1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тестирање за царински службеници

Дискусија во 'Барање работа' започната од 87mama, 3 јануари 2014.

 1. 87mama

  87mama Нов член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Повикана сум на тестирање за работно место Виш цариник, па ме интересира дали некој е бил на такво тестирање, да сподели свое искуство?
   
 2. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.201
  Допаѓања:
  7.912
  Mozam so sigurnost da ti kazam deka predvreme se primeni,a oglasot kako I testiranjeto se samo maska za narodot.
   
 3. 87mama

  87mama Нов член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Претпоставувам дека е така, но сакав да слушнам и други мислења и искуства во врска со тоа :)
   
 4. 87mama

  87mama Нов член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Денес имаше многу кандидати на тестирањето за огласот, добро би било да споделиме по некое искуство, прашање,точни, неточни одговори ???
   
 5. bim00

  bim00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  93
  Дали на некој му стигна писмо со поените од тестирањето и дали е повикан на интервју?
   
 6. 87mama

  87mama Нов член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Јас добив писмо со освоени поени и известување кој е примен на тоа работно место
   
 7. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  4.290
  Пол:
  Женски
  Малку офф, ама ме интересира колку е отприлика платата за оваа позиција? Имате некоја информација?
   
 8. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  721
  Измеѓу 20-30 илјади ден. по моја процена и индиректно искуство со лице вработено на таква позиција. Царински службеник мислам дека е поширок поим и има повеќе работни места. Како и да е над 20 илјадарчиња треба да е. :)
   
 9. bim00

  bim00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  93
  Исто и на мене, а се имаш пријавено на огласот од ујп?
   
 10. 87mama

  87mama Нов член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  ne nemav videno oglas za ujp. :o
   
  На bim00 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  4.290
  Пол:
  Женски
  Дали е потребно положен испит за царински службеник? Дали тоа било услов и наведено за вработување некогаш по огласите?
   
 12. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  4.290
  Пол:
  Женски
  Дали е потребно положен испит за царински службеник? Дали тоа било услов и наведено за вработување некогаш по огласите?