1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Теренско анкетирање - ИПСОС

Дискусија во 'Барање работа' започната од Errori, 22 март 2017.

 1. Errori

  Errori Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2017
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Здраво не можев да најдам информации на форумов за темата па затоа решив да ја отворам. :) Дали некои од вас вршеле теренски анкети по домаќинствата за фирмата ИПСОС? Дали и колку сте биле исплатени и дали трудот е вреднуван? Јас се јавив на бројот и само ми запишаа име, презиме и број и ми кажаа дека кога ќе имало некоја анкета во мојот град ќе ме контактираат и за обука, но некако ми беше глупаво да прашам како функцонира исплатата сеуште не отидена ни на обука :D
   
 2. strelec231992

  strelec231992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2014
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  45
  И мене истото ме интересира, доколку има некој што знае, секоја инфо е добредојдена :)
   
 3. sunshine2015

  sunshine2015 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  4.488
  Пол:
  Женски
  Добри се Ипсос.
  Си плаќаат редовно, а плаќаат од анкета. Цените се различни за различни анкети, од 100 денари па нагоре.
   
 4. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.084
  Допаѓања:
  7.612
  Плаќаат по 80,100,120 денари ама напорно е. Кога се ќе се сумира според мене не се исплати. Тоа е џепарлак и не може многу да се заработи. И зависи во кој град живеете. Во помалите места мислам дека поретко прават анкети и со помалку прашалници.
   
 5. Independiente

  Independiente Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.557
  Пол:
  Женски
  Другарка правеше анкети и добра паричка зема мислам по 150 ден од анкета или така нешто...зависно од големината на анкетата... Ако имаш слободно време топ е ...
   
 6. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  8.457
  Допаѓања:
  84.306
  имате да си правите анкети и онлине не мора да е теренски
  е сега нема често анкети ама ај да се рече дека нешто се чепка
   
 7. МК- Селектор

  МК- Селектор Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Машки
  Isplakjaat redovno ali koj ima slobodno vreme toa da go pravi i ima zivci
   
 8. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  8.457
  Допаѓања:
  84.306
  ех сеа па и ти
  не одзема многу минути максимум 5-10 мин од анкета а и нема секојдневно па да речиш дека треба време
  ова зборувам за он лине анкетите
   
 9. sunshine2015

  sunshine2015 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2015
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  4.488
  Пол:
  Женски
  Едит: на латиница си напишав по грешка:D
  Мене одамна ми немаат пратено анкета онлајн.
  Од која страна ви ги пуштаат?
   
 10. Gentlemen

  Gentlemen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2017
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Машки
  Онлине е полесно, да рапотис јас веке сум член, леснос е собираат поените, не требамногу време.
  За повеке информации или прашања пишете ми ЛП ќе Ви кажам што како е работата.
   
 11. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  8.457
  Допаѓања:
  84.306
  Абе ај преварати
  пополнив една анкета поенит еми ги нема никаде
  после имаше голема анкета поделена во три дела двете ги одговорив третаа ја нема никаде оти ако пуштат трета треба и да дадат поени
  им апишав и на фб и на емаил да ми ги запишат поените од таа анкета што веке е одамна завршена се прават со сила мутави
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Gentlemen

  Gentlemen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2017
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Машки
  vtorata i tretata se vo isti mail trebalo da liknes samo na 2 link,
  za istata imas 5 dena za da ja poponis.
  i vednas posle popolnuvanje na 3 del ke ti dadat 50 poeni meni narednito den mi bea prefrleni tie poeni
  znaci ne treba da cekas tret e-mail, tuku otvori go vtoriot od golemata anketa za naviki
   
 13. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  8.457
  Допаѓања:
  84.306
  ne sum do tolku slepa da ne go vidam 3tiot del nemase kaj mene
   
 14. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  4.106
  Пол:
  Женски
  Има некој што работи со Ипсос? Подетални информации и како оди зачленувањето?
   
 15. Maca1212

  Maca1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Кај мене пишува дека имам до сега 100 поени и можам да побарам вредносен ваучер, па сега сакам да прашам да не случајно имате искуство со ова?
   
 16. blady

  blady Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2015
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Ќе можеш да ми помогнеш како да започнам, еве сс регистрирав и сеа на маил лии да чекам за анкетите или како стварно нема никаков линк, страна одма да започнеш..
   
 17. *Ива

  *Ива Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2018
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Има ли некој поконкретно да каже за анкетиве на Ипсос? Се регистрирав ама некако ми е too good to be true да даваат ваучери само за пополнета анкета. Плус, пишува дека за првата треба да добиеш поени мене ништо не ми дадоа
   
  На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
 18. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  620
  Допаѓања:
  1.892
  Пол:
  Женски
  Исто и јас се регистрирав и писувасе дека за регистрација даваат 5 поени ама ништо
   
 19. En89

  En89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2018
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој колку плаќаат за телефонски анкети?
   
 20. Marija.G

  Marija.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Дали некој има искуство со телефонско анкетирање?
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.