Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тајни купувачи

Дискусија во 'Барање работа' започната од Tanjamm, 1 септември 2015.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.237
  Допаѓања:
  7.972
  Што треба еден таен купувач да сработи?Сте биле ли теан купувач и споделете кои инфромации тој ги нотира?Тешка ли е работата или не?
   
  На frosyGrc му/ѝ се допаѓа ова.
 2. frosyGrc

  frosyGrc Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Јас сум била, за Нестле и Малборо... зависи за што треба да работиш
   
 3. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.237
  Допаѓања:
  7.972
  На оглас бараа тајни купувачи и ми рекоа да потполнам еден формулар пробно. И пишав време, место, каде сум купила, што сум купила , длаи биле љубезни и ми вратија дека не ги исполнувам условите и не е потполнет формуларот како што треба. Затоа прашувам што треба да стои во тој формулар?Што треба да се напише и на кој начин?
   
 4. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.602
  Допаѓања:
  8.003
  ај јас вака падната од марс да се избрукам и да прашам : што е тоа таен купувач уствари?
  Прв пат слушам... :$
   
  На Someonespecial, mal.ecka, Bender Rodriguez и 9 други им се допаѓа ова.
 5. frosyGrc

  frosyGrc Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Јас немам пополнувано таков формулар, го имаш да го видам?
   
 6. frosyGrc

  frosyGrc Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Mistery shopper...На пример јас лично кога работев за Нестле летово имаа нов производ што се вика Чокофредо кој е препрепревкусен доколку се подготви како што треба. Моја задача беше да одам по кафичи да си седнам како обичен гостин и да ја нарачам пијачката. Откако ќе ја пробам одам до шанк и доколку е добро приготвена го наградував со мп3 плеер, а доколку не беше добра влегував во шанк и му кажував како да ја подготви за следен пат да добие награда.

  Исто е и со Малборо, сеа искочи слимс и идам у тобако барам пример Давидоф слимс и ако ми понуди од новите Малборо си добива награда.
   
  На mal.ecka, Umbrella22, Madam-A и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Olgitsa

  Olgitsa Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  797

  Каде да се пријавиме за вакво нешто да работиме и ние? :)
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 8. frosyGrc

  frosyGrc Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  За Нестле немаат веќе, а Малборо имаат промоции може да си аплицирате во маркетинг агенцијава https://www.facebook.com/MPGSKOPJE/?fref=ts
   
  На Crna Dama, Tanjamm, simoncelicius и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.237
  Допаѓања:
  7.972
  Ми рекоа на мејл напиши како ти би отишла како купувач и јас импровизирав. Ми вратија дека напишаното не одговара на светските стандарди за таен купувач.
   
 10. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.136
  А ако не е тајна, колку беше платена?
   
 11. frosyGrc

  frosyGrc Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Глупости... која фирма?
   
 12. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.237
  Допаѓања:
  7.972
  Свот
   
 13. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.722
  Допаѓања:
  2.395
  Пол:
  Женски
  И јас на Свот аплицирав 2 или 3 пати нема шанси да почниш како таен купувач кај нив....кои се тие високи стандарди кои ние треба да ги поседуваме стварно не знам.....
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 14. frosyGrc

  frosyGrc Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Еве баш сега аплицирав па ќе ве известам што ќе ми пратат. На мејл ви пишуваат?
   
 15. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.722
  Допаѓања:
  2.395
  Пол:
  Женски
  Не е проблем дали ке ти пратат....задачата е да опишиш какво ти беше искуството во пазарувањето во некоја продавница или бутик, било што....и врз основа на тоа, одлучуваат дали ќе работиш за нив или не....и, ако те одбијат, те внесуваат во нивната база за податоци и друг пат нема шанси да аплицираш....јас се изненадив кога на растојание од неколку години, ми одговорија - ние тебе веќе те одбивме....значи - ако си одбиен, толку.....
   
 16. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.237
  Допаѓања:
  7.972
  Затоа ја отворив темата. Да дискутираме дали има некои стандарди и кои се.
   
 17. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.371
  Пол:
  Женски
  добро прашање имаше погоре - колку е платено ??
   
 18. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.722
  Допаѓања:
  2.395
  Пол:
  Женски
  Прашав за во мојот град....ми рекоа дека си имале веќе тим....ама и во мојот град изгледа му е ограничен пазарот и не му требаат мн лица за да функционираат....сепак фала за инфо....ако има некоја друга агенција пиши ми во лп