Тестирање за царински службеници

Дискусија во 'Барање работа' започната од 87mama, 3 јануари 2014.

 1. 87mama

  87mama Нов член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Повикана сум на тестирање за работно место Виш цариник, па ме интересира дали некој е бил на такво тестирање, да сподели свое искуство?
   
 2. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.002
  Допаѓања:
  5.855
  Mozam so sigurnost da ti kazam deka predvreme se primeni,a oglasot kako I testiranjeto se samo maska za narodot.
   
 3. 87mama

  87mama Нов член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Претпоставувам дека е така, но сакав да слушнам и други мислења и искуства во врска со тоа :)
   
 4. 87mama

  87mama Нов член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Денес имаше многу кандидати на тестирањето за огласот, добро би било да споделиме по некое искуство, прашање,точни, неточни одговори ???
   
 5. bim00

  bim00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  93
  Дали на некој му стигна писмо со поените од тестирањето и дали е повикан на интервју?
   
 6. 87mama

  87mama Нов член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Јас добив писмо со освоени поени и известување кој е примен на тоа работно место
   
 7. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.019
  Допаѓања:
  4.073
  Пол:
  Женски
  Малку офф, ама ме интересира колку е отприлика платата за оваа позиција? Имате некоја информација?
   
 8. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  720
  Измеѓу 20-30 илјади ден. по моја процена и индиректно искуство со лице вработено на таква позиција. Царински службеник мислам дека е поширок поим и има повеќе работни места. Како и да е над 20 илјадарчиња треба да е. :)
   
 9. bim00

  bim00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  93
  Исто и на мене, а се имаш пријавено на огласот од ујп?
   
 10. 87mama

  87mama Нов член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  ne nemav videno oglas za ujp. :o
   
  На bim00 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.019
  Допаѓања:
  4.073
  Пол:
  Женски
  Дали е потребно положен испит за царински службеник? Дали тоа било услов и наведено за вработување некогаш по огласите?
   
 12. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.019
  Допаѓања:
  4.073
  Пол:
  Женски
  Дали е потребно положен испит за царински службеник? Дали тоа било услов и наведено за вработување некогаш по огласите?