Тврда столица, подуеност на стомакот, гасови

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од OlgicaSK, 19 јули 2014.

 1. OlgicaSK

  OlgicaSK Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2014
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  ДЕЧКИ, ДЕДО МИ ЧЕСТО ИМА ТВРДА СТОЛИЦА СО ПОДУЕНОСТ НА СТОМАКОТ, ГАСОВИ, 5 ДЕНА ИМА, ПА ПОСЛЕТОА 5 ДЕНА НЕМА, ПА ПОВТОРНО 5, 6 ДЕНА ИМА , ПА ПАК 5 ДЕНА НЕМА, ПА ПАК 5 ДЕНА ИМА, ПА ПАК 5 ДЕНА НЕМА, И СЕ ТАКА, ПА ПАК 5 ДЕНА ДУРИ ИМА И ТАКА НАТАМУ... ОВА СЕ СЛУЧУВА ЧЕСТО... ПА ДА ВЕ ПРАШАМ АКО ЗНАЕТЕ НЕКОЈ ДОБАР ЛЕК НА ПРИРОДНА БАЗА ШТО ПОМАГА АМА ОДМА , ТАКА? ХЕЛП!!! ФАЛА ВИИИ!
   
 2. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.587
  Допаѓања:
  27.961
  Пол:
  Женски
  Ќе си ја смениш исхраната, гасови ствараат производи како компир, целка, брокулта, некои овошки, газирано.Ќе пиеш секое сабајле на празен желудник чаша топла вода со 2 лажички мед и лимон истискан, секое сабајле, потоа ќе доручкуваш житарици со јогурт или млеко, тоа е пробиотик и помага при регулација на столица, ќе конзумираш ленено семе секојдневно со исхраната, до 2 лажици и суви модри сливи или компот од нив доста помага.
  Мене со ова ми се стабилизира, ќе ти помогне и тебе.Инаку не си морала да отвораш тема има вакви, сигурно ќе ги преместат мислењава.