1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тајни [Алфа ТВ]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од tea4e, 15 јуни 2014.

 1. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Ја гледате ли новата,штотуку почната хрватска серија „Тајни“ во која глуми и нашата актерка Јелена Јованова ? Се емитува од понеделник до петок во 22 часот на Алфа ТВ.

  Главните ликови на серијата, Никола Шепер (Филип Јуричиќ, хрватски актер познат од многу други ТВ серии, како на пример „Лара“) и Марина Франиќ (Јелена Јованова, македонската ѕвезда во серијата) имаат шанса да стават крај над проклетството што ги следи нивните најблиски со генерации наназад.

  Загледав една епизода и ми се виде интересна,ќе и дадам шанса само поради Јелена која е прекрасна.
  Вие што мислите ?

  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   574,8 KB
   Прегледи:
   863
  На Twinkles и ivancekitty им се допаѓа ова.
 2. Rak-26

  Rak-26 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  11
  Не сум погледнала, ама Јелена Јованова ми е една од поомилените македонски актерки, покрај Драгана Костадиновска. Скоро е почната серијава?
   
 3. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  ^^Да,сега неделава почна. ;)
   
 4. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Јас ја загледав, во споредба со други хрватски, оваа е добра и многу заплеткана
   
  На Twinkles и ivancekitty им се допаѓа ова.
 5. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.427
  Допаѓања:
  31.962
  Пол:
  Женски
  Да,да оваа серија е топ!
  Мислам закон..како да кажам...Се во позитива ;)
  Многу ми се допаѓа приказната и тоа што многу заплети има во серијата,а и начинот на кој се доловуваат ликовите преку актерството на Филип Јуричиќ-наследникот на Шеперови таму Никола шо го глуми и нашата Јелена преку улогата на Марина
  Се загледав уште од првата епизода и многу ме заинтересира серијава ^_^
   
  На Twinkles и ivancekitty им се допаѓа ова.
 6. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  Не ни знаев дека воопшто почнува нова серија, ама дека почна одма по Работна акција, ја загледав, чисто од досада. Ме интересираше да видам како ќе се справува македонска глумица за главна улога, а не се ни сетив која е. Не очекував многу, а сега ми е доста интересна, одвај чекам нова епизода.
  Јована ми има малку македонски нагласок при зборувањето, ама добро го оправдале во серијата со тоа дека студирала во Скопје. Филип, за разлика од ,,Изборот на Лара", ми е посимпатичен тука.
  Цела екипа ми е супер, само децата многу глупаво ми глумат. Знам дека се мали и штотуку треба да учат, но можеле и подобри да најдат.
  Приказната, во целост, ми е интересна, а Никола и Марина ми се супер како пар, си одговараат. Се надевам бргу ќе и каже кој е, иако не ми изгледа дека така ќе биде.
   
 7. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Преслатки ми се Јелена и Филип :inlove:

  Со оглед на тоа што е снимена серијава ,разгледав неколку слики... :wasntme:
  [​IMG]
  [​IMG]

  Серијава е супер,заплеткана,со добра тема а за глумците да не правиме муабет. :wasntme:
   
  На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.101
  Пол:
  Женски
  Интересна серија,морам да признаам,но во исто време и многу заплеткана :D
  Се заразив,на ден гледам по 2-3 епизоди,како некоја баба,но што да правам кога ме интересира што ќе се случи.А и Марина и Никола се многу слатки :$ :inlove:
  Нашата глумица се снаоѓа некако,само српскиот не и е на место,но ќе и простиме,слатка е :D
  А оние двете Барбара и Бригита,ауу како ме нервираат,ама се лоши
  не дај боже такви дома да имаш, пу пу :D :x
   
 9. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Јас на тв си ја гледам, померачки е.
   
 10. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.427
  Допаѓања:
  31.962
  Пол:
  Женски
  Барбара и Бригита со мене под ист покрив?
  касапски нож не им бега...;)
   
  На babyblond и mileystar им се допаѓа ова.
 11. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.738
  Пол:
  Женски
  Која е темата, мислам за што се работи во серијава?Вчера случајно ја фатив на алфа ама не можев многу да ја гледам, но сепак ме заинтересира тоа малку што го видов.
   
 12. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.427
  Допаѓања:
  31.962
  Пол:
  Женски
  Па види вака...во серијата се зборува за Марина Фрањич и Никола Шепер.Така некаде при крајот на Втората Светска војна се случи еден настан.Семејството на Никола,биле благородници-баба му и дедо му. Имале огромно богатство.Селаните нешто не биле задоволни и отидоа до нивната курија да ги нападнат. Дедо му на Никола како да знаеше и го закопал богатството некаде во Вилин Дол.Кога селаните влегоа насилнички во куријата,таму беше внатре само Теодора мислам дека се викаше-бабата на Никола.Тогаш таа беше трудна со Јулија,мајката на Никола.Кога влезе дедо му на Никола се беше путсош,сите селани грабаа тоа шо треба и не треба и така еден од селаните Марин Фрањич,дедото на Марина го отепа дедото на Никола,а Теодора замина во Швајцарија.И така се замерија на некој начин семејствата Фрањич и Шепер.После војната некаде кај ’90 тите години се врати наследничката на богатството на Шеперови,Јулија Шепер заедно со Никола и мажот и Јерко.Таа го задржа презимето Шепер,од страв да не нема наследник нејзиното семејство.И така таа таму се заљуби во таткото на Марина,Јосип.А Иван Фрањич,чичкото на Марина,заедно со жена му Бригита го пронајдоа богатството преку Јосип некако дознаа нз баш како и така си направија хотел во Вилин Дол.И Иван се плашеше Јулија да не му го земи богатсвото и ја уби.За осомничени беа тој и Јерко.Но,бидејќи претходно пушката му ја беше подарил на Јерко,Јерко оп-в затвор!И така малиот Никола живееше со знаењето дека татко му е убиец.А Јосип нз баш или е исчезнат или отепан.А како мали си играа Марина и Никола,а и Филип-синот на Миро и Вишња,газдите на кафеаната.А Миро лажно сведочеше против Јерко,бидејќи беше зависен од Иван.Марина и Никола се сакаа како деца и Никола и подари белегзија на Марина со ветување дека кога ќе пораснат ќе бидат маж и жена.И така после 17 години,Никола дознава дека всушност убиецот на мајка му не е татко му,туку Иван Фрањич.И се реши да изиграва таен агент,со помош преку другар му Себастијан.Отиде во хотелот на Иван и Бригита и се претстави како Даниел Римаџ,инвеститор.Бригита ја советува нејзината ќерка,Барбара да обрне внимание во Даниел оти бил нејзино ниво,а нејзиниот обичен дечко Џони,кој е опасен карташ и селски бутовник и еднаш ја снимил Барбара како прегази човек кој потоа умира.И така...а Марина живееше во дом и таму живееше се додека тетка Ева не умре и грижата за децата остана на неа и другарка и Нена.Ја изгубија куќата каде што живееја и немајќи излез каде,отидоа во Вилин Дол,каде одвај влегоа внатре и Иван ги смести во поткровјето и така таму си живеат сега.Се доживеаа низа непријатности и Даниел и Марина се повеќе се зближија,а финансиите на Фрањичи се влошија,па тргнаа по лов на парите на Никола,то ест Даниел Римац.И то ето...
  Ти објаснив шо се работи во серијата преку спојлеров,колку шо ми текнуваше толку ;)
  [​IMG]
  овие две си се обожаваат,да...
  Ајде малку смеа :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  :rofl:
   
  На Twinkles, malinkasladoled и mileystar им се допаѓа ова.
 13. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Многу интересна, најдобра хрватска.
   
 14. mila1995

  mila1995 Активен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Odlicna serija. Slucajno fativ edna epizoda i sega redovno gledam. Moze li nekoj da mi prati link ako gi ima epizodite na internet zasto vaka mnogo sporo odi :D
   
 15. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.101
  Пол:
  Женски
  http://www.balkanje.com/search.php?keywords=tajne

  повели овде ги имаш сите епизоди :)
   
 16. mila1995

  mila1995 Активен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
 17. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  До која епизода кај нас се стигнати ?
   
 18. aquamarine-123.4

  aquamarine-123.4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  21
  Денеска ќе е 16та епизода
   
  На tea4e му/ѝ се допаѓа ова.
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  14.853
  Допаѓања:
  28.345
  Пол:
  Женски
  Ја гледам серијава. Интересна е. Многу ми се допаѓа глумата на нашата актерка Јелена Јованова. Одлично ја глуми улогата на Марина.
   
 20. sia.bella

  sia.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2014
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  17.146
  Пол:
  Женски
  Женски ме напна мајка ми последната епизода да сум и ја најдела, ама не можам да најдам линк. :lol: 140та епизода е последна?