1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тврда столица, подуеност на стомакот, гасови

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од OlgicaSK, 19 јули 2014.

  1. OlgicaSK

    OlgicaSK Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    ДЕЧКИ, ДЕДО МИ ЧЕСТО ИМА ТВРДА СТОЛИЦА СО ПОДУЕНОСТ НА СТОМАКОТ, ГАСОВИ, 5 ДЕНА ИМА, ПА ПОСЛЕТОА 5 ДЕНА НЕМА, ПА ПОВТОРНО 5, 6 ДЕНА ИМА , ПА ПАК 5 ДЕНА НЕМА, ПА ПАК 5 ДЕНА ИМА, ПА ПАК 5 ДЕНА НЕМА, И СЕ ТАКА, ПА ПАК 5 ДЕНА ДУРИ ИМА И ТАКА НАТАМУ... ОВА СЕ СЛУЧУВА ЧЕСТО... ПА ДА ВЕ ПРАШАМ АКО ЗНАЕТЕ НЕКОЈ ДОБАР ЛЕК НА ПРИРОДНА БАЗА ШТО ПОМАГА АМА ОДМА , ТАКА? ХЕЛП!!! ФАЛА ВИИИ!
     
  2. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.804
    Допаѓања:
    38.209
    Пол:
    Женски
    Ќе си ја смениш исхраната, гасови ствараат производи како компир, целка, брокулта, некои овошки, газирано.Ќе пиеш секое сабајле на празен желудник чаша топла вода со 2 лажички мед и лимон истискан, секое сабајле, потоа ќе доручкуваш житарици со јогурт или млеко, тоа е пробиотик и помага при регулација на столица, ќе конзумираш ленено семе секојдневно со исхраната, до 2 лажици и суви модри сливи или компот од нив доста помага.
    Мене со ова ми се стабилизира, ќе ти помогне и тебе.Инаку не си морала да отвораш тема има вакви, сигурно ќе ги преместат мислењава.