1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тајните и чудните навики на хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Dream-Girl, 15 декември 2018.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  17.344
  Допаѓања:
  164.543
  Пол:
  Женски
  Овен
  Мотото на Овните е едноставно: Ако можам јас, можете и вие. Тие немаат време за луѓе кои отстапуваат. Делуваат импулсивно и никогаш не губат време. Нивниот менталитет ги тера секоја обврска да ја завршат најбрзо што можат. Овните тешко се вљубуваат бидејќи според нив, довербата треба да се заработи. Кога сакаат нешто, го добиваат тоа. Одлучно се движат кон нивната цел и ништо не може да ги спречи.

  Бик
  Биковите се стабилни, но ако ги предизвикате можете да се соочите со вистинска бура. По природа овие луѓе се опуштени и трпеливи, и потребно е многу за да ги разгневите. Никогаш не се откажуваат од нивните цели и ретко го менуваат мислењето. Како партнери тие се верни, а ако ја изневерите нивната љубов, ќе станат ладни и недостапни.

  Близнаци
  Близнаците се луѓето кои најмногу се грижат, но ретко го покажуваат тоа. Никогаш не се оптоваруваат со тоа да остават добар впечаток бидејќи знаат дека вистинските луѓе веднаш ќе ги препознаат. На сите нешта им пристапуваат рационално и не им дозволуваат на емоциите да владеат со нивните одлуки. Близнаците можат да направат сè што ќе замислат.

  Рак
  Раковите секогаш се овде за саканите, дури и кога не се во најдобри односи. Никогаш нема да ја одбијат личноста со којашто се поврзани. Доколку се расправаат со сакана личност, целиот ден ќе мислат на ситуацијата, односно додека не се реши проблемот. Понекогаш кога се гневни сакаат да игнорираат. Сепак, секогаш ќе бидат ваше рамо за плачење и веруваат дека сите луѓе можат да се променат.

  Лав
  Понекогаш е тешко да се справите со Лавовите и мора да бидете подготвени за предизвик. Ако сте слаби, ќе немате шанси. Со Лавовите има само еден начин, а тоа е нивниот. Доколку ја повредите нивната гордост, веројатно ќе ве избришат од нивниот живот. Кај нив нема игри – она што го гледате е и она што ќе го добиете.

  Девица
  Девиците ги ценат малите нешта кои обично поминуваат незабележани. Тие се прецизни и педантни, а кога ќе ветат нешто си стојат на нивниот збор. Организирањето им е силна страна и нивните планови се разработени и до најситниот детаљ. Доколку добиете критика од Девица, тоа не значи дека не ѝ се допаѓате. Тоа ѝ е начин да ви покаже дека се грижи за вас. Кога нештата не одат по план, Девиците се повлекуваат и наново ја проценуваат ситуацијата.

  Вага
  Неодлучните Ваги сакаат секоја ситуација да ја претворат во расправа. Доволно се зрели за да признаат кога грешат, и доволно се силни да ги исправат тие грешки. Вагите не избрзуваат од заклучоците и потребно им е време да ја донесат вистинската одлука. Тие секогаш се борат за она што го сакаат.

  Скорпија
  Скорпиите мислат дека знаењето е моќ. Поради ова се чувствуваат како да изгубиле дел од моќта кога ќе споделат нешто лично за нив. Тие се лојални партнери и пријатели и знаат како да им угодат на другите. Ако ги лажете, ќе платите за тоа. Знаат како да ја извлечат вистината од секого. Подготвени се да жртвуваат многу за одмазда, па бидете внимателни.

  Стрелец
  Стрелците секогаш живеат на работ. Тие ги сакаат возбудите и новите искуства, па кога нешто им изгледа интересно никако не го пропуштаат. Стрелците не се извинуваат за нивното мислење и сметаат дека доколку не можете да ја поднесете нивната вистина, не би требало да бидете пријатели. Овие луѓе ќе направат сè за нивниот партнер кога се вљубени.

  Јарец
  Јарците имаат мал круг на пријатели. Гужвите им предизвикуваат драма што сакаат да ја избегнат по секоја цена. Доколку се почувствуваат издадени, тешко простуваат и забораваат. Малку е потребно за да ги усреќите Јарците. Тие имаат голема верба во себе и во нивните способности. Не постои нешто што овие луѓе не можат да го направат.

  Водолија
  Водолиите им дозволуваат само на неколку одбрани луѓе да им се приближат. Тие се независни и си го живеат животот по нивно темпо. Навистина сакаат да ги едуцираат луѓето кои се убедени дека знаат сè. Ексцентрични се и понекогаш ги шокираат другите. На Водолиите најважен им е квалитетот, а не квантитетот. Сакаат автентичност и ги презираат копиите. Тие секогаш наоѓаат решение и никогаш не се жалат.

  Риби
  Рибите простуваат, но никогаш не забораваат. Кога се вознемирени, немојте да се шегувате на сметка на нивните проблеми. На Рибите им е потребна поддршка и нема да им се допаѓа ако сте незаинтересирани. Тие сочувствуваат со сите и би направиле сè за да помогнат некому. Рибите имаат големо срце и ако ја заслужувате нивната љубов, тие се подготвени на секаква жртва за вас.  Ја сум девица и за мене е ептен точно напишаново. Критичар сум, прецизна и ептен педантна. Кога ќе кажам и намислам нешто мора да биде така. :D А и ако се грижам за некого, приметувам ситници, па ептен станувам критична во обид да им помогнам да се поправат. :D
   
  На Peperutce1115, your-girl.-.friend, Rama и 6 други им се допаѓа ова.
 2. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.531
  Допаѓања:
  23.590
  Пол:
  Женски
  Точноо :D кога сакам некого , спремна сум и да го пуштам ако тој некој тоа го бара од мене . Никогаш не се извинувам за она што го мислам . Без пардон стојам зад моите ставови . И авантурист сум . Голем . Не ми треба куфер , само пари , телефон и цигари и спремна сум за одење било каде :D .
   
 3. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.030
  Допаѓања:
  9.117
  Пол:
  Машки
  Ова со Биков т.с волов ми погодиле:D
   
  На Peperutce1115 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  23.211
  Допаѓања:
  152.347
  Пол:
  Женски
  Лав
  Понекогаш е тешко да се справите со Лавовите и мора да бидете подготвени за предизвик. Ако сте слаби, ќе немате шанси. Со Лавовите има само еден начин, а тоа е нивниот. Доколку ја повредите нивната гордост, веројатно ќе ве избришат од нивниот живот. Кај нив нема игри – она што го гледате е и она што ќе го добиете.

  Што не е јасно, ние ја носиме круната на глава цврсто.
   
  На Ники., honey.11 и John Snow им се допаѓа ова.
 5. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.856
  Допаѓања:
  52.659
  Пол:
  Машки
  Тоа е тоа8)
   
  На honey.11 и buba4e89 им се допаѓа ова.
 6. minne992

  minne992 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  20.091
  Пол:
  Женски
  риба точно погодиле се 8)
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  9.650
  Допаѓања:
  29.052
  Пол:
  Женски
  За рак се согласувам.Многу сме емпатични.Да има некој проблем ќе го рачунам како мој..
   
  На cresa-jagoda и GoodGirl45 им се допаѓа ова.
 8. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.225
  Допаѓања:
  48.245
  Пол:
  Женски
  Риби. :l:
  И точно е навистина, барем за мене. :D
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.588
  Допаѓања:
  228.810
  Таа сум 8)
  Наоѓам решение, ама и кукам меѓувремено :)
   
 10. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  9.572
  Ретко давам збор, ама затоа го чувам до гроб :$:angel:
   
 11. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  19.419
  По навика читам хороскоп.

  Ствар што годинава ми е на to do листата за промени. Тотално не верувам и не се согласувам со ништо наведено.

  Знаете и вие сами..не треба некој да биде атеист за по пат на логичка дедукција да сфати како планетите не можат да имаат било какво влијание врз вас, особено не енергетско - езотериско/мистично.
  ,,Ама изградени сме и ние и светот од планетарни соединенија на молеколуларно - атомарно ниво"..Yup, пред катаљарда години, и тоа нема никаква врска со животот кој еволуциски следувал. Особено не со животот денес. Сите го знаете ова. Не се забавувајте со лажни играчки..
   
  Последна измена: 19 декември 2018
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.293
  Допаѓања:
  16.906
  Пол:
  Женски
  Јарец :rock:

  Јарците имаат мал круг на пријатели. Гужвите им предизвикуваат драма што сакаат да ја избегнат по секоја цена. Доколку се почувствуваат издадени, тешко простуваат и забораваат. Малку е потребно за да ги усреќите Јарците. Тие имаат голема верба во себе и во нивните способности. Не постои нешто што овие луѓе не можат да го направат.
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.247
  Пол:
  Машки
  Фмп. :makeup:
   
 14. Ники.

  Ники. Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  1.263
  Пол:
  Женски
  Така е (y) :D
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.542
  Пол:
  Женски
  Јас сум лав во хороскоп...но овде никаде не прочитав кои се моите тајни и чудни навики:?:
   
 16. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.083
  Допаѓања:
  29.845
  Пол:
  Женски
  Точно така (y) (y) (y)
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.828
  Допаѓања:
  50.179
  Пол:
  Женски
  Рак
  Раковите секогаш се овде за саканите, дури и кога не се во најдобри односи. Никогаш нема да ја одбијат личноста со којашто се поврзани. Доколку се расправаат со сакана личност, целиот ден ќе мислат на ситуацијата, односно додека не се реши проблемот. Понекогаш кога се гневни сакаат да игнорираат. Сепак, секогаш ќе бидат ваше рамо за плачење и веруваат дека сите луѓе можат да се променат.


  Охооо се е точно до збор :D
   
  На Heartagram му/ѝ се допаѓа ова.
 18. your-girl.-.friend

  your-girl.-.friend Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  1.189
  Пол:
  Женски
  (y):D:D
   
 19. Peperutce1115

  Peperutce1115 Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  2.486
  Допаѓања:
  22.689
  Апсолутно се согласувам со се од напишаното.

  Уште имам да кажам дека биковите се доста самокритични, мразат неодлучност, неодговорност и недолично однесување. Знаат да бидат љубезни и кротки, но тоа не значи дека со нив може да манипулирате. :)