одам баш во Тајланд :inlove:
    Би сакала да споделите ваши лични искуства , за сместувањето , за културата , за плажите , забавите , кој предел е најубав и слично :)
     
  2. Orchidea

    Orchidea Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2017
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    2.143
    Пол:
    Женски
    Како помина? Сподели искуство, во потрага сум за егзотична дестинација за свадбено патување :)
     
  3. lordina35

    lordina35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2018
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки, имам голема молба ....треба да одам за Тајланд преку српска агенција, ама виза се вади преку Македонија односно ние вадиме преку Анкара, не мора лични преку DHL се прави, ниедна агенција со носи луге од тука не сака да ми даде информации дека не одам преку нив ВЕ ЗАМОЛУВАМ ако знаете било што, било каква информација помагајте, СРАМОТА ЗА НАШИВЕ АГЕНЦИИ ИМ НУДАМ ПАРИ ЗА УСЛУГАТА НЕЈКАТ ДА ЧУЈАТ :(
     
  4. Mucika

    Mucika Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    2.459
    Допаѓања:
    3.819
    Најубаво во амбасадата таму да прашаш, конкретно за Тајланд не сум вадела, за друга дестинација се обратив директ во амбасада во Атина. Исто не одев лично туку преку дхл пасоши праќав, се ми објаснија на маил ми пратија документи и сл. Од агенции, Војажер да прашаш дали вршат такви услуги за поединечни патници.